Ranking lokat na listopad 2017

 

ranking lokat listopad

Lokaty są jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów, jeżeli będzie nam naprawdę zależeć na oszczędzaniu pieniędzy, a także pomnażaniu naszych oszczędności. Ale oczywiście jak to z produktami bankowymi bywa, nie w każdym banku możemy faktycznie liczyć na atrakcyjne oprocentowanie. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem będzie zorientowanie się, jaka lokata przyniesie nam największe zyski.

Poniżej znajduje się ranking najlepszych lokat krótkoterminowych (zakładanych na okres od 1 do 2 miesięcy):

1. Lokata Happy z bonem na 200 złotych w Idea Bank

Na pierwszym miejscu wśród lokat krótkoterminowych znajduje się lokata Happy z bonem na 200 złotych. Jest ona dostępna w Idea Banku. Rzeczywiście oprocentowanie w skali roku jest wyjątkowo wysokie, ponieważ wynosi ono aż 4% w skali roku. Jednocześnie otrzymujemy bon w wysokości 200 złotych, dla wszystkich którzy lubą latać. Bon można wykorzystać na serwisie fly.pl.

Lokata zakładana jest na okres 2 miesięcy. Minimalny wkład wynosi 500 złotych, natomiast maksymalnie można zdeponować 10 tys. złotych. Jedynym mankamentem tej oferty jest to, iż lokata jest dostępna wyłącznie dla nowych Klientów. W związku z tym, można założyć wyłącznie jedną taką lokatę.

2. Lokata Happy w Idea Bank

Idea Bank wśród swoich produktów oferuje również Lokatę Happy, która znajduje się na drugim miejscu wśród lokat krótkoterminowych. Oznacza to, że zyskujemy oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Tym razem jednak już bez żadnego bonu. W tym przypadku także lokata zakładana jest na okres 2 miesięcy. Minimalny wkład wynosi 500 złotych, natomiast maksymalnie możemy zdeponować 10 tys. złotych. Jak w przypadku poprzedniej lokaty, możemy mówić o tym, że każdy Klient, który dopiero staje się Klientem Idea Banku, może założyć tylko jedną taką lokatę. Jeżeli będzie Ci zależeć na zdecydowanie szybszym odzyskaniu pieniędzy, wtedy możesz zdecydować się na założenie lokaty jednomiesięcznej. Jednak ona wyróżnia się wtedy niższym oprocentowaniem, utrzymującym się na poziomie 3% w skali roku.

3. Lokata LOG-ujesz LOK-ujesz w Eurobanku

Eurobank proponuje nam naprawdę korzystną lokatę. W tym miejscu warto wspomnieć na pewno o tym, że zakładając lokatę na okres 1 miesiąca, do naszych oszczędności dolicza się aż 3,5 % w skali roku. Minimalnie możemy włożyć 200 złotych, a maksymalna kwota depozytu nie może przekroczyć 10 tys. złotych.

Lokata kierowana jest wyłącznie do właścicieli konta bankowego w Eurobanku. Jednocześnie jest ona dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

4. Lokata 3% w Credit Agricole

Na nieco niższe oprocentowanie, ponieważ 3% w skali roku możemy liczyć w banku Credit Agricole. Rzeczywiście w tym miejscu możemy liczyć na możliwość zdeponowania 1000 złotych lub maksymalnej kwoty w wysokości 50 tys. złotych.

Trzeba liczyć się z tym, że bank oczekuje od nas spełnienia kilku kluczowych warunków. Do nich zalicza się między innymi posiadanie konta bankowego w okresie krótszym, niż 6 miesięcy. Jednocześnie Klient musi posiadać dostęp do bankowości elektronicznej. A także są zobowiązani do posiadania karty debetowej, jak i również posiadają minimalne wpływy na swoim koncie, w wysokości przynajmniej 500 złotych. Jeżeli chcemy skorzystać już z takiego rozwiązania, to jeszcze dodatkowo musimy liczyć się z tym, że na jedną osobę, przypada tylko jedna taka lokata.

5. Lokata Mobilna w Getin Banku

W przypadku Getin Banku również możemy wspomnieć o lokacie z oprocentowaniem w wysokości 3% w skali roku. Lokata jest zakładana na okres 2 miesięcy z minimalnym depozytem w wysokości 500 złotych, a także maksymalną możliwą wpłatą wynoszącą 10 tys. złotych. Jak w przypadku poprzednich lokat, tutaj również możemy założyć tylko jedną lokatę. Jednocześnie bank wymaga od nas posiadania rachunku osobistego, a także założenia lokaty za pośrednictwem aplikacji mobilnej dedykowanej przez bank.

W tym miejscu zostaną porównane ze sobą lokaty kwartalne (zakładane na okres od 3 do 5 miesięcy)

1. Nest Lokata Witaj w Nest Banku

Jeżeli zainteresuje nas zdecydowanie więcej informacji na temat lokat z dłuższym terminem deponowania swoich oszczędności, to na pewno na pierwszym miejscu warto zainteresować się Nest Lokatą Witaj, która dostępna jest oczywiście w Nest Banku. W tym miejscu bank obiecuje oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Sama lokata zakładana jest na okres 3 miesięcy z minimalną wpłatą w wysokości 1000 złotych i maksymalnym depozytem na poziomie 10 tys. złotych.

Oczywiście jest to oferta kierowana wyłącznie do nowych Klientów Nest Banku, którzy zdecydują się na założenie rachunku osobistego. Od momentu założenia konta mamy tylko 30 dni na zdeponowanie oszczędności na tak korzystnych warunkach.

2. Lokata na start w Plus Banku

Bardzo podobne warunki możemy uzyskać, jeżeli zdecydujemy się na założenie Lokaty na Start w Plus Banku. Jak w przypadku poprzedniej oferty, mamy do czynienia z oprocentowaniem w wysokości 4% w skali roku, z okresem na 3 miesiące. Minimalny depozyt wynosi 1000 złotych, natomiast nie może on przekroczyć wartości 10 tys. złotych. Warto wspomnieć o progresywnym charakterze lokaty. Oznacza to, że średnie oprocentowanie wynosi 4%, ale w pierwszym miesiącu naliczane jest na poziomie 3%, później 4%, a w ostatnim miesiącu – na poziomie 5%. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest posiadanie Konta Plus, które zostało założone nie później, niż 12 miesięcy przed terminem założenia lokaty. Dodatkowo Klient nie może mieć w posiadaniu terminowych lokat oszczędnościowych w tej samej placówce.

3. Lokata Happy w Idea Banku

Lokata Happy, która zakładana jest na okres 3 miesięcy, wyróżnia się oprocentowaniem na poziomie 3,5 % w skali roku. Minimalny depozyt wynosi 500 złotych, natomiast maksymalna wpłata może wynieść 10 tys. złotych. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie nowe osoby, które chcą przystąpić do oferty Idea Banku. Dlatego każdej osobie przysługuje możliwość założenia wyłącznie 1 lokaty.

4. Lokata Happy PRO w Idea Banku

Takie same oprocentowanie, czyli 3,5% w skali roku możemy uzyskać również w Idea Banku, jednak tym razem oszczędzając na podstawie Lokaty Happy Pro. Od poprzedniej lokaty różni się ona jedynie kapitałem, który możemy zdeponować. Minimalna wpłata może wynieść 10 tys. złotych, natomiast maksymalna nie może przekroczyć 25 tys. złotych. Lokata również zakładana jest na 3 miesiące. Jeżeli zdecydujemy się jednak na wpłatę większą niż 25 tys., to jednocześnie będziemy mogli wspomnieć o oprocentowaniu na poziomie 2,7%. Z oferty mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie miały do czynienia wcześniej z produktami proponowanymi zarówno przez Idea Bank, jak i również przez Lion’s Bank.

5. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima

Jeżeli decydujesz się na założenie Konta Oszczędnościowego BGŻ Optima, możesz skorzystać z promocyjnej lokaty Bezkarnej. Jej główną zaletą jest przede wszystkim to, że niezależnie od tego, jak długo będzie ona otwarta, to zabierasz swój kapitał oraz wypracowane zyski. Lokatę Bezkarną zakładasz na okres 3 miesięcy. Minimalna wpłata może wynieść 1000 złotych, natomiast maksymalna 20 tys. złotych. Dodatkowo możemy korzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym, które wynosi 2,5% w skali roku dla środków w wysokości do 150 tys. złotych.

Porównane zostały również lokaty średnioterminowe z okresem depozytu od 6 do 11 miesięcy

1. Nest Lokata Witaj w Nest Banku

Im dłużej oszczędzamy, tym więcej oczywiście możemy zyskać. Tak jest w przypadku Nest Lokata Witaj, którą oczywiście możemy założyć w Nest Banku. W tym przypadku mamy do czynienia z oprocentowaniem w wysokości 4% w skali roku z okresem trwania umowy, wynoszącym 6 miesięcy. Minimalny depozyt wynosi 1000 złotych, natomiast maksymalna kwota nie może przekroczyć 10 tys. złotych.

Oferta kierowana jest wyłącznie do nowych Klientów, którzy zdecydują się na założenie konta osobistego. Od momentu założenia dla siebie rachunku osobistego, mamy 30 dni na zdecydowanie się na promocyjną lokatę. Dodatkowo Klienci zobowiązują się do uregulowania wpływów na konto w wysokości 2500 złotych. Taki wpływ gotówki musi wystąpić przynajmniej w jednym miesiącu w czasie trwania całej lokaty.

2. Nest Lokata Nowe Środki w Nest Banku

Osoby, które naprawdę dysponują bardzo dużymi oszczędnościami, mogą z powodzeniem skorzystać z tak zwanej Nest Lokaty Nowe Środki, która też jest proponowana przez Nest Bank. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 2,8 procent w skali roku. Samą lokatę zakładamy na okres 6 miesięcy. Jednak deponować możemy oszczędności w wysokości od 1000 złotych do 2 milionów złotych.

Oczywiście taka lokata pomnaża wyłącznie nowe środki. Natomiast Klienci, którzy już mieli okazję skorzystać z tego rozwiązania, muszą się liczyć z oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 1,2% w skali roku. Dodatkowo warunkiem jest posiadanie rachunku bankowego. Jeżeli zdecydujemy się na założenie samej lokaty, ale nie chcąc przy okazji zakładać konta, to oprocentowanie będzie wynosić 2,6% w skali roku.

3. Lokata 186 dni w Alior Banku

Nowi Klienci Alior Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty, jaką jest Lokata 186 dni. Mianowicie oprocentowanie wynosi 2,% w skali roku. Natomiast na lokacie można deponować już naprawdę poważne oszczędności. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. złotych, natomiast maksymalna nie może przekroczyć 200 tys. złotych. Można zdecydować się również na lokatę zakładaną na okres 3 miesięcy.

4. Lokata Cloud w Idea Banku

Nieco niższe oprocentowanie proponowane jest w Idea Banku, korzystając z oferty lokaty Cloud. Tutaj Klienci mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,41% w skali roku. Jednocześnie lokata zakładana jest na okres 6 miesięcy. Tym samym możemy liczyć na minimalną wpłatę w wysokości 500 złotych. Jeżeli jednak ktoś dysponuje naprawdę wysokimi oszczędnościami, to z powodzeniem może umieścić tam kwotę w wysokości nawet 1 mln złotych. Warunkiem skorzystania z tej lokaty, jest utrzymywanie wartości przynajmniej 10% całej lokaty na koncie osobistym w Idea Banku. Jeżeli jednak ten warunek nie zostanie spełniony wtedy oprocentowanie będzie się utrzymywać jedynie na poziomie 0,5% w skali roku.

5. Lokata Rentierska IB w Idea Banku

Nie od dziś wiele osób szuka sposobu na tym, by zostać rentierem. Polega to tak naprawdę na pozyskiwaniu bardzo dużych pieniędzy bez żadnej pracy. Właśnie spore zyski jest w stanie zagwarantować Lokata Rentierska IB proponowana przez Idea Bank. Tutaj zakładając lokatę na okres 9 miesięcy, możemy zaoszczędzić 2,35% w skali roku. Minimalny depozyt wynosi 500 złotych, natomiast maksymalna kwota wynosi 1 milion złotych.

Oferta kierowana jest wyłącznie do osób posiadających konto osobiste w banku. Bardzo dużym udogodnieniem na pewno jest to, że odsetki otrzymujemy każdego miesiąca na własny rachunek bankowy.

Zestawienie najlepszych lokat długoterminowych zakładanych na okres od 12 miesięcy do 3 lat

1. Lokata powitalna w Deutsche Banku

Oszczędzając przez okres 12 miesięcy, najkorzystniej wyjdzie to nam zakładając lokatę powitalną w Deutsche Banku. Tutaj oprocentowanie wyniesie nas 3% w skali toku. Minimalny depozyt jednak wynosi 20 tys. złotych, natomiast nie może przekroczyć on 100 tys. złotych. Lokata jest promocyjna wyłącznie dla osób, które zdecydują się na założenie konta osobistego. Swoją drogą jest to rachunek z ciekawym oprocentowaniem. Od momentu założenia rachunku osobistego, mamy 30 dni na skorzystanie z promocyjnej lokaty. Okazuje się, że możemy założyć aż 5 takich lokat. Jednak suma depozytu na wszystkich lokatach nie może przekroczyć kwoty 100 tys. złotych.

2. Lokata Standardowa w Credit Agricole

Cierpliwe osoby mogą z powodzeniem zdecydować się na Lokatę Standardową, która proponowana jest przez Credit Agricole. W tym miejscu możemy spodziewać się oprocentowania w wysokości 3% w skali roku. Jednocześnie okres depozytu w tym miejscu wynosi 3 lata. Możemy zdeponować od 1 tys. złotych do 100 tys. złotych.

3. Nest Lokata Nowe Środki w Nest Banku

Nieco niższe oprocentowanie, bo 2,9% w skali roku proponuje Nest Bank. W tym celu musimy się zdecydować na Nest Lokatę Nowe Środki. Okres trwania lokaty wynosi 2 lata. Jednocześnie możemy zdeponować oszczędności w wysokości od 1 tys. złotych aż do 2 milionów złotych. Na takie oprocentowanie mogą liczyć przede wszystkim nowe osoby. Jeżeli zdecydujemy się na założenie lokaty bez rachunku bankowego, wtedy oprocentowanie będzie niższe o 0,2%.

4. EKOlokata 5 na 5 w BOŚ Banku

EKOlokata 5 na 5 w Boś Banku to naprawdę propozycja dla wytrwałych. Ponieważ okres deponowania środków wynosi aż 5 lat. Wtedy możemy powiedzieć o średnim oprocentowaniu wynoszącym 2,84% w skali roku. Ponieważ jest to lokata progresywna, oznacza to, że z każdym rokiem mamy naliczane coraz wyższe oprocentowanie. Minimalna wpłata wynosi w tym przypadku 1000 złotych. Oprocentowanie w pierwszym roku wynosi 1,5% w skali roku, w drugim roku – 1,7%, w trzecim roku – 2%, w czwartym roku – 4%, w piątym roku – 5%.

5. Lokata nr 1 PLUS w Idea Banku

Jest to kolejna lokata zakładana na okres 5 lat. W tym przypadku mamy do czynienia z oprocentowaniem wynoszącym 2,75% w skali roku. Jest to propozycja dla osób, które dysponują rachunkiem osobistym w Idea Banku. Jeżeli jednak nie chcemy zakładać konta, wtedy oprocentowanie wyniesie nas 2,55% skali roku. Warto zauważyć, że jest to lokata dostępna niemalże dla wszystkich. Ponieważ możemy zdeponować kwotę w wysokości od 500 do 1000 000 złotych.

Lokata krótkoterminowa czy lokata długoterminowa?

Powyżej mieliśmy okazję zapoznać się z najlepszymi lokatami w różnych przedziałach czasu. Widzimy, że oprocentowanie waha się w skali od 2,55 do 4% w skali roku. Niestety nie są to już najlepsze czasy, kiedy na lokatach rzeczywiście zarabiało się bardzo dużo. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że jednak i tak lepiej będzie, kiedy mimo wszystko pieniądze będą odkładane na lokatę i zawsze będą generować jakikolwiek zysk, niż miałyby „bezczynnie” zalegać na koncie bankowym. W takich okolicznościach możemy się przekonać, że nawet kilka procent zysku, szczególnie przy większych kwotach może okazać się naprawdę miłym dodatkiem.

Jeżeli zastanawiasz się jednak nad tym, jaki rodzaj lokaty będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Do nich zalicza się między innymi to, jaką kwotą dysponujesz, czy jesteś gotowy do założenia konta osobistego, a także na jak długi okres czasu możesz zamrozić swoje oszczędności.

W przypadku, kiedy dysponujesz bardzo dużą sumą, nawet kilkudziesięcioma bądź masz kilkaset tysięcy złotych, by nimi zagospodarować, to w takich okolicznościach zdecydowanie lepiej będzie założyć lokatę długoterminową. Ponieważ lokaty z krótkim terminem wyróżniają się głównie tym, że maksymalnie możemy zdeponować kwotę w wysokości 10 tys. złotych. Na lokaty krótkoterminowe powinny zdecydować się również wyłącznie osoby, które jednocześnie są zainteresowane szybkim zwrotem pieniędzy, a także dość wysokim oprocentowaniem. W powyższym rankingu można było bardzo szybko zauważyć, że lokaty krótkoterminowe posiadają nieco wyższe oprocentowanie.

Natomiast oczywiście zdecydowanie wyższy zysk będzie w przypadku lokat długoterminowych. W takich okolicznościach kapitał po prostu zdecydowanie dłużej pracuje na odsetki. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, ile faktycznie możemy zarobić na odsetkach, dobrym rozwiązaniem będzie na pewno wyliczenie takich informacji w kalkulatorze.

Pamiętajmy jednak, że często zerwanie umowy przed czasem, szczególnie w długoterminowych lokatach, wiąże się z utratą większości odsetek. Dodatkowo należy sprawdzić, czy bank jest w stanie zaproponować nam stałe odsetki, czy jednak wiążą się one z możliwością wahania w zależności od odsetek ustalanych przez Narodowy Bank Polski.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje