Ranking kredytów konsolidacyjnych na luty 2018

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Pożyczka lub kredyt konsolidacyjny, zaciągane są najczęściej w momencie, kiedy tak naprawdę nie mamy już innych rozwiązań na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Oczywiście jest to najczęstszy powód, dla którego decydujemy się właśnie na zaciągnięcie kredytu o takim charakterze. Warto wspomnieć, że dzięki kredytom konsolidacyjnym, w końcu wszystkie nasze zobowiązania można scalić w jedno miejsce, przez co spłata jest mniej kłopotliwa. A nawet często wiąże się jeszcze z dodatkowymi oszczędnościami.

Poniżej mamy okazję zapoznać się z popularnymi pożyczkami oraz kredytami konsolidacyjnymi, które są w ostatnim czasie szczególnie polecane przez specjalistów. By mieć do wglądu jak najbardziej obiektywną opinię na temat kredytów konsolidacyjnych, porównano je dla kwoty w wysokości 75 tys. złotych oraz okresu spłaty wynoszącego 60 miesięcy.

1. Kredyt konsolidacyjny w BGŻ BNP Paribas

Oprocentowanie w skali roku – 4,99%
Prowizja – brak
Opłata przygotowawcza – brak
Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 30 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego -200 tys. złotych
Minimalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 6 miesięcy
Maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 120 miesięcy
RRSO – 5,11%
Rata miesięczna – 1.415,00 złotych
Całkowita Kwota do spłaty- 84.899,94 złotych

Jest to oferta korzystna dla osób, które nie tylko potrzebują pieniędzy na spłatę wszystkich swoich dotychczasowych zobowiązań, ale również na to, by pewną kwotę przeznaczyć na dowolny cel. W banku oczywiście możemy wykupić ubezpieczenie. Jest one pomocne, szczególnie jeżeli nasza sytuacja finansowa nie jest zbyt pewna. Jednak warto zmobilizować się do terminowej spłaty całego zobowiązania. ponieważ jeżeli zdecydujemy się na ten krok, będziemy mogli przy okazji liczyć na promocję, w postaci braku odsetek za ostatni rok trwania umowy kredytowej.
Oferta kierowana jest przede wszystkim do Klientów banku. Czyli osób, które w BGŻ BNP Paribas, posiadają już rachunek bankowy. Okazuje się, że jeszcze jednym wymogiem, jaki należy koniecznie spełnić, jest przedstawienie własnego zaświadczenia o zarobkach.
Klienci, którzy planują jak najszybsze pozbycie się zobowiązania, mogą z powodzeniem skorzystać z tak zwanego przywileju wcześniejszej spłaty kredytu. W związku z tym, nie będą ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Niestety Klienci nie mogą skorzystać z dogodnego rozwiązania, jakim są wakacje kredytowe. W zamian jednak kredyt udzielany jest bez żadnych poręczeń, a także wymaganej zgody współmałżonka.

2. Kredyt konsolidacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe

Oprocentowanie w skali roku – 5,99%
Prowizja – brak
Opłata przygotowawcza – brak
Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 10 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 200 tys. złotych
Minimalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – miesiąc
Maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 120 miesięcy
RRSO – 6,16%
Rata miesięczna – 1.449,61 złotych
Całkowita Kwota do spłaty- 86.976,68 złotych

W celu otrzymania kredytu konsolidacyjnego z tak atrakcyjnym oprocentowaniem w skali roku, jest posiadanie rachunku bankowego w placówce. Jednocześnie potrzebne jest również przedstawienie zaświadczenia o dochodach. W ten sposób możemy jednak uzyskać naprawdę korzystne warunki, nie martwiąc się o to, iż koszt kredytu konsolidacyjnego będzie wyższy, niż poprzednie zadłużenia. Raczej będziemy mogli z powodzeniem liczyć na dużo niższe opłaty.
W Banku możemy dodatkowo wykupić atrakcyjne ubezpieczenia. Jednak nie są one obowiązkowe, zatem mogą korzystać z nich wyłącznie osoby, które rzeczywiście są zainteresowane dodatkową ochroną. W przypadku ubiegania się o kredyt konsolidacyjny w T-Mobile, nie musimy przedstawiać zgody współmałżonka, jak i również żadnych poręczeń. Natomiast nie ma żadnego problemu z wcześniejszą spłatą całego zadłużenia. Warto również jeszcze pamiętać o tym, że jednak w przypadku tego kredytu liczy się sumienna spłata. Niestety Klienci nie mogą skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych, które miałyby polegać na odroczeniu spłaty w czasie.

3. Mini Ratka – pożyczka konsolidacyjna w Banku Polskim PKO

Oprocentowanie w skali roku – 6,99%
Prowizja – brak
Opłata przygotowawcza – brak
Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 1 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 120 tys. złotych
Minimalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 1 miesiąc
Maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 120 miesięcy
RRSO – 7,22%
Rata miesięczna – 1.484,74 złote
Całkowita Kwota do spłaty- 89.084,16 złotych

Wybierając kredyt konsolidacyjny w PKO Banku Polskim, na pewno musimy się liczyć z nieco wyższymi opłatami względem dwóch poprzednich produktów finansowych. W zamian za to, jednak mamy do czynienia z dość atrakcyjnymi rozwiązaniami. Przede wszystkim pożyczają całą kwotę, aż jedną czwartą możemy przeznaczyć na dowolny cel, jaki tylko będzie nam odpowiadać.
Dodatkowo osoby, które mają nie do końca pewną sytuację finansową, w każdej chwili mogą skorzystać jeszcze z ubezpieczenia. Okazuje się oczywiście, że polisa pod żadnym pozorem nie jest obowiązkowa. Zatem nie należy się obawiać, że musimy się narażać na dodatkowe koszty. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. Takie rozwiązanie jest dla nas wyjątkowo korzystne. Innym sposobem na poradzenie sobie z niespodziewanymi wydatkami, jest skorzystanie z trzymiesięcznej karencji. Klienci jeszcze przed ostatecznym podpisaniem umowy mogą ubiegać się o obniżenie oprocentowania, przez co kredyt może być jeszcze tańszy. Kredyt konsolidacyjny w PKO Banku Polskim udzielany jest bez żadnej zgodny współmałżonka, jak i również konieczności posiadania poręczyciela.
Jednak, by móc się ubiegać o kredyt w tym banku trzeba posiadać już rachunek bankowy, a także wykazać się zaświadczeniem o pozyskiwaniu stałych dochodów. Niestety Klienci nie mogą skorzystać z możliwości wcześniejszej spłaty, co jest istotne przy ustalaniu, jaki okres spłaty ostatecznie dla siebie wybieramy.

4. Pożyczka konsolidacyjna w Citi Handolwym

Oprocentowanie w skali roku – 4,99%
Prowizja – 6,00%
Opłata przygotowawcza – brak
Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 10 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 150 tys. złotych
Minimalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 1 miesiąc
Maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 120 miesięcy
RRSO – 7,67 %
Rata miesięczna – 1.499,90 złotych
Całkowita Kwota do spłaty- 89.993,93 złotych

Jest to pierwszy bank z tak korzystną ofertą, który nie będzie wymagał od nas posiadania rachunku bankowego w placówce. Dlatego możemy spokojnie stwierdzić, że z oferty mogą skorzystać zarówno osoby, które jeszcze nie korzystały z usług banków, jak i również stali Klienci.
Jeżeli zaciągniemy kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy, możemy spodziewać się również tego, iż część kwoty może być przeznaczona na dowolnie wybrany cel. W takim razie, kredyt łączy w sobie cechy kredytu konsolidacyjnego, jak i również gotówkowego.
By ubiegać się o wsparcie finansowe, tak naprawdę pod żadnym pozorem nie musimy wykazywać się posiadaniem poręczyciela, a także zgodą współmałżonka. Oczywiście takim warunkiem, jaki należy spełnić jest posiadanie zaświadczenia o zarobkach.
Tutaj jednak korzyści się kończą. Ponieważ bank nie pozwoli nam na wcześniejszą spłatę zobowiązania, jak i również na to, by skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Jednak jeżeli ktoś nie chce łączyć się z bankiem poprzez konieczność zakładania konta, na pewno takie rozwiązanie okaże się jednym z korzystniejszych.

5. Pożyczka konsolidacyjna w Millennium Banku

Oprocentowanie w skali roku – 7,99%
Prowizja – brak
Opłata przygotowawcza – brak
Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 10 tys. złotych
Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego – 300 tys. złotych
Minimalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 1 miesiąc
Maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego – 180 miesięcy
RRSO – 8,29 %
Rata miesięczna – 1.520,37 złotych
Całkowita Kwota do spłaty- 91.222,24 złotych

Jeżeli wcześniej wpadliśmy w naprawdę poważne tarapaty finansowe, to pożyczka konsolidacyjna w Millennium Banku będzie jak najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Ponieważ w tym przypadku możemy mówić o maksymalnej kwocie pożyczki wynoszącej nawet 300 tys. złotych, a także maksymalnym okresie spłaty wynoszącym aż 180 miesięcy, czyli 15 lat. Jest to chyba najdłuższy okres spłaty takiego zadłużenia. W związku z tym mamy bardzo szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o dopasowanie wysokości miesięcznej raty, do naszych możliwości finansowych.
Dla osób, które nadal do końca nie wiedzą, czy poradzą sobie ze spłatą pożyczki bez żadnych problemów, zalecane jest skorzystanie z ubezpieczenia Bezpieczna Pożyczka. W ten sposób, jeżeli dojdzie do różnych zdarzeń losowych, które uniemożliwią nam dalszą spłatę zobowiązania, nie będziemy musieli się martwić o nasz dług wobec banku.
Oczywiście w celu ubiegania się o pożyczkę konsolidacyjną, musimy koniecznie zmierzyć się z koniecznością założenia konta bankowego, a także przedstawienia zaświadczeń o dochodach. Jednak w zamian za to, możemy jeszcze negocjować warunki kredytu, cały czas próbując obniżyć oprocentowanie. Bank nie wymaga od nas żadnych poręczycieli, a także zgody współmałżonka.
Niestety nie możemy skorzystać z takich udogodnień jak wcześniejsza spłata zobowiązania, czy też skorzystanie z wakacji kredytowych. Jednak i tak jest to korzystna pożyczka, ponieważ można znacznie obniżyć wszystkie koszty dotychczasowych zobowiązań.

Czy kredyt konsolidacyjny na pewno jest potrzebny?

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy na pewno kredyt konsolidacyjny będzie dla Cienie najlepszym rozwiązaniem, to na pewno warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przyglądając się kilku kwestiom możesz bardzo szybko ocenić, czy zaciąganie kolejnego kredytu rzeczywiście rozwiąże Twój problem, czy jednak warto poszukać innych metod na pokonanie własnych zadłużeń.
– suma zadłużeń – oceń, ile tak naprawdę wynoszą wszystkie Twoje zobowiązania. Ponieważ mogą to być w rzeczywistości niewielkie kwoty. Tylko z powodu chaosu, a dokładniej braku spisania wszystkich długów jakie masz pozaciąganie, sam nie wiesz ile i komu jesteś winien. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście sprawdzenie, czy Twoja sytuacja finansowa rzeczywiście wygląda tak źle, jak to sobie wyobrażasz. W końcu może się okazać, że jednak suma, którą musisz spłacić nie jest taka duża i bardzo szybko możesz się z nią uporać, poprzez wprowadzenie kilku oszczędności w swoich wydatkach.
– przeterminowane płatności – Warto zweryfikować, czy Twoje wcześniejsze zobowiązania są w jakikolwiek sposób przeterminowane, a także na jakim dokładnie etapie się znajdują. Być może tak naprawdę wszystko udaje Ci się spłacać w wyznaczonym terminie, tylko chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego dla własnej wygody. W takich okolicznościach nie pozostaje Ci nic innego, jak po prostu przekalkulować, czy nowy produkt finansowy na pewno będzie dla Ciebie opłacalny.
– koszty nieterminowości – jeżeli już jednak masz część przeterminowanych zobowiązań, dobrze jest się przyjrzeć kosztom nieterminowości. Te zwykle mają to do siebie, że rzeczywiście narastają bardzo szybko, przez co Twoje zobowiązanie może w krótkim czasie zwiększyć się nawet kilkukrotnie. Dobrze jest również odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakim etapie znajdują się Twoje przeterminowania. Czy dopiero minęło kilka dni? A może już dostajesz przedsądowne wezwania do zapłaty? Może Twoimi zobowiązaniami zajęła się firma windykacyjna, która próbuje ściągnąć z Ciebie zadłużenie w inny sposób. Jeżeli rzeczywiście grunt pali Ci się pod nogami, to skorzystanie z tak zwanego kredytu konsolidacyjnego może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem.
– suma dochodów – już wiesz, jakie są Twoje zobowiązania, zarówno ich całkowita suma, jak i również zobowiązania w skali miesiąca. Dla porównania przyjrzyj się również swoim dochodom. Może okazać się, że bez problemu pomogą Ci pokryć miesięczne raty. Tylko Ty kiepsko gospodarujesz swoimi finansami, w ogóle się im nie przyglądając?
– powód braku spłaty poprzednich zobowiązań – głębsza analiza naszej sytuacji finansowej powinna objąć również powód, dla którego nie spłacamy swoich zobowiązań w wyznaczonym czasie. Ponieważ może się okazać, że główną przyczyną nie jest nasza sytuacja finansowa, ale raczej to, że jednak zbyt lekko podchodzimy do tego typu zobowiązań. W takich okolicznościach pod żadnym pozorem zaciąganie kolejnego kredytu nie zmieni naszej sytuacji. Ponieważ jak w przypadku dotychczasowych zobowiązań, możemy zapominać o płaceniu wszystkich rat na czas. Przez co nawet przy kredycie konsolidacyjnym, możemy niestety narobić sobie jeszcze większych zadłużeń.

Kredyt konsolidacyjny z banku, czy pożyczka konsolidacyjna z firmy pozabankowej?

Trzeba oczywiście mieć również na uwadze, że na rynku finansowym mamy do czynienia nie tylko z kredytami konsolidacyjnymi, które są udzielane przez banki, ale również z pożyczkami konsolidacyjnymi. Te drugie produkty finansowe są udostępniane przez serwisy pozabankowe. Czym się różnią między sobą? Często jest tak, że jeżeli ubiegamy się o kredyt konsolidacyjny, to musimy wykazywać się zaświadczeniami o dochodach, czy też zdecydować się nawet na założenie konta bankowego w danej placówce. Jednak rzeczywiście możemy liczyć na całkiem atrakcyjne warunki, zaczynając już od oprocentowania, a kończąc nawet nawet na możliwości skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę konsolidacyjną, którą możemy z powodzeniem zaciągnąć w firmach pozabankowych, to jednocześnie powinniśmy mieć na uwadze to, że często takie wsparcie finansowe jest wydawane bez zaświadczeń o dochodach. Nawet dane osobowe Klientów nie są sprawdzane w Biurach Informacji Kredytowej. Jednak w zamian za to, albo mamy do czynienia z dużo większymi kosztami przy spłacie, bądź też firmy pożyczkowe oczekują od nas zabezpieczeń w postaci majątku lub poręczycieli.

Pamiętaj o regularnej spłacie

W chwili, kiedy już się zdecydujesz na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego lub też pożyczki konsolidacyjnej, pod żadnym pozorem nie zapominaj o regularnej spłacie zobowiązania. W innym przypadku już możesz nie mieć możliwości, by skorzystać z takiego rozwiązania, jako dodatkowego koła ratunkowego dla swojej sytuacji finansowej. W końcu tego typu produkty docelowo są kierowane do osób mających właśnie problemy finansowe. Więc jeżeli jeszcze dodatkowo przestaniemy spłacać kredyt konsolidacyjny, to wtedy w innym banku na pewno nie otrzymamy podobnego wsparcia.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje