Pożyczki online proces udzielania w porównaniu do kredytu bankowego

proces udzielania pożyczki online

Pożyczka ratalna udzielana online różni się nieco od kredytu bankowego. Forma spłaty zadłużenia jest bardzo podobna – raty zadłużenia, powiększone o odsetki kapitałowe, są spłacane według harmonogramu stanowiącego załącznik do umowy. Niemniej proces weryfikacji zdolności kredytowej, sposób składania wniosku oraz wykorzystania środków nie są takie same.

Weryfikacja zdolności kredytowej przez instytucję pożyczkową oferującą pożyczki ratalne jest uproszczona. Dane potrzebne firmie pożyczkowej to informacje o uzyskiwanych dochodach i stałych zobowiązaniach wpisane do formularza, a także dane osobowe. Dane przesyłane za pośrednictwem formularza online do instytucji pożyczkowej udzielającej pożyczek ratalnych są zabezpieczone – witryny internetowe tego typu podmiotów posiadają certyfikaty bezpieczeństwa zapobiegające wyciekowi danych.
Złożenie wniosku o pożyczkę ratalną jest podobne do złożenia wniosku o udzielenie chwilówki. W przypadku kredytu procedura jest znacznie bardziej sformalizowana. Osoba chcąca uzyskać kredyt musi przed złożeniem formalnego wniosku kredytowego wypełnić formularz, który pozwoli bankowi ocenić, czy dana osoba spełnia podstawowe kryteria niezbędne do udzielenia kredytu (np. jest pełnoletnia, ma stały dochód, nie ma niespłaconego zadłużenia). Następnie jest wypełniany formalny wniosek o udzielenie kredytu, inicjujący badanie zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy.
Środki finansowe uzyskane z pożyczki ratalnej mogą być przeznaczone na dowolny cel. Kredyt może być przeznaczony na dowolny cel, jeżeli ma charakter konsumpcyjny. Inne kredyty, np. samochodowy, firmowy, hipoteczny, muszą być przeznaczone na dowolny cel.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje