Ranking lokat 3-miesięcznych na styczeń 2018

Ranking lokat 3-miesięcznych na styczeń

Skoro już nastał nowy rok, to na pewno mamy do czynienia również z różnymi wieloma postanowieniami noworocznymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na zainwestowanie swoich oszczędności na wybrany cel. Okazuje się, że nie jest wcale to takie proste, ponieważ znane wszystkim i najbezpieczniejsze produkty, jakimi są lokaty, niestety nie są w tej chwili tak opłacalne. Mimo wszystko i tak warto się przekonać, z jakimi produktami warto się zaprzyjaźnić.

Przeglądając ranking lokat zakładanych na okres 3 miesięcy z depozytem na poziomie 5 tys. złotych, na pewno szybko się przekonamy, czy właśnie ten produkt finansowy w naszej sytuacji okaże się najlepszym rozwiązaniem, czy lepiej jest jednak szukać innych produktów inwestycyjnych.

Lokaty 3-miesięczne z depozytem w wysokości 5 tys. złotych

Raczej w większości przypadków nie będziemy mieli wielu trudności, żeby odłożyć kwotę w wysokości 5 tys. złotych. Należy jednak sobie jeszcze odpowiedzieć, że wiele promocyjnych lokat stawia warunek, by maksymalna kwota depozytu nie przekroczyła na przykład sumy w wysokości 10 tys. złotych. Dzięki temu mając do dyspozycji właśnie 5 tys. złotych oscylujemy jednocześnie w poszczególnej grupie produktów.
Według rankingu na lokaty 3-miesięczne, najlepsze placówki z najkorzystniejszym oprocentowaniem w skali roku, wyglądają następująco:

1. NestBank – oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku – Nest Lokata Witaj
2. Plus Bank – oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku – Lokata na Start
3. BGŻ Optima – oprocentowanie na poziomie 3,5% w skali roku – Lokata Bezkarna
4. Idea Bank – oprocentowanie na poziomie 3,5% w skali roku – Lokata Happy
5. mBank – oprocentowanie na poziomie 3,5% w skali toku – 3-miesięczna lokata dla nowych klientów
6. Alior Bank – oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku – 90-dni Lokata Online
7. Millennium Bank – oprocentowanie na poziomie 2,25% w skali roku – Lokata Mobilna
8. Raiffeisen Polbank – oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku – Lokata na Start

Ewidentnie widać, że na pierwszym miejscu znajduje się Nest Lokata Witaj proponowana przez Nest Bank. Tutaj Klienci mogą otrzymać oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Z taką samą stawką mogą się zmierzyć Klienci przystępujący do lokaty na start, która proponowana jest przez Plus Bank. Jednocześnie w obu przypadkach, takie wysokie oprocentowanie jest kierowane wyłącznie do nowych Klientów, którzy jeszcze nie korzystali z usług wymienionych placówek. Ponadto obie lokaty mają nałożony jeszcze jeden warunek, który wyróżnia się tym, że maksymalna kwota pod żadnym pozorem nie może przekroczyć 10 tys. złotych.

Jeszcze jednym warunkiem w przypadku lokaty w Nest Banku, jest regularny wpływ na konto w wysokości 2,5 tys. złotych każdego miesiąca. Natomiast osoby, które decydują się na taką lokatę jako przedsiębiorcy, muszą regularnie płacić składki na ZUS lub do Urzędu Skarbowego, jednocześnie gwarantując regularny wpływ na konto w wysokości aż 6 tys. złotych. Na pewno wiele osób zastanawia się czy rzeczywiście takie warunki są jak najbardziej możliwe do spełnienia.

Pozostałe oferty, które zostały wybrane jako jednej z najlepszych wśród oferowanych lokat przez polskie banki, również oczekują spełnienia kilku ważnych warunków. Jednak najczęściej do nich zalicza się właśnie konieczność założenia rachunku osobistego. Czyli można podsumować, że dla osób dysponujących kwotą w wysokości 5 tys. złotych, atrakcyjne oprocentowanie jest gwarantowane, jeżeli jeszcze nie korzystaliśmy z usług danej placówki.

Lokaty 3-miesięczne z depozytem w wysokości 50 tys. złotych

1. BGŻ Optima – oprocentowanie na poziomie 2,7% w skali roku – Lokata Bezkompromisowa
2. Idea Bank – oprocentowanie na poziomie 2,7% w skali roku – Lokata Happy Pro
3. Alior Bank – oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku – 90 -dni Lokata Online
4. PlusBank – oprocentowanie na poziomie 2,3% w skali roku – Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk
5. Nest Bank – oprocentowanie na poziomie 2,25% w skali roku – Nest Lokata Nowe Środki z kontem Nest lub Nest Lokata Lojalna
6. Eurobank – oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku – Lokata na Nowe środki w Eurobanku
7. Raiffeisen Polbank – oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku – Lokata na Start
8. Toyota Bank – oprocentowanie na poziomie 1,65% w skali roku – Lokata Plus

Jeżeli chodzi o lokaty, w których chcemy zamrozić 50 tysięcy złotych na okres 3 miesięcy, to warto mieć na uwadze, że oprocentowanie ulegnie nieco zmianie, a właściwie obniżeniu. Szybko przekonamy się również, że jednym z najwyższych oprocentowań otrzymamy na Lokacie Bezkompromisowej, która proponowana jest przez BGŻ Optima, jak i również na Lokacie Happy Pro, która jest jednocześnie proponowana przez Idea Bank. W tych dwóch placówkach gwarantowane oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku.
Niestety za tak wysokim oprocentowaniem wiąże się jeszcze warunek do spełnienia, którym jest najzwyczajniej w świecie, jak się okazuje konieczność założenia konta osobistego. Jak wiadomo, nie każdemu odpowiada takie rozwiązanie. Zatem może się zdecydować na o wiele niższe oprocentowanie, które już niestety nie wydaje się być aż tak atrakcyjne.

Decydując się na lokaty w wysokości 50 tys. złotych, warto jeszcze dowiedzieć się, z jakimi maksymalnymi limitami mamy w ogóle do czynienia. Okazuje się, że w Nest Bank, w którym Lokata jest oprocentowana na 2,25% w skali roku, możemy maksymalnie zdeponować 2 miliony złotych. Są to naprawdę ogromne oszczędności, o których wiele osób, tak naprawdę mogłoby sobie wyłącznie pomarzyć. Natomiast w znanym nam Raiffeisen Polbanku maksymalna kwota nie może przekroczyć 500 tysięcy złotych. Lokata na Start posiada oprocentowanie wynoszące 2% w skali roku. Nie jest to zbyt wiele, ale też nie można mówić o najgorszym wyniku. Jednak również ta oferta kierowana jest wyłącznie do nowych Klientów, którzy decydują się na założenie konta w tej placówce.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje