Ranking kredytów hipotecznych na styczeń 2018

Ranking kredytów hipotecznych na styczeń 2018

Poniżej możemy zapoznać się z aktualnymi ofertami kredytów hipotecznych, dzięki którym możemy spełnić swoje marzenia o własnym kącie. Prześledźmy zatem oferty najpopularniejszych placówek bankowych i przekonajmy się, czy mają one nam do zaoferowania coś więcej, niż tylko wysokie oprocentowanie. Na pewno wśród nich znajdzie się wiele możliwości, z których warto skorzystać.

PKO Bank Polski – Kredyt Własny Kąt Hipoteczny

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się dokładnie Kredytowi Własny Kąt Hipoteczny, który proponowany jest przez PKO Bank Polski. Jest to oferta, która wyróżnia się maksymalnym okresem kredytowania wynoszącym 35 lat. Oprócz tego, Klienci mogą skorzystać jeszcze z wielu innych udogodnień. Do nich zalicza się możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, które pozwalają na zwieszenie jednej miesięcznej raty raz do roku. Dodatkowo Klienci mają prawo do skorzystania z karencji na okres 36 miesięcy w ciągu całego okresu spłaty. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie, jeżeli pojawiają się problemy finansowe lub zdrowotne uniemożliwiające chwilowe spłacanie zobowiązania.
Kredyt hipoteczny zaciągnięty w PKO Banku Polskim jednocześnie jest wolny od obowiązku przedstawienia odpisu z księgi wieczystej dla nieruchomości. Klienci mogą zaciągnąć kredyt w ratach równych lub malejących. Nie ma najmniejszego problemu, żeby zdecydować się na wcześniejszą spłatę całego zobowiązania, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Przykładowe RRSO wynosi 4,43% w skali roku przy kredycie na 170 tys. złotych z okresem kredytowania wynoszącym 25 lat.

Bank Zachodni WBK – kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym na zakup mieszkania lub domu proponowanym przez Bank Zachodni WBK, mogą skorzystać z maksymalnego okresu kredytowania wynoszącego 30 lat. Jednocześnie marża wynosi zaledwie od 1,79%. Klienci posiadający konto w Banku Zachodnim WBK, a także gwarantujący regularną wpłatę w wysokości przynajmniej 2 tys. złotych miesięcznie, mogą liczyć na naliczenie najniższej marży. Cały kredyt może pokryć aż do 90% wartości kupowanej nieruchomości. Aż 30% środków pożyczonych w ramach kredytu można z powodzeniem przeznaczyć na inne cele mieszkaniowe.
Przykładowe RRSO utrzymuje się na poziomie 4,66% dla kredytu w wysokości 377 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym 308 miesięcy.

mBank – kredyt hipoteczny

Zaciągając kredyt hipoteczny w mBanku, możemy ubiegać się o kwotę w wysokości od 80 tys. złotych, aż do 2 milionów złotych. Natomiast maksymalny okres spłaty kredytu wynosi aż 35 lat. Klienci mogą zdecydować się na spłatę zobowiązania w ratach malejących lub równych. Nie ma najmniejszego problemu, żeby zdecydować się na częściową lub całkowitą spłatę zobowiązania przed terminem. Na stronie mBanku znajduje się wygodny kalkulator finansowy, dzięki któremu możemy obliczyć wszystkie koszty kredytowe, a także wysokość miesięcznej raty.
W przypadku, gdy będziemy chcieli pożyczyć 250 tys. złotych, na okres 25 lat, nasza miesięczna rata wyniesie nas 1281 złotych. Natomiast całkowity koszt kredytu wyniesie nas aż 141 tys. złotych.

Pekao Bank – Kredyt mieszkaniowy

W Pekao Banku Polski możemy ubiegać się o kredytowanie aż 90% wartości nieruchomości. Można otrzymać również dofinansowanie w ramach programu Mieszkania dla Młodych. Przykładowe RRSO wynosi 5,22% dla osób, które posiadają Eurokonto Hipoteczne Plus, jednocześnie pożyczają 238 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym 18 lat.
Maksymalny okres spłaty tego kredytu wynosi 30 lat, podczas gdy będziemy mieli możliwość regulowania zobowiązania w ratach równych lub malejących. Ponadto obecnie mamy do czynienia z promocją „Karencja na Start – aż 3 miesiące bez rat”, dzięki którym możemy przesunąć spłatę zobowiązania o 3 miesiące. Natomiast wakacje kredytowe mogą nas wynieść aż do 12 miesięcy. Kredyt dostępny jest nie tylko w PLN, ale również SEK, NOK, GBP, USD oraz EUR.

ING Bank Śląski – kredyt hipoteczny

Obecnie w tym banku obowiązuje promocja Mieszkaj bez kompromisów z RRSO na poziomie 4,35% wraz ze zniżką 100 złotych na miesięcznej racie. Promocja obowiązuje wyłącznie do 31 stycznia.
Minimalna kwota kredytu hipotecznego wynosi 70 tys. złotych. Osoby mogą ubiegać się o kredyt z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 35 lat. Jednocześnie spłata może odbywać się w ratach równych lub malejących. Klienci, którzy będą spłacać zobowiązanie w ramach tego kredytu, mogą oczywiście jak najbardziej skorzystać z możliwości wzięcia wakacji kredytowych. Czyli odroczenia terminu spłaty raty miesięcznej.

Bank BGŻ BNP Paribas – trzy rodzaje kredytów hipotecznych

W przypadku Banku BGŻ BNP Paribas, mamy do czynienia z trzema rodzajami kredytów hipotecznych. Wśród nich wymienia się:
– kredyt hipoteczny z niską marżą – minimalna kwota tego kredytu wynosi 50 tys. złotych. Pożyczając mamy do czynienia z oprocentowaniem zmiennym na poziomie od 3,43% w skali roku. Jednocześnie aż do 15% wartości kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel. Na pewno bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że możemy uniknąć opłacenia prowizji za udzielenie kredytu. Nie ma także problemu z tym, żeby uzyskać karencję w spłacie, jak i również refinansowanie kredytu do 12 miesięcy w tył. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że z powodzeniem możemy spłacać zobowiązanie w ratach równych lub malejących.
– kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego – w przypadku tego kredytu, minimalna kwota musi wynieść 50 tys. lub przynajmniej połowę wartości nieruchomości. Jednocześnie mamy szansę do otrzymania środków na sfinalizowanie aż 80% wartości nieruchomości. W ramach tego kredytu istnieje możliwość dofinansowania aż 10% wkładu własnego. Z kredytu mogą korzystać głównie rodziny z przynajmniej trójką dzieci. Ponieważ otrzymywane jest dodatkowe wsparcie w wysokości 5% ustawowej kwoty na trzecie i każde inne dziecko. Nie ma także problemu z wcześniejszą spłatą zobowiązania, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów, jak i również spłaty w ratach równych lub malejących.
– pożyczka hipoteczna – ostatnim rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, w ramach której możemy zaciągnąć zobowiązanie w wysokości od 50 tys. do 500 tys. złotych. Natomiast okres spłaty może wynieść już od 12 miesięcy aż do 20 lat. RRSO wynosi od 5,43% w skali roku. Oczywiście jeżeli chodzi o wydatkowanie pieniędzy otrzymanych w ramach pożyczki hipotecznej, to istnieje całkowita dowolność. Klienci z powodzeniem mogą wydać pożyczone pieniądze na wybrany przez siebie cel, nie musząc się z tego tłumaczyć placówce bankowej.

Bank Millenium – kredyt hipoteczny

Kolejny korzystny kredyt hipoteczny będziemy mogli uzyskać w Banku Millennium. W przypadku tej placówki możemy ubiegać się o kwotę kredytu w wysokości od 20 tys. złotych, aż do 1,8 miliona złotych. Oczywiście wartość maksymalna nie może być większa od 90% wartości nieruchomości. Natomiast okres spłaty może wahać się od 6 do 35 lat. Średnie RRSO utrzymuje się na poziomie około 4,59% w skali roku. Jednocześnie bank nie pobiera opłaty w postaci prowizji. Nie ma także problemu z wcześniejszą spłatą zobowiązania bez ponoszenia jakichkolwiek z tego tytułu kosztów. Dodatkowo Klienci mogą skorzystać jeszcze z tak zwanych wakacji kredytowych, które zobowiązują do przesunięcia jednej miesięcznej raty raz w roku.

Alior Bank – dwa rodzaje kredytów hipotecznych

Jeżeli jesteśmy zainteresowani ofertą Alior Banku, to na pewno każdy znajdzie w tej placówce coś dla siebie. Ponieważ bank oferuje nam możliwość aż dwóch rodzajów kredytów hipotecznych:
– Kredyt hipoteczny „Megahipoteka” – w przypadku tego kredytu mamy do czynienia z marżą w wysokości 2,29%, a także RRSO na poziomie 5,56%. Kredyt możemy zaciągnąć w takich walutach jak: PLN, EUR, USD oraz GBP
– Kredyt w ramach programu MdM – tutaj, można otrzymać nawet dofinansowanie w wysokości 30% wkładu własnego. Dodatkowo kredyt wyróżnia się tym, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, jeżeli kredyt udzielany jest dla rodziny z trojgiem oraz większą ilością dzieci. RRSO tego kredytu również wynosi 5,56%.

Raiffeisen Polbank – trzy rodzaje kredytów hipotecznych

W przypadku tego banku, mamy do czynienia aż z trzema rodzajami kredytów hipotecznych:
– kredyt hipoteczny konsolidacyjny – w przypadku tego kredytu, pieniądze oczywiście pożyczamy na cele związane z konsolidacją dotychczasowych zobowiązań. Jednocześnie bank nie pobiera żadnej prowizji. Okres spłaty kredytu wynosi od 3 do 30 lat. Nie ma najmniejszego problemu, by skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o kredyt w wysokości od 50 tys. do 150 tys. złotych.
– kredyt mieszkaniowy – Mieszkanie dla Młodych – w przypadku tego kredytu można otrzymać odpowiednie dofinansowanie, które wynosi od 10% do nawet 30%. Wszystko zależy od ilości posiadanych dzieci. Można zyskać aż do 90% wartości nieruchomości. Bank nie nalicza prowizji, jednocześnie dając możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. Po 3 latach można dokonać spłaty całego zobowiązania bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu.
– kredyt hipoteczny na dowolny cel – jeżeli potrzebujemy pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny, to dobrym rozwiązaniem okaże się właśnie ten kredyt. Przy wnioskowaniu, jeżeli zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, nie będziemy musieli płacić prowizji. Jednocześnie okres kredytowania waha się od 2 do 20 lat. Maksymalna kwota o jaką możemy się ubiegać wynosi obecnie 1 milion złotych.

Deutsche Bank – trzy rodzaje kredytów hipotecznych

Decydując się na ofertę kierowaną przez Deutsche Bank, będziemy mogli wybrać jeden z trzech kredytów:
– db Kredyt Mieszkaniowy – kredyt udzielany jest w różnych walutach: PLN, EUR, GBP oraz USD. Przykładowe RRSO wynosi 4,03% dla kredytu w wysokości 400 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym 30 lat. Kredyt można zaciągnąć w 4 różnych pakietach: Pakiet Standardowy, Pakiet Ubezpieczeniowy, Pakiet Inwestycyjny, Pakiet Ubezpieczeniowo-Inwestycyjny.
– db Kredyt Konsolidacyjny Hipoteczny – jeżeli potrzebujemy konsolidacji dotychczasowych zobowiązań, ten kredyt okaże się najlepszym rozwiązaniem. Możliwość zaciągnięcia kredytu w walutach: PLN, EUR oraz USD. Również istnieje możliwość skorzystania z kredytu w czterech wcześniej wymienionych opcjach. Przykładowe RRSO utrzymuje się na poziomie 4,63% dla kredytu w wysokości 170 tys. złotych z okresem kredytowania wynoszącym 25 lat.
– db Pożyczka Hipoteczna – możliwość zaciągnięcia pożyczki hipotecznej na dowolny cel konsumpcyjny. Jednocześnie kredyt dostępny jest w polskich złotówkach, jak i również w euro. Przykładowe RRSO utrzymuje się na poziomie 4,83% dla kredytu w wysokości 190 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym 20 lat.

Bank Ochrony Środowiska – wiele możliwości dla chcących żyć ekologicznie

Jeżeli szanujesz przyrodę i zależy Ci na budowie domu zgodnie z zasadami ochrony środowiska, to na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednie propozycje w Banku Ochrony Środowiska. W tym miejscu możesz mieć do czynienia z takimi produktami jak:
– Hipoteka na domy drewniane – jest to kredyt dedykowany inwestorom, których interesuje budowa domu drewnianego. Można zyskać kredyt w wysokości do 80% wartości nieruchomości. Jednocześnie maksymalny czas spłaty kredytu wynosi 35 lat. Istnieje możliwość skorzystania z karencji wynoszącej czas inwestycji oraz 12 miesięcy jako okresu dodatkowego.
– Kredyt hipoteczny – w tym przypadku możemy ubiegać się nawet o 90% wartości nieruchomości. Cały kredyt możemy spłacać przez maksymalnie 35 lat w ratach malejących lub równych. W każdym roku możemy skorzystać nawet do 3 miesięcy wakacji kredytowych. Zobowiązanie wyróżnia się niską marżą, a także przeznaczenia odpowiedniej sumy kredytu na dowolny cel. Dodatkowo Klienci mogą korzystać z osobistego prawnika za pośrednictwem Internetu.
– EKOkredyt Prosument II – jest to 30% dofinansowanie na stworzenie własnego źródła energii. Dofinansowanie jest przeznaczone z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
– Kredyt hipoteczny z programem MDM – Istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki temu programowi można zyskać dofinansowanie w wysokości od 10% do 30%. Okres kredytowania można rozłożyć na okres od 15 do 35 lat. Jednocześnie można ubiegać się o maksymalną kwotę w wysokości do 90% nieruchomości. Każdy Klient jednocześnie ma okazję skorzystania z wakacji kredytowych w wymiarze do 3 miesięcy w roku. Kredyt spłacany jest w ratach równych lub malejących.
– Preferencyjny EKOkredyt PV – kredyt wraz z dofinansowaniem na stworzenie przydomowej instalacji fotowoltaiczną. Jest to urządzenie, która przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną.
– EKOkredyty z dopłatami z WFOŚiGW – kredyt wraz z dopłatami do 40% kosztów inwestycji dotyczących ekologicznego zarządzania gospodarstwem domowym. Okres kredytowania może wynieść nawet 20 lat. Dodatkowo możemy liczyć aż na kredytowanie 90% wartości planowanych inwestycji.

Credit Agricole – kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny możemy uzyskać również w banku Credit Agricole. W tym miejscu możemy uzyskać kredyt nawet bez prowizji lub przy bardzo niskich opłatach z tego tytułu. Nie ma najmniejszego problemu, żeby spłacić kredyt wcześniej, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Klienci mogą z powodzeniem skorzystać z tak zwanych wakacji kredytowych. Natomiast suma kredytu waha się już od 40 tys. złotych. Natomiast maksymalna kwota może osiągnąć do 80% wartości inwestycji.

Patrząc na te wszystkie propozycje kredytów oraz pożyczek hipotecznych, możemy stwierdzić, że średnie RRSO waha się już od 4 do ok. 5%. Dzięki temu z powodzeniem możemy wybrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie, z którego na pewno będziemy zadowoleni. Dodatkowo powinniśmy mieć na uwadze, że nie zawsze liczy się najniższa cena. Ale często również do czynienia mamy z wieloma innymi korzyściami, na przykład takimi jak dopłaty, czy też możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Warto w takim razie rozpatrzeć takie elementy, by mieć pewność, że nasz kredyt jest naprawdę dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje