W której firmie najtaniej można wydłużyć pożyczkę internetową

W której firmie najtaniej można wydłużyć pożyczkę internetową

Wierzytelność przyszła łatwo, ale jej spłata w terminie, na skutek niespodziewanych wydatków, stała się niemożliwa? Można zdecydować się na przedłużenie pożyczki. Dokąd to rozwiązanie obarczone wydaje się być najniższymi opłatami?

Dlaczego warto wydłużyć pożyczkę przed ostatecznym terminem

Przy ten sposób dajemy osobiście dodatkowy czas na przełom pożyczki, co przede wszelkim chroni nas przed monitami, wezwaniami do zapłaty bądź oddaniem sprawy zadłużenia przy ręce firmy windykacyjnej. Wprawdzie przedłużenie pożyczki jest odpłatne, ale ten jednorazowy wydatek zwiększa nasze szanse w to, że uda nam się przekazać pieniądze w wydłużonym okresie. Tym samym możemy ustrzec się negatywnych wpisów do baz rejestrów biur informacji gospodarki kraju (BIG-ów) lub, w sytuacji pożyczki od Wonga, Vivus czy Kredito24, do bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK). Jako dłużnik nie posiadamy co liczyć na kolejną pożyczkę w legalnie działającej spółce pozabankowej, a tym w wyższym stopniu kredyt gotówkowy w banku.

Kiedy wydłużyć okres spłaty zobowiązania

Przedłużenie pożyczki przyda się, gdy np. szef poinformował nas o opóźnieniu wypłaty lub gdy finanse przeznaczone na spłatę zobowiązania musieliśmy wydać na nadprogramową potrzebę. Chęć wydłużenia czasu na spłatę pożyczki trzeba zgłosić przed upływem terminu zwrotu należności wskazanym przy umowie. Zwykle wystarczy uczynić przelew na odpowiednią kwotę, a w jego zawartości wskazać cel wpłaty i okres za jaki płacimy. Najczęściej firmy pozabankowe proponują dodatkowo 7, 14 albo 30 dni na oddanie pożyczki.

Najtańsze przedłużenie w Vivus i ViaSMS

Przeanalizowaliśmy koszty przedłużenia pożyczki wśród czołowych firm działających przy polskim sektorze pożyczkowym i okazało się, że w żadnym wypadku to rozwiązanie będzie osiągać cenę w ViaSMS. Przy zobowiązaniu rzędu 500 złotych wziętym na 30 dzionki, zamiast dodatkowe 7 dzionki zapłacimy 48 zł. Będąc nabywcą Vivusa wydamy na temat jeden zł więcej. Aczkolwiek w tym momencie przy opóźnieniu wynoszącym dwójka tygodnie lub miech, poniższa lider rynku kredytów internetowe jest najtańszy – trafnie 63 i 95 złotych. Dla porównania ViaSMS narzuca konieczność wpłacenia kolejno 68 jak również 107 zł. Niewielkie nakłady przedłużenia pożyczki poniesiemy zarówno jako klienci Pandamoney. Jednostka daje nam szóstej, 40 lub 30 dzionki za zwrot pieniędzy, jakie możliwości kosztuje odpowiednio 10, trzynaście jak również 16 proc. ceny zobowiązania.

Zatem, iż przy pożyczce rzędu pięćset zł zamiast tygodniowe rozszerzenie zapłacimy 40 zł, dwutygodniowe – 56, 5 złotych, a gdy wybierzemy miesięczny okres za oddanie zobowiązania, będzie naszych decyzji to osiągać cenę 80 zł. Pandamoney oferuje mikro pożyczki od czasu 100 aż do 2000 zł na 7-30 dni. Tuż przy kłopotach spośród terminowym wydaniem pieniędzy, wydłużenie pożyczki względnie niedużo kosztuje w Visset. Gdy zleciało 30 dób, a aż do zwrotu posiadamy 500 złotych, płacąc 65 zł, zyskamy dodatkowe siódmej dni. O ile tydzień poniższa dla naszej firmy za odrobinę, możemy sprawić przelew za 105 złotych i proponowanym przez nas samym wydłużyć okres spłacenia o czternaście dni. Tak aby mieć wciąż miesiąc za uregulowanie zapłaty, chcemy da mi forse 155 złotych. Analogicznie, we wszystkich wypadkach, osoby, w których otrzymały 1000 zł pożyczki, jej wydłużenie będzie pociągać koszty dwukrotność podanych wyżej stawek.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje