Ranking kont bankowych na listopad 2017

 

ranking kont bankowych listopad

Konto bankowe jest podstawowym produktem bankowym, z którego korzystamy każdego dnia. Chyba praktycznie wszyscy lub znacząca większość osób dysponuje własnym rachunkiem osobistym. Jest to rzeczywiście bardzo wygodne rozwiązanie. Tym bardziej, że bez wychodzenia z domu możemy dokonać wielu bezpłatnych transakcji. Przelewy, możliwość zaciągania kredytów gotówkowych, a także zakładanie atrakcyjnych lokat. Warto dowiedzieć się, które aktualnie konta bankowe są najkorzystniejsze, dzięki czemu zyskamy dostęp do wielu innych możliwości, z których możemy swobodnie korzystać.

Poniżej znajduje się zestawienie najpopularniejszych i najlepszych rachunków osobistych:

1. Nest Konto

W pierwszej kolejności na pewno należy wspomnieć o tym, że jest to konto całkowicie bezpłatne. Osoby, które pobierają zasiłek w ramach programu 500+ jednocześnie mogą liczyć na dodatkową pensję w wysokości 200 złotych. Klienci mają możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, a także dokonywania płatności z Android Play.

Jeżeli zdecydujemy się na posiadanie tego konta, to do niego dedykowana jest karta Visa Debit PayWave. Dzięki tej karcie możemy dokonywać z powodzeniem płatności zbliżeniowych, dokonywać transakcji przez Internet, jak i również skorzystać z usługi cashback. Możemy być spokojni, ponieważ zarówno prowadzenie rachunku, jak i również korzystanie z karty jest całkowicie bezpłatne. Jedynie wypłacając pieniądze poza granicami będziemy musieli uregulować 5 zł prowizji oraz 3% za transakcję związaną z przewalutowaniem.

Również koszty przelewów internetowych są całkowicie bezpłatne. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na dokonanie przelewu natychmiastowego za pośrednictwem BlueCash to zapłacimy symboliczną złotówkę.

Bardzo ciekawą propozycją ze strony Nest Banku, jeżeli zdecydujemy się właśnie na ten rachunek bankowy, jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem w wysokości 2,25% w skali roku, jak i również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które pozwala na generowanie premii w zależności od liczby posiadanych dzieci. Można również zdecydować się na rachunek walutowy, który jest obsługiwany w Euro, Dolarach Amerykańskich, bądź funtach brytyjskich.

2. Konto 360 stopni

Na pewno największym wyróżnikiem tego konta, jest premia w wysokości 150 złotych za założenie rachunku. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na płatność przy użyciu BLIK na serwisie Allegro, na nasze konto wróci 20 złotych. Jeżeli zdecydujemy się na takie konto, również możemy liczyć na bezpłatne ubezpieczenie assistance. W ramach tego ubezpieczenia należy nam się np. darmowa wizyta hydraulika lub też wizyta u lekarza.

Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest również Manager Finansów, który jednocześnie pozwala na mobilne zarządzanie własnymi finansami. Jeżeli będziemy regularnie korzystać z konta, możemy brać udział w programie lojalnościowym Inspiracje. Dzięki niemu zdobywamy ciekawe rabaty na usługi lub produkty u partnerów Banku Millennium. Założenie konta jest całkowicie bezpłatne. Jednak trzeba liczyć się z miesięczną opłatą w wysokości 8 złotych, którą jeszcze możemy zniwelować. Wystarczy, że na nasze konto każdego miesiąca będzie wpływać minimum 1000 złotych, a także przynajmniej raz w miesiącu będziemy korzystać z płatności za pośrednictwem BLIK.

Jeżeli zdecydujemy się na konto w Millennium Banku, otrzymamy kartę płatniczą VIS Konto 360 payWave. Dzięki tej karcie możemy dokonywać płatności zbliżeniowych, jak i również płatności przez Internet. Nie mówiąc już o tym, że istnieje możliwość wykupienia polisy Bezpieczna Karta w wysokości 2,99 złotych. Wydanie karty jest bezpłatne. Następnie utrzymanie takiej karty jest płatne obowiązkowo przez dwa miesiące, w wysokości 7 złotych. Jeżeli w późniejszych miesiącach chcemy uniknąć prowizji za kartę, co miesiąc musimy dokonać przynajmniej jednej płatności BLIKIEM, jak i również utrzymywać wpływy na koncie w wysokości przynajmniej 1000 złotych. Te same warunki musimy spełnić, jeżeli chcemy uniknąć płacenia za wypłatę pieniędzy z bankomatu. Natomiast, jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, wtedy możemy spodziewać się bezpłatnych wypłat tylko z bankomatów Millennium Banku, Natomiast z bankomatów Planet Cash oraz BZ WBK zapłacimy za każdym razem złotówkę. Wypłata gotówki w pozostałych bankomatach wyniesie nas aż 5 złotych za każdym razem. Niemalże analogicznie jest w przypadku, kiedy będzie nam zależeć na wypłacie pieniędzy poza granicami kraju. Wtedy możemy spodziewać się doliczenia 2,5% prowizji, ale nie niższej niż 9 złotych, jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione.

Wszystkie przelewy na konto są oczywiście bezpłatne. Możemy jedynie spodziewać się płatności w wysokości 5 złotych, jeżeli użyjemy przelewu ekspresowego, czyli Express Elixir.

Ciekawym dodatkiem do konta na pewno okaże się również Konto Oszczędnościowe Profit, które wyróżnia się oprocentowaniem w wysokości 2,50% w skali roku, przez 3 miesiące od momentu założenia tego konta. Istnieje również możliwość założenia rachunku walutowego, który będzie zarządzał takimi walutami jak Euro, dolar amerykański, funt brytyjski, oraz frank szwajcarski.

3. Konto z Lwem Direct

Zakładając rachunek z Lwem Direct w ING Banku Śląskim, jednocześnie możemy liczyć na 100 złotych premii, a także zwrot w wysokości 20 złotych, za dokonanie pierwszej płatności BLIK-iem na allegro. Konto jednocześnie daje nam możliwość korzystania z usługi Finansometru, dzięki któremu wszystkie nasze finanse mogą znajdować się pod kontrolą. Natomiast zarządzanie kontem może przebiegać z aplikacji mobilnej. Dodatkowo za różne transakcje zdobywamy punkty, które następnie możemy wykorzystać w programie Moje rabaty. W ten sposób zyskujemy dostęp do atrakcyjnych zniżek u partnerów banku.

Jeżeli zdecydujemy się na rachunek bankowy w ING Banku, jednocześnie możemy liczyć na posługiwanie się kartą debetową Visa umożliwiającą dokonywanie płatności zbliżeniowych, bądź też karty Master Card w telefonie z płatnościami HCE. Samo wydanie karty płatniczej jest całkowicie bezpłatnej. Jeżeli jednak będzie nam zależeć na otrzymaniu naklejki zbliżeniowe, to koszt jej wydania wynosi 15 złotych.

Utrzymanie karty kosztuje nas 7 złotych miesięcznie. Chyba, że dokonamy płatności w wysokości 300 złotych miesięcznie, wtedy oczywiście będziemy zwolnieni z tej opłaty.

Jeżeli chodzi o wypłatę gotówki w bankomatach, to są one bezpłatne w bankomatach ING oraz Cash Planet. Natomiast w pozostałych, pierwsza wypłata gotówki w miesiącu jest bez naliczania prowizji, natomiast każda kolejna wypłata, pociąga za nami opłatę w wysokości 2,5 zł. Natomiast za granicą musimy liczyć się z wyższą prowizją, która wynosi aż 3% wypłacanej kwoty, jak i również 3% za przewalutowanie.

Dokonywanie standardowych przelewów przez Internet jest całkowicie bezpłatne. Płacimy prowizję w wysokości 5 złotych, jeżeli będzie nam zależeć na przelewie natychmiastowym. Wtedy też korzystamy z usługi Express Elixir. Dodatkowo możemy skorzystać również z konta oszczędnościowego z oprocentowaniem wynoszącym 2% w skali roku, przez 4 miesiące od momentu założenia konta osobistego. Klienci mogą również założyć konto walutowe, które obsługiwane jest w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich.

4. eKonto standard

Zakładanie konta osobistego w mBanku, zawsze niosło ze sobą naprawdę wiele korzyści. Warto zacząć przede wszystkim od tego, że mBank udziela premii w wysokości 100 złotych za otworzenie rachunku, a nawet 250 złotych za polecanie rachunku. Natomiast, jeżeli będziemy dokonywać płatności w promocjach uwzględnionych przez bank, to na nasz rachunek może wrócić aż 650 złotych. Tutaj również doliczane jest 20 złotych zwrotu za pierwszą płatność BLIK-iem, która będzie dokonana na serwisie allegro.

Decydując się na konto bankowe w tym miejscu, jednocześnie możemy spodziewać się przede wszystkim 2-letniej gwarancji braku ponoszenia jakichkolwiek opłat. Dodatkowo właściciele rachunku w mBanku mogą z powodzeniem zbierać punkty w programie Payback. Klienci zyskują również dostęp do bankowości mobilnej, a także płatności za pośrednictwem Android Pay. Jeżeli ktoś chce się skupić na pomnażaniu swoich oszczędności, właśnie z tego konta zyskuje bardzo szybki dostęp do Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych. Można również korzystać z opcji eMaklera, dzięki której szybko i bardzo wygodnie można dokonywać zakupu oraz sprzedaży akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Decydując się na rachunek w mBanku, jednocześnie można skorzystać z dwóch kart płatniczych: MasterCard Debit PayPass, bądź też Visa Electron payWave. Dzięki tym kartom oczywiście możliwa jest płatność zbliżeniowa, realizacja płatności internetowych, czy też możliwość płacenia za pośrednictwem telefonu. Wydanie karty Visa jest całkowicie bezpłatne, natomiast do Master Card płacimy 10 zł za wydanie naklejki przeznaczonej do zbliżeniowych płatności. Przez pierwsze dwa lata nie naliczane są żadne opłaty za kartę. Jednak po tym okresie można spodziewać się potrącania 4 zł miesięcznie. Jednak dokonując 5 transakcji miesięcznie, możemy z powodzeniem uniknąć tej opłaty.

W przypadku wypłaty gotówki z bankomatów, już się musimy liczyć raczej z pewnymi opłatami. Ponieważ bezpłatnie możemy wypłacać tylko i wyłącznie z bankomatów mBanku, BZ WBK, Planet Cash oraz Euronet. Jednak wtedy minimalna wypłata musi wynieść 100 złotych. Jeżeli chcemy wypłacić mniej niż 100 złotych, wtedy pobierana jest prowizja w wysokości 1,30 zł. Wypłata gotówki w pozostałych bankomatach wiąże się z opłatą w wysokości 7 złotych.

W momencie, gdy będziemy chcieli się zdecydować na wypłatę gotówki poza granicami kraju, to wtedy musimy liczyć się z prowizją w wysokości 10 złotych oraz 5,9% od wartości wypłacanej gotówki, jeżeli korzystamy z karty Visa.

W przypadku eKonta mamy oczywiście do czynienia z darmowymi przelewami internetowymi. Tylko w przypadku natychmiastowych przelewów za pośrednictwem usługi Blue Cash przyjdzie nam się zmierzyć z prowizją w wysokości 5 złotych. Jednocześnie musimy brać pod uwagę, że jeżeli będziemy chcieli skorzystać z polecenia zapłaty, to pobierana jest prowizja w wysokości 2 zł za każdy miesiąc korzystania z usługi.

Do konta bankowego z powodzeniem możemy zdecydować się również na założenie rachunku oszczędnościowego. Tutaj do wyboru mamy eMax z oprocentowaniem w wysokości 0,2% w skali roku, jak i również z rachunkiem eMax Plus z oprocentowaniem wynoszącym 1 procent w skali roku.

Ponadto Klienci zyskują możliwość założenia rachunku walutowego w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, a także frankach szwajcarskich. Prawie wszystkie z nich, oprócz rachunku we frankach szwajcarskich, są oprocentowane 0,3% w skali roku.

5. Konto Freemium

T-Mobile, jeszcze do niedawna było kojarzone wyłącznie z usługami telefonii komórkowej. Obecnie można również korzystać z usług bankowych, które jednocześnie współgrają z ofertą Alior Banku. Zakładając konto Freemium można liczyć między innymi na 5% zwrotu przez 6 miesięcy od momentu założenia rachunku. W tym przypadku również zwracana jest kwota w wysokości 20 złotych za płatność BLIK-iem na serwisie Allegro. Jeżeli ktoś jeszcze dodatkowo posiada telefon w Heyah bądź T-Moblie na kartę to może dodatkowo zyskać o 20% większe doładowanie.

Klienci dodatkowo mogą korzystać z menadżera finansów, dzięki czemu wszystkie oszczędności oraz wydatki mogą znajdować się pod czujnym okiem. Właściciele kont mają dostęp do płatności za pośrednictwem Android Pay, BLIK oraz HCE. Nie ma także problemu z dokonywaniem przelewów za pośrednictwem Facebooka. Jednak ich maksymalna wartość nie może być większa niż 50 zł. Klienci zyskują odnawialny limit na rachunku.

W przypadku zakładania oraz prowadzenia konta, nie mamy do czynienia z żadnymi ukrytymi opłatami. Możemy być całkiem spokojni o to, że nawet nie musimy spełniać żadnych wymagań, by nie płacić za konto bankowe.

Decydując się na rachunek w T-Mobile Usługi Bankowe, zyskujemy dostęp do karty debetowej Debit MasterCard PayPass z możliwością dołączenia naklejki zbliżeniowej. Dzięki tej karcie możemy dokonywać transakcji zbliżeniowo, dokonywać płatności internetowych, a także korzystać z usługi Moneyback. Dodatkowo można korzystać z płatności przy pomocy telefonu. Samo wydanie karty jest oczywiście bezpłatne. Jednak naklejka zbliżeniowa będzie nas kosztować już 15 złotych. Natomiast opłata za kartę może nas wynieść 6 zł w skali miesiąca. Żeby uniknąć płacenia tej prowizji, powinniśmy dokonywać transakcji przy pomocy karty za minimum 200 złotych, oczywiście w skali miesiąca.

Na terenie kraju możemy dokonywać 3 pierwszych bezpłatnych wypłat z bankomatów. Za każdą kolejną wypłatę, będziemy musieli uregulować prowizję w wysokości 6 złotych. Jednak zaletą tego rozwiązania jest to, że poza granicami Polski również naliczana jest identyczna prowizja. Natomiast 3 pierwsze wypłaty są całkowicie darmowe. Zatem jest to konto jak najbardziej przydatne osobom, które bardzo często podróżują.

Oczywiście przelewy internetowe są całkowicie bezpłatne. Należy jednak liczyć się z opłatą w wysokości 6 złotych, jeżeli zależy nam na dokonaniu przelewu natychmiastowego. W takich okolicznościach korzystamy z usługi Express Elixir, lub Blue Cash.

Jeżeli już się zdecydujemy na konto bankowe, możemy również bardzo szybko założyć rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem wynoszącym 3% w skali roku. Dodatkowo możemy korzystać również z konta walutowego dostępnego w euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, bądź frankach szwajcarskich.

Wybór konta osobistego

Nie powinno być dla nas żadnym zaskoczeniem to, że jeżeli decydujemy się na założenie konta bankowego, to zwracamy szczególną uwagę przede wszystkim na jak najniższe koszty. Okazuje się, że nie zawsze jest to możliwe. A dokładniej, faktycznie banki obiecują, że prowadzenie konta nie będzie wiązać się z żadnymi kosztami, ale wcześniej jesteśmy zobowiązani do spełnienia kilku różnych warunków.

Dlatego na pewno wcześniej powinniśmy koniecznie odpowiedzieć sobie na takie pytanie, czy my rzeczywiście będziemy w stanie spełniać takie warunki. Może kwota w wysokości 6 złotych miesięcznie nie robi na nas żadnego wrażenia. Ale jeżeli mamy regulować co miesiąc taką prowizję, to niestety w skali roku mamy do czynienia z kwotą w wysokości 72 złotych. Natomiast po 10 latach bank zarabia na nas aż 720 złotych. Jest to kwota, którą na pewno moglibyśmy zupełnie inaczej zagospodarować.

Dlatego istotne jest również to, żeby zwrócić szczególną uwagę również na to, czy za utrzymanie karty, a także wypłaty gotówki będziemy ponosić dodatkową kwotę. Może banki z jednej strony kuszą nas tym, że bez problemu możemy korzystać z ich bankomatów za darmo. Jednak osoby, które mieszkają w małych miejscowościach lub mają bardzo daleko do tego darmowego bankomatu, pewnie częściej będą korzystać z innych punktów, które mają pod ręką. Zatem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy, a także ile nas będzie kosztować wypłacanie gotówki w bankomatu, do którego mamy najbliżej.

Warto zastanowić się jeszcze nad innymi produktami bankowymi. Jak już mogliśmy to bardzo szybko zauważyć, zwykle z konta możemy założyć konto oszczędnościowe. Jest to doskonały sposób nie tylko na odkładanie pieniędzy na wyznaczony cel, ale również nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, by jednak jeszcze coś zarobić. Oczywiście w takich okolicznościach banki najczęściej nas będą kusić wysokim oprocentowaniem w skali roku. Tutaj jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, iż takie oprocentowanie dostępne jest przez pierwszych kilka miesięcy, później znacząco maleje. Warto zatem dowiedzieć się ile wynosi podczas standardowego trwania umowy. W końcu prowadzenie konta zajmie Ci zdecydowanie więcej czasu niż tylko 3 lub 4 miesiące.

Dostęp do konta oraz transakcje internetowe

Zanim jeszcze zdecydujemy się na konkretne konto bankowe, warto jeszcze poczytać opinie na temat tego, czy nie ma żadnych problemów z dotarciem do swojego rachunku. Chodzi przede wszystkim o bezproblemowe logowanie się na własny rachunek bankowy. Ponieważ jeżeli faktycznie dochodzi do bardzo częstych przerw w logowaniu, to niestety możemy spodziewać się problemów z wykonaniem transakcji.

Dodatkowo warto dowiedzieć się jeszcze, czy za konkretne transakcje nie regulujemy żadnych dodatkowych opłat. I nie ma tutaj mowy wyłącznie o przelewach, ponieważ we wszystkich bankach są one oczywiście darmowe. Ale skupmy swoją największą uwagę na tym, czy rzeczywiście czasem nie będziemy zmuszeni płacić za na przykład przelewy z rachunków oszczędnościowych na konta osobiste, albo też czy zlecenia stałe nie będą wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Jeżeli zwrócimy uwagę na wszystkie takie zależności, to na pewno wybór konta nie tylko będzie łatwiejszy. Ale również nie zawiedziemy się na podjętej decyzji. Jest to niezwykle ważne, jeżeli nie chcemy znowu po krótkim czasie zmieniać placówki bankowej, tylko dlatego, że jednak płacimy zbyt wiele za prowadzenie aktualnego rachunku.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje