Ranking kredytów gotówkowych na styczeń 2017

ranking kredytów gotówkowych styczeń 2017

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem dla siebie korzystnego kredytu gotówkowego? Pamiętaj o tym, że oferty w bankach zmieniają się jak w kalejdoskopie. Zatem by być na bieżąco, warto skorzystać z tego mini rankingu, który bezpośrednio nam wskazuje, jakie w danej chwili oferty są najkorzystniejsze.

Najlepsze kredyty gotówkowe

Poniżej znajduje się zestawienie 5 najlepszych kredytów gotówkowych, którymi możesz się z powodzeniem zainteresować. Symulacja kredytu dotyczy kwoty w wysokości 20 tys. złotych z rozbiciem na 48 miesięcznych rat:

1. Kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas

Jak widać, właśnie na pierwszym miejscu znajduje się ta oferta. BGŻ BNP Paribas nie od dziś stara się ze wszystkich sił wybić na ryku finansowym pośród innych produktów bankowych. W przypadku kredytu gotówkowego na kwotę w wysokości 20 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym 48 miesięcy, możemy mówić o konkretnych parametrach:

– oprocentowanie kredytu – 6,99% w skali roku

– prowizja – 3,90% od wartości kredytu

– opłata przygotowawcza – brak

– minimalny okres spłaty – 6 miesięcy

– maksymalny okres spłaty – 120 miesięcy

– minimalna kwota kredytu gotówkowego – 2 tys. złotych

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego – 200 tys. złotych

– RRSO przy przykładowym kredycie – 9,36% w skali roku

– wysokość miesięcznej raty – 497,51 złotych

– całkowity koszt kredytu wraz z pożyczonym kapitałem – 23.880,31 złotych

Charakterystyka oferty:

Kredyt gotówkowy na pewno wychodzi najbardziej atrakcyjnie pod względem wszystkich pozostałych kredytów bankowych w tym czasie. Rzeczywiście wyróżnia się najniższymi kosztami. Wpływa na to bardzo niskie oprocentowanie w skali roku, symboliczna prowizja, jak i również brak opłaty przygotowawczej. Na pewno ta promocyjna oferta dla wielu osób wydaje się wręcz niemożliwa. Jednak rzeczywiście możemy pożyczyć pieniądze bez żadnych poręczeń, jak i również obowiązku zakładania konta osobistego. Jednak na pewno tutaj Klienci będą musieli liczyć się ze zdaniem swojego współmałżonka, ponieważ podczas podpisywania umowy, obowiązkowa jest jego zgoda.

Co ciekawe, te promocyjne oprocentowanie, nie jest jeszcze ostatecznym wyznacznikiem wszystkich kosztów. Przystępując do ustalania wszystkich warunków kredytu gotówkowego w BGŻ BNP Paribas, nadal mamy możliwość negocjowania warunków. Co oczywiście spotyka się z bardzo dużą aprobatą ze strony Klientów. Dodatkowym udogodnieniem na pewno jest to, że można spłacić zobowiązanie przed terminem. W związku z tym, nie musimy koniecznie czekać aż do terminu ostatniej raty, by móc się wreszcie uporać z naszym zobowiązaniem.

2. Tani kredyt gotówkowy z kontem w Eurobank

– oprocentowanie kredytu – 5% w skali roku

– prowizja – 12,30 % od wartości kredytu

– opłata przygotowawcza – brak

– minimalny okres spłaty – 3 miesiące

– maksymalny okres spłaty – 108 miesięcy

– minimalna kwota kredytu gotówkowego – 500 złotych

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego – 120 tys. złotych

– RRSO przy przykładowym kredycie – 11,61% w skali roku

– wysokość miesięcznej raty – 517,24 złotych

– całkowity koszt kredytu wraz z pożyczonym kapitałem -24.827,42 złotych

Na drugim miejscu w listopadzie plasuje się kredyt gotówkowy z kontem, który proponowany jest przez Eurobank. Rzeczywiście w tym przypadku również możemy mówić o całkiem atrakcyjnym oprocentowaniu, chociaż prowizja za udzielenie kredytu jest już nieco wyższa.

Na pewno do największych zalet zalicza się to, że nie jest potrzebny żaden poręczyciel, nawet jeżeli będziemy się ubiegać o wsparcie finansowe w maksymalnej kwocie. Nawet bank nie oczekuje od nas zgody współmałżonka. Natomiast Klienci muszą się liczyć z tym, że kredyt udzielany jest wyłącznie osobom, które posiadają konto w banku.

Klienci tego banku z powodzeniem mogą liczyć również na możliwość skorzystania z różnych udogodnień. Do nich zalicza się między innymi możliwość wcześniejszej spłaty całego zobowiązania bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Dodatkowo Klienci jeszcze przed zawarciem ostatecznej umowy, mogą negocjować jej warunki, a dokładniej ostateczne oprocentowanie.

Jeżeli w trakcie spłaty kredytu, pojawią się jakieś problemy w spłacie, wtedy możemy skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Rzeczywiście w ten sposób bez problemu możemy sprostać innym wydatkom, które faktycznie pojawiły się znienacka. Osoby, które chcą mieć jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, w każdej chwili mogą skorzystać z ubezpieczenia kredytu. Polisa jest nieobowiązkowa, zatem nie musimy z niej korzystać wliczając jej koszty jako obowiązkowe do naszego kredytu. Jednak, jeżeli zastanawiamy się nad zdecydowanie dłuższym okresem spłaty, warto rozważyć tę formę zabezpieczenia naszych płatności.

3. Kredyt gotówkowy PKO – Mini ratka na dowolny cel w PKO Banku Polskim

– oprocentowanie kredytu – 7,99 % w skali roku

– prowizja – 7,99% od wartości kredytu

– opłata przygotowawcza – brak

– minimalny okres spłaty – 1 miesiąca

– maksymalny okres spłaty – 96 miesięcy

– minimalna kwota kredytu gotówkowego – 1000 złotych

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego – 150 tys. złotych

– RRSO przy przykładowym kredycie – 12,74% w skali roku

– wysokość miesięcznej raty – 527,17 złotych

– całkowity koszt kredytu wraz z pożyczonym kapitałem – 25.304,11 złotych

Jeżeli faktycznie zechcemy mieć dostęp do atrakcyjnego kredytu gotówkowego, który możemy tak naprawdę uzyskać niemalże od ręki, to warto w takich okolicznościach zgłosić się do PKO Banku Polskiego. Ponieważ właśnie w tej placówce proponowana jest tak zwana mini ratka. Rzeczywiście możesz pożyczyć znaczącą kwotę, a następnie spłacać ją w dogodnej dla siebie racie miesięcznej. Zarówno oprocentowanie, jak i również prowizja wynosi 7,99% w skali roku, a prowizja 7,99% od wartości pożyczonej kwoty.

Ciekawostką jest na pewno to, że pieniądze możesz już z powodzeniem oddać za pierwszym razem, czyli po 1 miesiącu. Czyli jest to całkiem spore udogodnienie dla wielu osób, ponieważ pod żadnym pozorem nie musisz rozkładać płatności na kilka miesięcy, jeżeli faktycznie możesz wszystko z powodzeniem spłacić za pierwszym razem.

Bank nie wymaga od nas tego, by posiadać rachunek bankowych. W takim razie nie jesteśmy zmuszani do zakładania rachunku, nawet jeżeli nie jesteśmy Klientami Banku. Dodatkowo placówka nie oczekuje od nas wykazania jakichkolwiek poręczeń oraz pozostałych zabezpieczeń. Nawet nie jest potrzebna zgoda współmałżonka na uzyskanie kredytu gotówkowego.

Za to Klienci bez żadnego problemu mogą ubiegać się o jeszcze niższe oprocentowanie. Ponieważ istnieje możliwość negocjacji tego czynnika. Natomiast osoby, które chcą skorzystać z opłaty pożyczki przed czasem, także mogą skorzystać z tego rozwiązania. Oczywiście nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Jeżeli w trakcie spłaty pożyczki, pojawią się jakiekolwiek problemy, powinniśmy mieć koniecznie na uwadze, iż możemy z powodzeniem skorzystać z możliwości wykorzystania wakacji kredytowych. Dzięki temu przesuwamy konkretną ratę na koniec harmonogramu spłaty. Natomiast w danym czasie możemy odetchnąć od kredytu lub też uporać się z innymi, różnymi wyzwaniami finansowymi.

Na pewno też sporym udogodnieniem jest to, iż nie musimy dołączać żadnych zaświadczeń o dochodach, jeżeli ubiegamy się o pożyczkę w wysokości do 23 tys. złotych. W takich okolicznościach jedynym potrzebnym potwierdzeniem naszych zarobków jest wyciąg z konta bankowego za okres 3 miesięcy.

4. mRaty w mBanku

– oprocentowanie kredytu – 9% w skali roku

– prowizja – 6% od wartości kredytu

– opłata przygotowawcza – brak

– minimalny okres spłaty – 1 miesiąc

– maksymalny okres spłaty – 48 miesięcy

– minimalna kwota kredytu gotówkowego – 1000 złotych

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego – 20 tys. złotych

– RRSO przy przykładowym kredycie – 12,78% w skali roku

– wysokość miesięcznej raty – 527,56 złotych

– całkowity koszt kredytu wraz z pożyczonym kapitałem – 25.323,02 złotych

Kredyt gotówkowy w mBanku jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które tak naprawdę nie poszukują zbyt wysokich kwot pożyczki. Ponieważ w tym banku rzeczywiście maksymalnie można pożyczyć 20 tys. złotych, z maksymalnym okresem spłaty, wynoszącym 48 miesięcy. Jednak w zamian za to, można mieć te pieniądze w naprawdę krótkim czasie, bez spełniania specjalnych formalności.

Na pewno bank nie oczekuje od nas posiadania rachunku osobistego. Dodatkowo nie potrzebne są żadne zabezpieczenia w postaci zastawienia majątkowego, bądź też poręczenia przez osobę trzecia. Klient również nie musi przedstawiać zgody współmałżonka. Jednak potrzebne jest klarowne zaświadczenie o zarobkach. Co jednak przy kredytach gotówkowych i tak nie powinno być dla nas żadnym większym zaskoczeniem.

Jak w przypadku poprzednich banków, również tutaj mamy możliwość na samym początku negocjowania warunków oprocentowania kredytu. Jeżeli tylko zechcemy, bez problemu możemy spłacić całe zobowiązanie przed czasem, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Należy jednak mieć na uwadze, iż w przypadku tego kredytu nie możemy skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Zatem dobrze jest spłacać wszystkie raty w wyznaczonym terminie.

5. dB Kredyt Gotówkowy w Deustche Banku

– oprocentowanie kredytu – 6,9% w skali roku

– prowizja – 10,50% od wartości kredytu

– opłata przygotowawcza – brak

– minimalny okres spłaty – 1 miesiąc

– maksymalny okres spłaty – 120 miesięcy

– minimalna kwota kredytu gotówkowego – 1000 złotych

– maksymalna kwota kredytu gotówkowego -200 tys. złotych

– RRSO przy przykładowym kredycie – 12,85% w skali roku

– wysokość miesięcznej raty – 528,19 złotych

– całkowity koszt kredytu wraz z pożyczonym kapitałem – 25.352,99 złotych

Kredyt gotówkowy w Deustche Banku, chociaż jest najdroższy z całej piątki proponowanych produktów finansowych, to jednak kryje w sobie wiele cennych zalet. Na pewno warto zacząć od tego, iż chcąc skorzystać z tego kredytu gotówkowego, pod żadnym pozorem nie musimy martwić się o założenie rachunku w tym banku. Dodatkowo zaciągnięcie kredytu nie wiąże się z przygotowaniem żadnym zabezpieczeń. Niepotrzebne jest przedstawienie zgody współmałżonka, czy też posiadania poręczyciela.

Na pewno dla wielu osób zaskakującym faktem jest to, że właśnie w tym banku, jako jednym z nielicznych możemy pożyczyć nawet do 200 tys. złotych. Zatem nie powinno nas dziwić pod żadnym pozorem to, iż potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach. W końcu placówka bankowa będzie chciała dokładnie sprawdzić naszą zdolność kredytową.

Nie ma najmniejszego problemu z wcześniejszą spłatą pożyczki oraz negocjowaniem warunków kredytu. Przede wszystkim możemy mieć spory wpływ na wysokość oprocentowania. Chociaż kredyt gotówkowy z założenia wyróżnia się tym, iż można zaciągnąć go na dowolny cel, to jednak ten kredyt jest chyba jedynym, który jednocześnie pozwala na konsolidację długów.

O czym warto pamiętać zaciągając kredyt gotówkowy?

Jeżeli chcemy skorzystać z kredytu gotówkowego, a jednocześnie zależy nam na produkcie finansowym, z którego będziemy naprawdę zadowoleni, warto skupić się na pewno na kilku ważnych kwestiach. Na co zwrócić uwagę, a także na co patrzeć z przymrużeniem oka? O tym możesz się dowiedzieć, zapoznając się z poniższym tekstem.

Najniższe oprocentowanie – Niestety pierwszym błędem, jaki najczęściej popełniamy, jest zwracanie uwagi wyłącznie na to, czy na pewno mamy do czynienia z najniższym oprocentowaniem. Już patrząc na powyższe propozycje najlepszych kredytów gotówkowych, możemy się przekonać iż nie jest to do końca prawda. Ponieważ oprocentowanie może być naprawdę niskie, ale jednocześnie będziemy mieli do czynienia również z wysokimi pozostałymi opłatami.

Wakacje kredytowe – Jeżeli zastanawiasz się nad kredytem gotówkowym, którego spłata potrwa nieco dłużej, niż kilka miesięcy, warto zadecydować się na ofertę, która jednocześnie proponuje Ci możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. Ponieważ tak naprawdę nie jesteś w stanie ocenić, czy czasem nie zetkniesz się po drodze z różnymi problemami finansowymi, albo dodatkowymi wydatkami, z którymi będziesz musiał się uporać.

RRSO – Przy wyborze odpowiedniego kredytu, a dokładniej tego najtańszego, na pewno swoją uwagę powinieneś zwrócić przede wszystkim na współczynnik RRSO. Jest to nic innego, jak Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Pod tym wskaźnikiem kryją się dosłownie wszystkie opłaty, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.

Ubezpieczenie kredytu – Coraz częściej mamy do czynienia z ubezpieczeń, które wcale nie jest obowiązkowe. W związku z tym możemy spodziewać się głównie tego, że jeżeli będzie nam naprawdę zależeć na dodatkowej ochronie naszego budżetu w przypadku braku zdolności spłaty zobowiązania, bądź też innych przypadków losowych, to warto zainteresować się wykupieniem polisy. Szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu na dłuższy okres czasu.

Zdolność kredytowa, a wysokość raty – Pewnie każda osoba, która ubiega się o kredyt gotówkowy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej zdolność kredytowa jest dokładnie sprawdzana, zanim rzeczywiście dojdzie do przyznania wsparcia finansowego. Jednak trzeba mieć na uwadze, że bank oblicza ten czynnik według swoich algorytmów. Natomiast sami musimy we własnym okresie wyliczyć, czy na pewno będziemy zdolni opłacić ratę miesięczną w wyznaczonej wysokości. Ponieważ my tak naprawdę znamy wszystkie ewentualne koszty naszego życia. Przez co łatwiej jest nam ocenić, czy faktycznie poradzimy sobie ze spłatą takiej pożyczki, czy jednak po opłaceniu miesięcznej raty, zostanie nam naprawdę niewiele, nie mówiąc już o kwocie potrzebnej na pokrycie niespodziewanych wydatków.

Ranking kredytów gotówkowych – Jeżeli nadal wahasz się, jaki kredyt gotówkowy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, w każdej chwili możesz zdecydować się właśnie na skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych, ponieważ w tym miejscu bez problemu będziemy mogli dowiedzieć się z jakimi ofertami mamy do czynienia, a także które banki w danym czasie proponują nam najlepsze propozycje. Ponieważ jak się okazuje, takich możliwości być naprawdę wiele. Jednak nie powinniśmy jeszcze zapominać pod żadnym pozorem o tym, że wcześniej dobrze jest się zastanowić nad tym, jakie są nasze oczekiwania względem kredytu gotówkowego. Wtedy dokonanie właściwego wyboru będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Czytaj umowę – Nie zapomnij o tym, by mimo wszystko przed ostatecznym zaciągnięciem kredytu, koniecznie zapoznać się z treścią umowy. Wtedy przynajmniej będziemy mieli gwarancję tego, że na pewno wszystko jest tak jak się tego spodziewamy i nie będzie mowy o żadnych niespodziewanych wydatkach.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje