Pożyczka Zaplo.pl

Dodaj opinię
Opinie: 0

Dane teleadresowe Pożyczka Zaplo.pl

Godziny pracy wpożyczce w Zaplo.pl

 • Poniedziałek: 06:00 - 23:00
 • Wtorek: 06:00 - 23:00
 • Środa: 06:00 - 23:00
 • Czwartek: 06:00 - 23:00
 • Piątek: 06:00 - 23:00
 • Sobota: 06:00 - 23:00
 • Niedziela: 06:00 - 23:00

Informacje opożyczce w Zaplo.pl

 • Czas decyzji:
 • Wiek: lat
 • Zaświadczenie o dochodach:
 • Koszt weryfikacji:
 • Limity kwoty pożyczki:
 • Terminy udzielania pożyczki:
www.zaplo.pl

Zaplo jest instytucją pożyczkową udzielającą pożyczek online. Są to pożyczki krótkoterminowe z okresem spłaty do 30 dni, jak również długoterminowe zobowiązania spłacane w ratach rozłożonych na okres do 24 miesięcy.

Formularz rejestracyjny pełniący jednocześnie rolę wniosku o udzielenie pożyczki jest dostępny pod adresem zaplo.pl. Możesz go wypełnić po określeniu wysokości kwoty oraz raty. Po kliknięciu w przycisk Chcę pożyczkę! zostaniesz przekierowany do formularza. Po jego zatwierdzeniu poczekaj na informację o przyznaniu pożyczki i przekazaniu środków finansowych na rachunek bankowy.

Zalety pożyczki od Zaplo

Zaletą pożyczki udzielanej przez Zaplo jest możliwość dość elastycznego wyboru wysokości raty – odpowiednio do potrzeb klienta w granicach proponowanych przez pożyczkodawcę. Spłata następuje zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Zaplo na podstawie informacji podanych przez klienta. Bardzo komfortowe jest to, że raty pożyczki są płatne bezgotówkowo, więc można skorzystać z formy przelewu internetowego. Pozwoli to dodatkowo na odpowiednie udokumentowanie płatności. Obecnie jest to standardowe rozwiązanie stosowane przez zdecydowaną większość instytucji pożyczkowych.

Zdesperowany pożyczkodawca w obliczu upływu terminu spłaty raty, może wpłacić jedynie część kwoty. W takiej sytuacji wpłacona należność nie będzie zaliczona na poczet kapitału pozostałego do spłaty w pierwszej kolejności. Zaplo zaliczy wpłatę na najpierw na poczet ewentualnej prowizji za przesunięcie terminu spłaty, należnych odsetek kapitałowych i prowizji. Pozostałą część wpłaconej kwoty zaliczy na kapitał pozostały do spłaty. Optymistyczne jest to, że kwota pieniężna zostanie zaliczana na poczet kapitału do spłaty z pierwszeństwem przed odsetkami za opóźnienie.

Zaplo nie poczytuje wpłaty częściowej jako wniosku o przedłużenie terminu spłaty. Prowizja nie zostanie naliczona automatycznie, bez wyraźnej zgody klienta. Procedura przebiega w ten sposób, że najpierw pożyczkobiorca otrzymuje informację o możliwości przesunięcia terminu spłaty. Decyduje on o tym, czy z niej skorzysta. Następnie należy uiścić prowizję wykonując przelew. Dopiero wtedy może on zostać uznany za wniosek o przedłużenie terminu spłaty.

Pożyczkobiorca może spłacić wcześniej pożyczkę, co wiąże się z obniżeniem jej całkowitego kosztu. Wzajemne roszczenia klienta i Zaplo są potrącane zgodnie z art. 498 Kodeksu cywilnego. Jeżeli po dokonaniu tych operacji finansowych pozostanie nadwyżka środków pieniężnych zostanie ona zwrócona na rachunek pożyczkobiorcy bez pobierania żadnych dodatkowych opłat.

Wady pożyczki od Zaplo

Całkowity koszt pożyczki obejmuje oprócz pożyczonej kwoty należne odsetki kapitałowe, prowizję oraz ewentualnie odsetki za opóźnienie i prowizję naliczoną z tytułu przesunięcia terminu spłaty rat pożyczki. Odsetki za opóźnienie są naliczane w wysokości maksymalnej, dopuszczalnej przez przepisy Kodeksu cywilnego.

Niestety po wybraniu kwoty i wysokości raty klient nie otrzyma od razu informacji o wysokości RRSO, co powinno być standardem. Informacja ta zostanie zamieszczona dopiero w umowie. Można poprosić o podanie RRSO przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego kontaktując się z konsultantem Zaplo telefonicznie lub drogą elektroniczną poprzez wysłanie e-maila.

Koszty pożyczki w Zaplo są dość wysokie. W przypadku wyższych kwot warto rozważyć skorzystanie z produktów bankowych. Na przykład, pożyczka ratalna w wysokości 7500 zł z okresem spłaty 19 miesięcy kosztuje 6078,05 zł. Całkowita kwota do spłaty wynosi zatem 13578,05 zł.

Prawo odstąpienia przysługuje pożyczkobiorcy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy pożyczki. W takiej sytuacji umowa wygasa, a pożyczkobiorca ma obowiązek niezwłocznego zwrotu kwoty pożyczki przelewem na rachunek bankowy, nie później niż w ciągu 30 dni. Wątpliwości pożyczkobiorcy może budzić wyrażenie niezwłoczny. Najlepiej dopełnić tej formalności natychmiast po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu – najszybciej jak to możliwe. Za okres od dnia udzielenia pożyczki do dnia odstąpienia od umowy Zaplo należą się odsetki w wysokości 0,027% w stosunku dziennym.

Tytułem podsumowania zalet i wad pożyczki od Zaplo można stwierdzić, że ta instytucja finansowa oferuje kosztowne pożyczki ratalne, ale w umowie znajdziemy kilka pozytywnych akcentów, które wyraźnie mają charakter prokonsumencki. Wysoka prowizja i odsetki kapitałowe oraz ewentualne odsetki za opóźnienie i prowizja za przedłużenie okresu spłaty w pewien sposób rekompensują ustępstwa na rzecz pożyczkobiorcy, o których była mowa wyżej.

Opinie opożyczce w Zaplo.pl

Dodaj swoją opinię

Ocena: