Ranking kart kredytowych na listopad 2017

 

ranking kart kredytowych listopad

Któż z nas nie chciałby mieć dostępu do gotówki, w nieograniczonej ilości, a także bez żadnych ograniczeń w czasie. Oczywiście niektóre osoby, które dorobiły się naprawdę dużego majątku, mogą korzystać z takich przywilejów. Natomiast dla większości osób przygotowano chociaż namiastkę tego poczucia w postaci kart kredytowych.

Dobrze jest zatem dowiedzieć się z jakimi kartami kredytowymi rzeczywiście warto mieć do czynienia. Ponieważ w ten sposób przynajmniej ograniczymy możliwość popadnięcia w poważną spiralę długów. W końcu większość umów jest napisanych dla nas zbyt skomplikowanym językiem, dlatego widzimy same udogodnienia, a nie dostrzegamy różnych zobowiązań wobec banku. Jeżeli chcemy podjąć naprawdę właściwą decyzję, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie skorzystanie z tak zwanego rankingu kart kredytowych. Jest on przygotowany przez specjalistów, dlatego możemy zaoszczędzić naprawdę wiele czasu na poszukiwania dogodnej dla siebie oferty.

Poniżej znajduje się zestawienie najlepszych kart kredytowych, które są szczególnie polecane w listopadzie 2017 roku:

1. Karta kredytowa Millennium w Millennium Banku

Na pierwszym miejscu ewidentnie znajduje się karta kredytowa wydawana przez Millennium Bank. Wyróżnia się ona przede wszystkim tym, iż zyskujemy możliwość wygenerowania ciekawych rabatów w programie Inspiracje. Mogą korzystać z niej zarówno Klienci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez karty kredytowej, jak i również Ci, którzy sięgają po nią w sposób niezwykle okazjonalny.

Karta może być wydana przez MasterCard bądź też Operatora Visa. Okres ważności karty kredytowej wynosi aż 4 lata.

Oprocentowanie w danej chwili wynosi 10% w skali roku. Jednak użytkownicy karty z powodzeniem mogą skorzystać z tak zwanego okresu bezodsetkowego, który wynosi aż 51 dni. Jednocześnie maksymalny limit, jaki może znajdować się na karcie kredytowej wynosi 15 tys. złotych. Wysokość spłaty minimalnej utrzymuje się na poziomie 5%. Nie poniesiemy kosztów, jeżeli dojdzie do przekroczenia limitu karty.

Samo wydanie karty kredytowej jest oczywiście bezpłatne. Natomiast trzeba liczyć się z opłatą standardową za jej miesięczne utrzymanie, które wynosi 4,99 zł. Jeżeli chcemy uniknąć takiej opłaty, musimy wykonać przynajmniej 5 transakcji przy użyciu takiej karty. Wydanie dodatkowej karty także jest całkowicie bezpłatne.

Osoby, którym zależy na przekształceniu limitu kredytowego znajdującego się na karcie w gotówkę, muszą liczyć się uregulowaniem prowizji w wysokości 3,99%. Jednak ta kwota nie może być niższa niż 9 złotych. Identyczna prowizja jest pobierana również w bankomatach poza granicami kraju. Natomiast za transakcję przewalutowania pobierana jest prowizja w wysokości 2%.

2. Citi Simplicity w Citi Handlowy

Jeżeli zdecydujemy się na kartę kredytową Citi Simplicity, możemy zyskać przy okazji bon na allegro o wartości 400 złotych. Dodatkowo można jeszcze korzystać z innych promocji, w których do wygrania są ciekawe nagrody.

Z karty kredytowej na pewno będą zadowoleni bierni posiadacze, którzy nie muszą się martwić tym, że karta czeka wyłącznie na pewną okazję. Ale również aktywni płatnicy, którzy jeszcze dodatkowo lubią łączyć robienie zakupów z poszukiwaniem ciekawych promocji. Karta kredytowa wydawana jest przez operatora MasterCard. Dodatkowo jej ważność sięga 3 lat.

Co ciekawe oprocentowanie w skali roku jest identyczne, jak w przypadku wcześniejszej karty kredytowej, czyli 10%. Jednak mamy do czynienia z dłuższym okresem bezodsetkowym, który wynosi aż 56 dni. Powinniśmy wspomnieć o rekordowym limicie karty kredytowej, który w tym przypadku wynosi aż 100 tys. złotych. W Citi Handlowy wysokość spłaty minimalnej utrzymuje się na poziomie 3,42%, ale ta kwota nie może być mniejsza niż 30 złotych. Za przekroczenie limitu karty nie jest naliczana żadna dodatkowa opłata.

Tak jak już wcześniej wspomniano karta kredytowa idealnie sprawdza się w przypadku osób, które niekoniecznie chcą z niej korzystać systematycznie. Przede wszystkim dlatego, że zarówno wydanie karty, jak i jej późniejsze utrzymanie jest całkowicie bezpłatne.

Jeżeli będziemy chcieli wypłacić pieniądze z karty zarówno w Polsce, jak i również poza granicami kraju, to musimy liczyć się z opłatami w wysokości 8%. Jednak minimalna prowizja musi wynieść 10 złotych. Natomiast za proces przewalutowania zapłacimy prowizję w wysokości 5,8%.

3. Karta kredytowa ING w ING Banku Śląskim

Ubiegając się o kartę kredytową w ING Banku Śląskim, pod żadnym pozorem nie musimy się obawiać, że przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo surowymi wymaganiami. Ponieważ placówka bankowa nie oczekuje od nas nawet posiadania zbyt wielkich dochodów.

Za to możemy korzystać z transakcji, jednocześnie naliczając sobie punkty, które oczywiście później wykorzystamy w programie Moje Rabaty. Z karty kredytowej w ING mogą korzystać zarówno stali posiadacze, którzy aktywnie będą korzystać z płatności, jak i również osoby biernie podchodzące do tego typu transakcji. Karta wydawana jest przez operatora Visa na okres 5 lat.

Oprocentowanie karty wynosi w tej chwili 10% w skali roku. Jednocześnie Klienci mogą liczyć na 52 dni bezodsetkowej spłaty. Jeżeli chodzi o maksymalny limit jaki można uzyskać na karcie, to wynosi on 20 tys. złotych. Wysokość spłaty minimalnej pociągnie za nas prowizję w wysokości 4% w skali roku, jednak nie może być ona niższa niż 50 złotych. Tak jak w przypadku poprzednich kart, mamy do czynienia z brakiem jakichkolwiek opłat za przekroczenie limitu na karcie.

Samo wydanie karty jest oczywiście bezpłatne. Jeżeli jednak nie będziemy z niej korzystać, wtedy musimy opłacić roczną prowizję w wysokości 35 złotych. Natomiast można uciec od jej zapłaty, jeżeli w ciągu roku wydamy przynajmniej 2400 złotych.

Wypłata z bankomatów na terenie Polski będzie wiązać się oczywiście z uregulowaniem odpowiedniej prowizji. W przypadku bankomatów ING mowa jest o prowizji w wysokości 2% od wypłacanej kwoty, jednak nie może ona być mniejsza niż 5 złotych. Natomiast w pozostałych bankomatach mowa jest o prowizji w wysokości 3% oraz minimalnej kwocie na poziomie 9 złotych. Poza granicami kraju w dowolnym bankomacie pobierana jest prowizja w wysokości 3%, ale nie może być ona mniejsza niż 9 złotych.

4. Karta kredytowa Inteligo w Inteligo

Decydując się na korzystanie z karty kredytowej w Inteligo, od razu możemy czerpać korzyści w programie Visa Oferty. Chociaż ta karta kredytowa znajduje się wysoko w rankingu spośród wszystkich kart oferowanych przez banki, to jednak musimy mieć na uwadze, że raczej powinni z niej korzystać osoby, które jej nie odłożą na bok, ponieważ w innym przypadku będzie generować naprawdę spore koszty.

Operatorem karty kredytowej jest MasterCard. Natomiast sama karta wydawana jest z okresem ważności wynoszącym 4 lata. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to standardowo wynosi ono oczywiście 10% w skali roku. Natomiast przenosząc kartę kredytową z innego banku, możemy liczyć na promocyjne oprocentowanie wynoszące 9,9% w skali roku. Jest ono wtedy naliczane przez 6 miesięcy.

Oczywiście możemy stwierdzić, iż okres bezoodsetkowy w tym przypadku jest naprawdę bardzo długi, ponieważ wynosi 55 dni. Maksymalny limit, o jaki możemy się ubiegać wynosi 50 tys. złotych.Wysokość spłaty minimalnej pociągnie za sobą prowizję w wysokości 4%, ale ta kwota musi być wynieść przynajmniej 50 złotych. Tutaj należy zwrócić uwagę na przekroczenie limitu karty. Ponieważ jeżeli zdarzy nam się już taka sytuacja, to będziemy zobowiązani do uregulowania kwoty w wysokości 35 złotych.

Tak jak już wcześniej wspomniano, jednak mamy do czynienia z kartą, która koniecznie powinna być używana. Możemy korzystać z niej bez żadnych opłat, jeżeli dokonamy w ciągu roku wszystkich transakcji na sumę w wysokości przynajmniej 9600 złotych, co daje średnio 800 złotych miesięcznie. Jeżeli takie transakcje wyniosą nas przynajmniej 6000 złotych, czyli średnio 500 złotych miesięcznie, wtedy będziemy musieli zmierzyć się z opłatą roczną w wysokości. Natomiast opłata standardowa wyniesie nas 50 złotych rocznie. Tutaj jednak mogą być spokojni zupełnie nowi Klienci, ponieważ w trakcie trwania pierwszego roku umowy nie ponoszone są żadne koszty za utrzymanie karty.

Natomiast na pewno musimy liczyć się przede wszystkim z tym, że jeżeli będziemy chcieli wypłacić gotówkę z bankomatów w Polsce lub poza granicami kraju, to oczywiście musimy liczyć się z poniesieniem odpowiedniej prowizji w wysokości 3% lub minimalnej kwoty w wysokości 7 złotych. Proces przewalutowania również kosztuje. Jeżeli chcemy dokonać przewalutowania przy pomocy karty Visa, a także ma być to inna waluta niż euro, wtedy prowizja naliczana jest w wysokości 1%. Natomiast 2% prowizji zapłacimy za przewalutowanie przy pomocy karty MasterCard.

5. Karta kredytowa Standard w Get In Bank

Get In Bank jest również placówką, która oferuje nam kartę kredytową na całkiem atrakcyjnych warunkach. Dzięki niej możemy skorzystać z promocyjnych rozwiązań proponowanych przez Visa Ofert. Oczywiście karta zalecana jest przez specjalistów przede wszystkim do aktywnego korzystania.

Karty wydawane są przez Visa oraz MasterCard, natomiast termin ważności każdej z nich wynosi obecnie 3 lata. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to mamy do czynienia ze standardową stawką wynoszącą 10% w skali roku. Jednocześnie musimy liczyć się z tym, że okres bezodsetkowy wynosi 52 dni. Maksymalny limit na karcie, o jaki można się ubiegać będzie wahać się na poziomie do 50 tys. złotych. Wysokość spłaty minimalnej utrzymuje się na poziomie 3%, ale minimalna opłata musi wynieść przynajmniej 20 złotych.

Za wydanie karty kredytowej nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Trzeba jednak liczyć się z opłatą standardową za jej utrzymanie, które kosztuje 5 złotych w skali miesiąca. Jeżeli jednak w danym miesiącu wykonamy przynajmniej 5 transakcji przy użyciu karty, wtedy jesteśmy zwolnieni z tej opłaty.

Chcąc wypłacać pieniądze z bankomatów na terenie Polski, jak i również poza jej granicami, powinniśmy liczyć się z poniesieniem odpowiedniej prowizji. Bez względu na to, czy wypłata dokonywana jest w Polsce czy za granicą mowa jest o tej samej opłacie. Wynosi ona 3,5% wartości transakcji lub minimum 7 złotych.

Jeżeli chodzi o przewalutowanie, to w tym przypadku nie jest ponoszona żadna dodatkowa opłata. Natomiast sama zmiana waluty odbywa się według bieżącego kursu.

Okres bezodsetkowy – co to takiego?

Gdy tylko dowiadujemy się o jakiejś ciekawej ofercie karty kredytowej, to najczęściej konsultanci informują nas o długości okresu bezodsetkowego. Na pewno warto przyjrzeć się co dokładnie kryje się pod tym pojęciem. Ponieważ w ten sposób rzeczywiście będziemy mogli rozpoznać, czy konkretna oferta jest dla nas korzystna, czy jednak nie do końca.

W takim razie na pewno warto dowiedzieć się, czym jest ten okres, a także co dokładnie oznacza dla naszej kieszeni. Przede wszystkim jest to okres, w którym możemy korzystać z limitu na karcie, nie obawiając się, że do niego zostaną doliczone jakiekolwiek odsetki. Zwykle taki okres rozliczeniowy wynosi 30 dni. A do tych 30 dni doliczany jest grace period, czyli dodatkowy okres który rozpoczyna się od momentu wystawienia wyciągu do karty kredytowej.

Zwykle zatem taki okres bezodsetkowy wynosi 52-56 dni. Czy w takim razie oznacza, że jeżeli dokonamy spłaty naszego limitu po tym okresie, to do naszego limitu zostaną doliczone odsetki tylko za ten okres po terminie? Okazuje się, że nie. Ponieważ wtedy będziemy mieli do czynienia z naprawdę sporym wydatkiem. Ponieważ odsetki naliczane są nie tylko za okres po terminie okresu bezodsetkowego, ale również za okres bezodsetkowy. Czyli najprościej mówiąc od dnia dokonania transakcji.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, w jakim dniu dokładnie będą naliczane nam odsetki, to powinniśmy dopytać się konsultantów. Ponieważ bardzo często dochodzi do błędnej interpretacji umowy, przez co jesteśmy niemile zaskoczeni pierwszym wyciągiem wykazującym zdecydowanie większe koszty, niż w rzeczywistości zakładaliśmy.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje