Jakie dane potrzebuje pożyczkodawca czy udzielaniu pożyczki?

czy pożyczkodawca zaczeka

Zastanawiasz się właśnie nad wzięciem pożyczki pozabankowej, ale nie jesteś pewien, czy spełnisz jakiekolwiek wymagania? Okazuje się, że możesz to bardzo łatwo sprawdzić i się do tego przygotować. Tym bardziej, że tak naprawdę nie musisz się obawiać zbyt wielu formalności. W końcu właśnie dlatego stworzono szybkie pożyczki, by gotówka była dostępna bez żadnych przeszkód.

Podstawowe dane

Na pewno każdy pożyczkodawca będzie oczekiwał od nas, by umieścić we wniosku wszystkie swoje podstawowe dane. Do nich zalicza się między innymi numer PESEL, numer telefonu komórkowego, czy też numer rachunku bankowego. Ale oczywiście z drugiej strony nie powinniśmy zapominać o naszych dokładnych danych, takie jak imię i nazwisko, czy też adres zamieszkania.
Firma pożyczkowa chce mieć najczęściej gwarancję tego, iż rzeczywiście ma do czynienia z obywatelami Polski, którzy jednocześnie posiadają w tym kraju stały adres zamieszkania. Zatem obcokrajowcy, czy też osoby na stałe zamieszkujące poza granicami Polski, niestety nie będą mogły spodziewać się pozytywnej odpowiedzi. Ich wniosek będzie odrzucony. Dodatkowo, trzeba wykazać się własnym rachunkiem bankowym, i numerem telefonu. Są to, rzeczy, które mają na celu potwierdzić naszą tożsamość.

Oświadczenie o zarobkach

Większość firm będzie w zupełności zadowolonych z tego, że przedstawimy swoje oświadczenie o zarobkach. W takich okolicznościach faktycznie nie jest wymagane, żeby dołączać żadnych dodatkowych dokumentów. Ale oczywiście należy liczyć się również z tym, że pojawi się także firma, która będzie wymagać takich zaświadczeń. Wtedy powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim umowę o pracę, wyciąg z konta bankowego, czy też oświadczenie o pracodawcy.
Znowu inni Pożyczkodawcy decydują się na inne rozwiązanie. Oczekują, iż w formularzu udostępnimy kontakt do naszego pracodawcy. Jeżeli tylko pojawi się jakakolwiek wątpliwość odnośnie naszej zdolności kredytowej, to firma zastrzega sobie możliwość skontaktowania się z naszym pracodawcą w celu określenia naszych rzeczywistych zarobków. Wtedy Pożyczkodawca nie będzie miał już żadnych zastrzeżeń co do tego, czy mamy środki finansowe by uregulować nasze zadłużenie. Ale z drugiej strony również musimy pamiętać o tym, że jeżeli nie mamy typowej umowy o pracę, wtedy mogą pojawić się pewne problemy z tym, by udowodnić, że jednak uzyskujemy stałe dochody.

To są jak najbardziej wszystkie już kwestie, z jakimi możemy się zetknąć przy ubieganiu się o pożyczkę. Oczywiście należy dokładnie czytać regulamin i zdecydowanie wybierać te oferty, w których nie musimy dołączać żadnych poręczeń, a także zabezpieczeń majątkowych.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje