Ranking kredytów hipotecznych

1 – Kredyt Hipoteczny Bank BGŻ

bank-bgz-logoOferta: Bank BGŻ posiada w swojej ofercie kredyt hipoteczny z niską marżą. Minimalna kwota kredytu wynosi 50 tys. złotych. Obecnie jeszcze można się starać o przydzielenie kredytu na maksymalnie 40 lat. Oprocentowanie jest zmienne i ustalane z marży oraz sumy stopy referencyjnej Banku BGŻ.

zamów terazx

 

Wysokość marży jest już od 1%, jednak jest dokładniej ustalana na podstawie takich wytycznych jak poziom LTV, kwota kredytu czy też klient posiada inne produkty finansowe w Banku BGŻ.

Dla kogo?

Osoby starające się o kredyt hipoteczny muszą wykazać, że otrzymują oni dochody.  Z tytułu o pracę, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o średnich zarobkach z ostatnich 3 miesięcy, w przypadku umowy o zlecenie, ten okres wynosi 6 miesięcy, natomiast jeśli kredytobiorca prowadzi własną działalność gospodarczą czas ten wydłużasz się do 12 miesięcy.

Zalety:

– Możliwość nie płacenia prowizji za udzielenie kredytu

– Niska marża od 1%

– Atrakcyjne ubezpieczenia dla kredytobiorcy w pakiecie

– Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych – w czasie jednego roku można nie płacić jednej raty, a w ciągu całego trwania spłaty kredytu – 12 rat

– Możliwość dobrania dodatkowej kwoty do 30% na dowolny cel mieszkaniowy

– Wybór rat między stałymi a malejącymi

– Osoby pracujące za granicą, mogą przedstawiać w zaświadczeniu własne zarobki

– Możliwość łączenia dochodów z inną osobą, w celu zwiększenia zdolności kredytowej

– Kredyt hipoteczny nie tylko na budowę domu lub zakup mieszkania, ale również na zakup działki rekreacyjnej, rolnej lub siedliska

– Przy prowadzeniu działalności rolnej, podczas wyliczania zdolności kredytowej, pod  uwagę są brane także dopłaty unijne

Wady:

zmienne oprocentowanie uzależnione od stopy referencyjnej oraz marży

– marża ustalana w oparciu o posiadanie innych produktów finansowych w Banku BGŻ, klienci spoza banku mogą się spodziewać raczej wyższej marży

2 – Kredyt Hipoteczny Crédit Agricole

credit-agricole-logoOferta: Credit Agricole posiada bardzo szeroki wybór propozycji kredytów hipotecznych. Każdy z nich jest dostosowany do konkretnych potrzeb klienta. Wśród nich wymienia się:

 

zamów terazx

 

– kredyt na mieszkanie –  maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat i jest możliwość skredytowania do 90% wartości kupionego mieszkania (spółdzielczego, z rynku wtórnego lub z rynku pierwotnego)

– kredyt na dom – przeznaczony na budowę lub zakup (w tym również ze spółdzielni mieszkaniowej) domu jednorodzinnego lub domku letniskowego. Bank oferuje maksymalny okres spłaty kredytu wynoszący 35 lat, z możliwością rozliczenia do 100% kredytu na samej podstawie opinii rzeczoznawcy, czyli bez faktur.

– kredyt na działkę – na zakup działki budowlanej, z możliwością dokończenia rozpoczętej budowy domu jednorodzinnego, lub też zakup działki siedliskowej bądź o przeznaczeniu rekreacyjnym. Maksymalny okres kredytowania wynosi 25 lat.

– kredyt na remont – udzielany najczęściej na remont, rozbudowę lub przebudowę domu jednorodzinnego bądź mieszkania. Bank może również uwzględnić inne wydatki związane z mieszkaniem. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat. Sfinansowane może być nawet 100% kosztów związanych z pracami wykonanymi a domu lub mieszkaniu.

– kredyt refinansowany – na spłatę zobowiązań na mieszkanie lub dom w innych bankach. Warunkiem jest między innymi regularnie spłacany wcześniejszy kredyt hipoteczny przez okres ostatnich 12 miesięcy. Maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat.

– „Rodzina na swoim” – Z tego kredytu hipotecznego mogą korzystać małżeństwa lub osoby wychowujące samotnie dziecko. Maksymalna kwota kredytu wynosi 250 tys. złotych. Dostępny jest wybór między ratami stałymi i malejącymi. W ciągu pierwszy 8 lat, można liczyć na dopłatę nawet do 50% odsetek. Najdłuższy okres kredytowania może trwać przez 35 lat.

Dla kogo?

W przypadku wszystkich kredytów mieszkaniowych oprócz programu „Rodzina na swoim”, potencjalny kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat i nie może przekroczyć 70 roku życia podczas spłaty zobowiązań. Ponadto obowiązkowo musi wykazać zaświadczenia o dochodzie, a także jest pełnoprawnym podatnikiem zamieszkałym na stałe w Polsce.

W przypadku kredytu „Rodzina na swoim” wytyczonych jest o wiele więcej warunków do spełnienia, ponieważ w grę wchodzą dopłaty do pożyczki. Osoby samotnie wychowujące dziecko oraz małżeństwa mogą starać się skredytowanie mieszkania o powierzchni ni przekraczającej 75 m kwadratowych lub domu o powierzchni wynoszącej maksymalnie 140 m kwadratowych. Natomiast osoby samotne (single) mogą ubiegać się o pomoc w dopłacie kredytu na mieszkanie o powierzchni nie większej niż 50 m kwadratowych.

Zalety:

– Możliwość otrzymania kredytu do 100% wartości danej nieruchomości (bez wkładu własnego)

– Długi okres kredytowania do 35 lat

– Program „Rodzina na swoim” z możliwością otrzymania dopłaty do spłacanych odsetek

– Możliwość negocjowania warunków umowy kredytowej

– Różnorodność celów kredytu mieszkaniowego (nie tylko na zakup mieszkania bądź budowę domu jednorodzinnego)

– Dość atrakcyjne oprocentowanie

– Możliwość skorzystania raz w roku z wakacji kredytowych

– Indywidualnie dobierana marża oraz prowizja

– Możliwość zwiększenia wartości kredytu w trakcie spłacania

– Możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia

– Bogata oferta ubezpieczeń

Wady:

Dość wysokie koszty związane z kupnem kredytu

– W przypadku kredytu na mieszkanie – Bank oferuje tylko 90% wartości nieruchomości

– Kredyt tylko w polskiej walucie

3 – Kredyt Hipoteczny Bank Zachodni WBK

wbk-logoOferta: Bank Zachodni WBK wyszedł do swoich klientów z ofertą kredytu mieszkaniowego z możliwością spłaty go w złotówkach lub w euro. Jego maksymalny okres spłaty wynosi 30 lat.

 

zamów terazx

 

Jego przeznaczenie zaczyna się od standardowego zakupu mieszkania lub zakupu bądź budowy domu jednorodzinnego bądź ich remont albo rozbudowę/przebudowę. Ponadto o kredyt mieszkaniowy w BZ WBK można się ubiegać jeśli klient planuje zakup działki budowlanej lub chce spłacić wcześniej zaciągnięty kredyt mieszkaniowy.

Dla kogo?

O kredyt mieszkaniowy może ubiegać się każdy pełnoletni obywatel Polski, który jest w stanie wykazać zaświadczenie, że pozyskuje dochody z poszczególnych źródeł:

– umowa o pracę (ostatnie 3 miesiące)

– umowa o pracę na czas określony (minimum trwania umowy -12 miesięcy)

– umowa zlecenie, umowa o dzieło (ostatnie 6 miesięcy)

– prowadzenie własnej działalności gospodarczej (ostatnie 12-24 miesiące)

Zalety:

– Możliwość spłaty w złotówkach lub w euro

– Kredyt może być przeznaczony na wiele celów

– Decyzja o przyznaniu kredytu w ciągu 15 minut

– Brak obowiązkowych ubezpieczeń

– Możliwości przeznaczenia 30% kredytu mieszkaniowy na dowolny cel

– Pieniądze z kredytu mogą być również wykorzystane przy spłaceniu kosztów związanych z jego wzięciem

Wady:

– Czas kredytowania tylko do 30 lat

– Obowiązkowy wkład własny –  w przypadku spłaty kredytu w złotówkach – 10% wartości kredytu, natomiast przy spłacaniu w euro –  20 % wkładu własnego

– Brak akceptacji dochodów uzyskiwanych poza granicami Polski

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje