Ranking lokat rocznych na styczeń 2018

Ranking lokat rocznych na styczeń

Chcesz się dowiedzieć, czy opłaca się oszczędzać pieniądze na lokatach rocznych? Okazuje się, że niektóre placówki mogą mieć dla nas całkiem ciekawe i atrakcyjne oferty. Najważniejsze jest oczywiście to, żeby zrobić nie tylko rozeznanie w samych warunkach lokat, ale również tym, czy będą one dla nas w ogóle opłacalne. W końcu nie każdy będzie się czuł dobrze z nowym kontem w banku, w którym nie planował odkładać pieniędzy ze swojej pensji.

Ranking lokat rocznych dla depozytu w wysokości 10 tys. złotych przedstawia się w następujący sposób:

1. Bank Ochrony Środowiska – oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku
2. Nest Bank – oprocentowanie na poziomie 2,45% w skali roku
3. Idea Bank – oprocentowanie na poziomie 2,4% w skali roku
4. Toyota Bank – oprocentowanie na poziomie 2,3% w skali roku
5. Santander Consummer Bank – oprocentowanie na poziomie 2,05% w skali roku
6. Credit Agricole – oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku
7. BGŻ Optima – oprocentowanie na poziomie 1,8% w skali roku
8. Bank Millennium – oprocentowanie na poziomie 1,75% w skali roku
9. Plus Bank – oprocentowanie na poziomie 1,75% w skali roku
10. Getin Bank- oprocentowanie na poziomie 1,70% w skali roku
11. Eurobank – oprocentowanie na poziomie 1,55% w skali roku

Z powyższego rankingu jasno wynika, że na pierwszym miejscu znajduje się lokata proponowana przez Bank Ochrony Środowiska. Chyba nie musi nas dziwić w takim razie to, że decydując się na EKOlokatę Plus z oprocentowaniem w wysokości 2,5% w skali roku, trzeba będzie spełnić jeszcze kilka innych warunków. Do nich zalicza się między innymi to, że co miesiąc na rachunku osobistym musi się utrzymywać miesięczne saldo, które będzie nie mniejsze niż 10% wartości całej lokaty. Dodatkowo co miesiąc trzeba jeszcze dokonywać transakcji bezgotówkowych na kwotę w wysokości przynajmniej 300 złotych. Oczywiście przy użyciu karty debetowej. Co ciekawe, standardowe oprocentowanie lokaty w Banku Ochrony Środowiska wynosi 2% w skali roku. Jednak decydując się na spełnienie takich warunków, nasze oprocentowanie wzrośnie właśnie do 2,5% w skali roku. Minimalnie możemy w banku zdeponować tysiąc złotych. Ciekawostką jest również to, że bank nie stawia nam żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o maksymalną kwotę. Dla przypomnienia w przypadku lokat krótkoterminowych bardzo często mamy do czynienia z nałożonymi limitami dolnymi oraz górnymi.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Nest Lokata Nowe Środki, którą oczywiście możemy z powodzeniem założyć w Nest Banku. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 2,45% w skali roku. Jednocześnie, tak jak w przypadku poprzedniej lokaty, nałożony jest wyłącznie limit na kwotę minimalną, która nie może być niższa niż 1 tys. złotych. Oczywiście osoby, które chcą się zdecydować na taką lokatę, muszą posiadać rachunek osobisty w banku i jeszcze jednocześnie zasilać je nowymi środkami. Jeżeli nie dojdzie do spełnienia tego warunku, to standardowe oprocentowanie wynosi zaledwie 1,2% w skali roku.

Jeszcze na podium wśród lokat rocznych z kwotą na 10 tys. złotych, zmieściła się Lokata Cloud, która proponowana jest przez Idea Bank. Oczywiście jest to promocyjna lokata, którą można założyć z Konta Idealnego. By otrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie, czyli 2,4% w skali roku, tak naprawdę musimy utrzymać na naszym rachunku osobistym w Idea Banku minimum 10% wartości zdeponowanej kwoty na lokacie. Lokatę możemy założyć już od 500 złotych. Natomiast maksymalna kwota, którą możemy zaoszczędzić i nieco pomnożyć, nie może przekroczyć 1 miliona złotych. Jednak z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że nawet jeżeli uda nam się odłożyć kwotę na lokatę w wysokości maksymalnej, czyli jednego miliona złotych, to jednocześnie przez cały okres trwania depozytu, musimy jednocześnie zadbać, by na naszym koncie znajdowała się minimalna suma w wysokości 100 tys. złotych.

Kolejne miejsce w rankingu należy do Toyota Banku. Właśnie w tym miejscu możemy z powodzeniem otworzyć Lokatę Plus z atrakcyjnym oprocentowaniem w wysokości 2,3% w skali roku. Oczywiście nie obędzie się bez spełnienia kilku istotnych warunków. Do nich zalicza się przede wszystkim konieczność założenia Konta Jedynego. Jednak bank już w tym przypadku nie wymaga od nas deponowania na koncie jakichkolwiek sum. Minimalna wartość lokaty musi wynieść przynajmniej 5 tys, złotych. Natomiast Toyota Bank nie narzuca nam kwoty maksymalnej.

Jeszcze na poziomie 2% w skali roku możemy spodziewać się w dwóch placówkach: w Santander Consummer Banku oraz w Credit Agricole. W pierwszym banku oprocentowanie dokładnie wynosi 2,05% w skali roku. Wtedy musimy się zdecydować na Lokatę Nowe Środki. Natomiast wybierając Credit Agricole, mamy gwarancję otrzymania oprocentowania na poziomie dokładnie 2% w skali roku, w tym przypadku również musimy założyć specjalną lokatę na nowe środki. W obu przypadkach, minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. złotych.

Kolejne banki będą reprezentować już lokaty, na których zarobimy mniej niż 2% w skali roku. Tę grupę otwiera BGŻ Optima z Lokatą Klasyczną, na której zarobimy dokładnie 1,8% w skali roku. Jednocześnie, by móc skorzystać z tej oferty, wcześniej musimy założyć Konto Indywidualne. Jeszcze jednym warunkiem, z którym trzeba się zmierzyć, jest minimalny depozyt w wysokości 1 tys. złotych. Jednocześnie Klienci mogą założyć dowolną ilość lokat, bez żadnej górnej granicy, jeżeli chodzi o wysokość depozytu.

Zaraz po ofercie BGŻ Optima, znajduje się propozycja ze strony Banku Millennium. Właśnie w tym miejscu możemy zawnioskować o Lokatę Kompletną z oprocentowaniem na poziomie 1,75% w skali roku. Jest to naprawdę atrakcyjne oprocentowanie, tym bardziej, że bank nie nakładana na nas żadnych większych wymogów. Warto oczywiście zwrócić uwagę na to, że minimalna wpłata nie może być niższa 1 tys. złotych, natomiast maksymalny depozyt powinien utrzymywać się na poziomie nie wyższym niż 200 tys. złotych. Kompanem tej oferty, jest lokata otwierana w Plus Banku. Tutaj mowa jest o lokacie zakładanej poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Tak jak w przypadku poprzedniej lokaty, minimalna kwota wynosi 1 tys. złotych, natomiast Plus Bank, nie oczekuje od nas już żadnych maksymalnych limitów.

Warto przyjrzeć się jeszcze e-Lokacje Progresywnej, która proponowana jest przez Getin Bank. Właśnie w tym miejscu otrzymujemy gwarancję średniego oprocentowania na poziomie 1,7% w skali roku. Jednak tak naprawdę w umowie znajdziemy rozłożenie oprocentowania za każdy miesiąc, które będzie miało tendencję rosnącą. W pierwszym miesiącu będziemy mogli otrzymać oprocentowanie na poziomie 0,7%, natomiast w ostatnim ma być już liczone na poziomie 3,3%. Ostatecznie jednak średnie oprocentowanie ma się utrzymywać na poziomie 3,3% w skali roku. Minimalny depozyt, jaki musi być umieszczony w ramach tej lokaty wynosi 500 złotych. Bank nie narzuca żadnego limitu górnego.

Ranking najlepszych lokat w styczniu 2018 roku z wpłatą na poziomie 10 tys. złotych zamyka oferta Eurobanku. Właśnie w tym miejscu możemy spodziewać się oprocentowania na poziomie 1,55% w skali roku. W związku z tym jest to o prawie 1 punkt procentowy mniej w porównaniu do najlepszej oferty w rankingu. Najciekawsze jest to, że wcale nie musimy dysponować zbyt dużymi środkami finansowymi, by móc zaoszczędzić pieniądze. Ponieważ minimalny wkład nie powinien być niższy niż 200 złotych.

Spoglądając na ten ranking na pewno ze zdumieniem możemy zauważyć, że już od dawna nie mamy do czynienia z atrakcyjnym oprocentowaniem na lokatach. Niestety w żaden sposób nie można przewidzieć, czy w najbliższym czasie sytuacja się w jakikolwiek sposób poprawi. W końcu trzeba mieć jednak na uwadze, że niskie stopy procentowe na lokatach mają swoje odzwierciedlenie również w niskim oprocentowaniu jeżeli chodzi o kredyty. Zatem z jednej strony nie zarobimy zbyt dużo na lokatach, ale jednocześnie możemy liczyć na zdecydowanie niższe koszty, jeżeli zechcemy pożyczyć pieniądze z banku.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje