Ranking kredyty mieszkaniowe luty 2018

Ranking kredyty mieszkaniowe luty 2018

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. W końcu mowa jest nie tylko o dużych kwotach ale również o tym, że za te pieniądze zakupujemy mieszkanie lub decydujemy się na budowę domu. W takim razie możemy mówić o jednym z najważniejszych przedsięwzięć w życiu prywatnym. Tym bardziej, że taki kredyt później bardzo często spłacamy przez jedną trzecią dorosłego życia.

To właśnie dlatego podjęcie decyzji o najlepszym kredycie mieszkaniowym nie jest sprawą łatwą. Nie powinno podejmować się takiej decyzji zbyt pochopnie. Ponieważ różnice w kosztach między najtańszym, a najdroższym kredytem mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przejdźmy zatem do zapoznania się z jednymi z najkorzystniejszymi kredytów, jakie dostępne są w listopadzie w 2017 roku. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu na przeglądanie każdej oferty z osobna. Poniżej zostaną przedstawione najlepsze oferty dla kredytu w wysokości 200 tys. złotych, z okresem spłaty wynoszącym 25 lat.

1. Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim

Marża kredytu – 1,3%
Oprocentowanie w skali roku – 3,03%
Prowizja – brak
Minimalna kwota kredytu – 50 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu – 500 tys. złotych
Minimalny okres spłaty – 1 rok
Maksymalny okres spłaty – 35 lat
RRSO – 3,07%
Rata miesięczna – 951,55 złotych
Całkowita kwota do spłaty – 285.463,89 złotych

Obecnie ten kredyt znajduje się w rankingu kredytów mieszkaniowych na pierwszym miejscu. Tutaj bank oczekuje od swoich Klientów wkładu własnego na poziomie 10% wartości kredytu. Jednocześnie możemy wnioskować o kredyt mieszkaniowy w wysokości maksymalnie 90% wartości nieruchomości. Rzeczywiście mamy do czynienia z bardzo niskimi kosztami, ponieważ oddajemy po 25 latach, zaledwie ponad 35 tys. więcej. W skali tak długiego okresu spłaty kredytu, jest to naprawdę niewielka kwota.
Jednak, by móc skorzystać z tak atrakcyjnego oprocentowania, a także pozostałych niskich kosztów, jednocześnie musimy liczyć się również z obowiązkiem wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia.
Podczas spłaty kredytu mieszkaniowego w PKO możemy liczyć również na skorzystanie z tak zwanych wakacji kredytowych. Dla nas oznacza to nic innego, jak możliwość odroczenia konkretnej raty w czasie. W związku z tym, z takiej możliwości możemy skorzystać w momencie, kiedy rzeczywiście na naszej głowie będziemy mieli zbyt dużo różnych wydatków.
Jeżeli będziemy podpisywać umowę kredytową, możemy zrobić symulację w ratach równych lub malejących i dokładnie sprawdzić jaki rodzaj spłaty będzie się nam opłacać najbardziej.

Jeżeli chodzi o dostępne polisy, które możemy wykupić do kredytu mieszkaniowego, to wśród nich wymienia się:
– Polisę na życie – koszt takiego ubezpieczenia utrzymuje się na poziomie 0,066% wartości kredytu w skali miesiąca. Takie ubezpieczenie jest całkowicie dobrowolne. W związku z tym od niego nie jest uwarunkowane to, czy będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania kredytu mieszkaniowego.
– Dodatkowe ubezpieczenie – jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które ma zabezpieczyć nasz dom na wypadek ognia oraz pozostałych zdarzeń losowych. Koszty tego ubezpieczenia aktualnie wynosi 0,08% wartości nieruchomości, na którą zaciągany jest kredyt mieszkaniowy. Dobrowolnie można jeszcze ubezpieczyć się na wypadek niezdolności spłaty kredytu w wyniku leczenia szpitalnego, kalectwa, bądź też utraty pracy. Jednak takie ubezpieczenie jest dość drogie, ponieważ pociąga za sobą opłatę o wartości 3,25%. Takie ubezpieczenie jest ważne przez 4 lata.
– Ubezpieczenie pomostowe – kolejne dobrowolne ubezpieczenie, na które można się zdecydować, w chwili wpisania swojej nieruchomości do księgi wieczystej, jako zastawienie kredytu w banku PKO. W takim momencie marża kredytu jest zwiększona o 0,9 punktów procentowych.
– Ubezpieczenie niskiego wkładu – takie ubezpieczenie zobowiązuje tylko w momencie, kiedy mamy do czynienia z kredytem wyższym, niż wartość granicznej wysokości minimalnego wskaźnika LTV. Marża w takich okolicznościach jest wyższa o 0,25%.

2. Kredyt hipoteczny w CitiHandlowy

Marża kredytu – 1,44%
Oprocentowanie w skali roku – 3,17%
Prowizja – brak
Minimalna kwota kredytu – 50 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu – 500 tys. złotych
Minimalny okres spłaty – rok
Maksymalny okres spłaty – 30 lat
RRSO – 3,22 %
Rata miesięczna – 966,20 złotych
Całkowita kwota do spłaty – 289.860,32 złotych

Tak jak we wcześniejszym przypadku mieliśmy do czynienia z promocyjną ofertą ale tylko pod warunkiem, że zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, tak w tym przypadku zdecydowanie się na polisę jest całkowicie dobrowolne. W takim razie dla wielu osób jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie, jeżeli faktycznie nie muszą się decydować na dodatkowy wydatek.
Ten kredyt mieszkaniowy dodatkowo jest kierowany do osób, które naprawdę bardzo wysoko mierzą, jeżeli chodzi o pożyczkę. W końcu w tym przypadku można wnioskować nawet o 500 tys. złotych. Co pozwala na zakupienie naprawdę ekskluzywnego mieszkania lub wybudowanie bardzo dużego domu.
Z drugiej strony należy mieć na uwadze, iż wysokość kredytu mieszkaniowego w Citi Handlowym nie może być wyższa, niż 80% wartości nieruchomości.

Oczywiście, jeżeli tylko zdecydujemy się na przeróżne ubezpieczenia, to oczywiście w każdej chwili możemy zdecydować się na konkretne polisy. A do nich zaliczają się:
– ubezpieczenie pomostowe – warto na takie ubezpieczenie zdecydować się w momencie, kiedy nieruchomość zostanie wpisana do księgi wieczystej na rzecz banku. W takich okolicznościach należy liczyć się z większą marżą o 1,3 pp.
– ubezpieczenie niskiego wkładu – w tym przypadku bank nie stosuje takiej polisy. Jeżeli ktoś jest Klientem Citi Handlowy, może obniżyć koszty wkładu własnego. Pod warunkiem, że posiada środki finansowe na poziomie 300 tys. złotych na koncie bądź też na lokatach.

Ogólnie warto wspomnieć również o tym, że minimalny wkład własny, jaki jest w ogóle brany pod uwagę w tym banku, wynosi 1,5% wartości nieruchomości.

3. Kredyt na zakup mieszkania lub domu w Credit Agricole

Marża kredytu – 1,65 %
Oprocentowanie w skali roku – 3,38 %
Prowizja – brak
Minimalna kwota kredytu – 40 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu – 500 tys. złotych
Minimalny okres spłaty – rok
Maksymalny okres spłaty – 35 lat
RRSO -3,43 %
Rata miesięczna – 988,42 złotych
Całkowita kwota do spłaty – 296.526,55 złotych

Decydując się na kredyt mieszkaniowy w Credit Agricole, możemy z powodzeniem wnioskować już o kwotę w wysokości 40 tys. złotych. Natomiast oficjalnie nie ma podanej żadnej maksymalnej kwoty, ponieważ wyznacza ona wartość nieruchomości. Wtedy wartość kredytu nie może być wyższa, niż 80% wartości tej nieruchomości.
Klienci mają do wyboru zarówno raty malejące, jak i również równe. Dlatego każdy może wybrać dla siebie odpowiedni sposób spłaty, który idealnie dopasuje się do tego, z jakimi finansami będzie miał do czynienia.
Dodatkowo kredytobiorcy mogą skorzystać jeszcze z tak zwanych wakacji kredytowych, jak i również karencji w wysokości 12 miesięcy. Karencja taka obowiązuje w przypadku nieruchomości nabywanych z rynku wtórnego. Jeżeli jednak zdecydujemy się na nieruchomość z rynku pierwotnego, wtedy karencję możemy odroczyć nawet na okres 36 miesięcy. Pamiętajmy, że karencja polega na odroczeniu terminu spłaty, co przy tak długim okresie kredytowania, jest naprawdę dogodnym i bezpiecznym rozwiązaniem.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany kredytem w Credit Agricole, to jednak musi się liczyć z wysokim wkładem własnym, który wynosi aż 20% wartości całej nieruchomości.

Oczywiście również w przypadku tego kredytu możemy z powodzeniem skorzystać różnych polis na życie, jak i również ubezpieczeń nieruchomości. Pod tym względem możemy z powodzeniem wymienić takie ubezpieczenia jak:
– polisa na życie – świadczenie jest wypłacane w przypadku ryzyka zgonu, całkowitej utraty zdolności do pracy lub też utraty zdolności do samodzielnej egzystencji. Jeżeli zdecydujemy się na takie ubezpieczenie, to musimy opłacić 0,0299% wartości kapitału, jaki musimy opłacić. Na ubezpieczenie możemy zdecydować się w dowolnym momencie trwania umowy kredytowej.
– ubezpieczenie nieruchomości – koszt takiego ubezpieczenia wynosi 0,0884% wartości kredytu.
– ubezpieczenie pomostowe – warto o nie zadbać w momencie, kiedy hipoteka jest wpisana do księgi wieczystej na rzecz banku. W takich okolicznościach należy liczyć się z tym, iż marża banku jest wyższa, o 1,2 pkt. procentowych.

4. Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas

Marża kredytu -1,75 %
Oprocentowanie w skali roku – 3,56 %
Prowizja – brak
Minimalna kwota kredytu – 50 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu – 500 tys. złotych
Minimalny okres spłaty – rok
Maksymalny okres spłaty – 30 lat
RRSO – 3,62%
Rata miesięczna – 1.007,69 złotych
Całkowita kwota do spłaty – 302.308,33 złotych

Jest to kredyt mieszkaniowy, którego koszty na pewno są znacznie bardziej odczuwalne, niż w przypadku poprzednich produktów bankowych. Jednak skorzystanie z tego rozwiązania niesie ze sobą wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim możemy liczyć na dowolny wybór rat malejących bądź też równych. Dzięki temu możemy z powodzeniem stwierdzić, co dokładnie nam się opłaca.
Ponadto Bank nie wymaga od nas żadnego wkładu minimalnego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn są nagle postawione przed podjęciem decyzji o kredycie i w żaden sposób wcześniej nie mogły się do tego faktu przygotować. Dodatkowo, aż 15% wartości kredytu można przeznaczyć dosłownie na każdy cel, jaki tylko sobie wymyślimy. Zatem można powiedzieć, że po części mamy do czynienia z kredytem nie tylko mieszkaniowym, ale również gotówkowym.
Warto mieć jeszcze na uwadze, że wysokość marży jest uzależniona od tego, jakimi produktami już dysponujemy. Jeżeli posiadamy konto osobiste w tak zwanym Planie Aktywnym, to marża kredytu Mieszkaniowego wyniesie nas 1,8 pp. Jeżeli jesteśmy właścicielami konta osobistego w planie Konto Bardzo Osobiste, to możemy spodziewać się niższej marży, ponieważ będzie się ona utrzymywać na poziomie 1,6 pp. Na taką samą marżę możemy liczyć, jeżeli będziemy mieli konto osobiste w planie Aktywnym, a także pakiet ubezpieczeń Cardif.

Tak jak w przypadku wcześniejszych kredytów mieszkaniowych, również w tym przypadku możemy zdecydować się na dobrowolne ubezpieczenie. Do wyboru mamy:
– polisę na życie – dobrowolne ubezpieczenie Cardiff, które kosztuje 0,99%.
– dodatkowe ubezpieczenie – polisa zapewnia wypłatę świadczeń w przypadku pożaru oraz innych zdarzeń losowych. Koszt wynosi 0,09% sumy ubezpieczenia.
– ubezpieczenie pomostowe – polisa ta jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, która pozwala zabezpieczyć wpis hipoteki do ksiąg wieczystych na rzecz banku. Do momentu, aż ten wpis się nie uprawomocni, to ubezpieczenie będzie nas wynosić 0,0 pp.

5. Kredyt mieszkaniowy w Banku Zachodnik WBK

Marża kredytu – 1,79 %
Oprocentowanie w skali roku – 3,6%
Prowizja – brak
Minimalna kwota kredytu – 50 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu – 500 tys. złotych
Minimalny okres spłaty – rok
Maksymalny okres spłaty – 30 lat
RRSO -3,66 %
Rata miesięczna – 1.012,01 złotych
Całkowita kwota do spłaty – 303.601,63 złotych

Produkt finansowy proponowany przez Bank Zachodni WBK ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że dzięki niemu możemy zadłużyć się nawet na kwotę w wysokości 90% wartości całej nieruchomości. Okazuje się, że pieniądze możemy pożyczyć nie tylko na budowę domu, czy też zakup mieszkania. Ale również pożyczone pieniądze z powodzeniem możemy przeznaczyć na modernizację lub remont pomieszczeń o charakterze niemieszkalnym.
Jeżeli ktoś w ciągu ostatnich 12 miesięcy miał do czynienia z zakupem działku, domu lub innymi wydatkami mającymi związek z nieruchomościami, to może je refinansować właśnie poprzez zaciągnięcie tego kredytu. Decydując się na takie wsparcie finansowe, przy okazji, możemy sobie jeszcze skorzystać z ciekawych polis. Jednak żadne ubezpieczenie pod żadnym pozorem nie jest obowiązkowe, więc to jest dobra wiadomość dla osób, które mimo wszystko stronią od tego typu rozwiązań.
Okazuje się, że bank naprawdę docenia wszystkie osoby, które aktywnie korzystają z innych produktów placówki. Jeżeli ktoś posiada już rachunek osobisty w banku, a jednocześnie odnotowywane są miesięczne wpływy na koncie w kwocie minimalnej wynoszącej 2 tys. złotych, to mogą liczyć na jeszcze korzystniejszą marże.
Warto dodać, że w tym przypadku również mamy do czynienia z tak zwanym minimalnym wkładem własnym, który obecnie wynosi 10% wartości kredytu.

Jeżeli jednak będziemy chcieli się skusić na jakieś ubezpieczenia, to warto przyjrzeć się tym najpopularniejszym::
– polisa na życie – jest to dobrowolne ubezpieczenie, który chce przykładowo zdecydować się na kredyt mieszkaniowy z marżą w wysokości 1,99 pp, a także wykupionym dodatkowym ubezpieczeniem Bezpieczna Hipoteka, jak i również ubezpieczeniem na życie z tego samego pakietu.
Na takie ubezpieczenie będą musieli się zdecydować osoby, które pod koniec spłaty kredytu, będą mieli więcej niż 70 lat.
– Ubezpieczenie pomostowe – ubezpieczenie pomostowe jest kupowane w momencie, kiedy wpisujemy hipotekę do księgi wieczystej na rzecz banku. Zanim taki wpis nie będzie uprawomocniony, wtedy należy liczyć się z tym, że marża kredytu wyniesie nas 1 pp.

Powyższe kredyty są oczywiście aktualne w danym czasie, czyli w listopadzie 2017 roku. Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu w innym terminie, to należy koniecznie zwrócić uwagę na to, czy czasem kredyty nie będą pozamieniane. W końcu banki bardzo często wychodzą z zupełnie innymi promocjami. Warto zatem mieć rękę na pulsie.

Kredyt mieszkaniowy – czy wybór jest oczywisty?

Patrząc na powyższe zestawienie możemy się zorientować, że mamy do czynienia z naprawdę wieloma czynnikami mającymi wpływ na ostateczną cenę kredytu. Zatem wspomniane produkty, a dokładniej symulacja kosztów powinna być traktowana w sposób szacunkowy.
Jednak już mamy pewien odnośnik, ile mogą wynieść nas koszty przy teoretycznie najtańszym kredycie mieszkaniowym. Możemy zrobić symulację kosztów we własnym banku, w którym już korzystamy z różnych produktów. Na przykład mamy tam konto bankowe, lub też mamy wyrobioną historię kredytową. Może się okazać, że Twoja placówka bankowa docenia stałych Klientów i udziela im z tego względu różne specjalne bonusy.
Jeżeli tylko nie czujesz się na siłach, by samodzielnie ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, co jest zrozumiałe przy tej ilości warunków do spełnienia, na pewno warto zdecydować się na wsparcie ze strony profesjonalnego dorady finansowego. W ten sposób przynajmniej unikniemy jakichkolwiek wątpliwości lub popełnienia błędów. Dobrze by jednak ta osoba była w pełni zaufana. Dzięki temu będziemy mogli rzeczywiście skorzystać z kredytu, który będzie dla nas wyjątkowo atrakcyjny.

Ubezpieczenia kredytów mieszkaniowych

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy do czynienia z obowiązkowymi ubezpieczeniami kredytów mieszkaniowych. Dzisiaj taka praktyka ze strony banków jest coraz rzadziej stosowana. Ponieważ zdecydowanie częściej rozszerzany jest pakiet dobrowolnych ubezpieczeń.
Jednak warto zastanowić się właśnie nad wykupieniem chociaż jednego ubezpieczenia. Szczególnie, jeżeli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu na okres przynajmniej dwudziestu lat. Ponieważ faktycznie w tym czasie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co takiego może się zdarzyć lub nastąpić. Jak wiadomo, możemy mieć do czynienia z wieloma różnymi niespodziankami, niekoniecznie miłymi. Na przykład wystarczy chwilowa utrata pracy, żeby mieć problemy z płatnością kredytu. Oczywiście coraz więcej banków proponuje tak zwaną karencję, czyli możliwość wstrzymania się w spłacie nawet na okres 3 lat. Jednak, jeżeli to rozwiązanie nie uratuje nas, wtedy raczej powinniśmy skupić się właśnie na dobraniu odpowiedniego ubezpieczenia. Wtedy przynajmniej będziemy całkowicie spokojni o to, że jednak nasza sytuacja finansowa mimo różnych przeciwieństw wcale nie okaże się tak dramatyczna.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje