Jak szukać najlepszego kredytu na dom?
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/luk/domains/finansoland.pl/public_html/wp-content/themes/finansoland/single-poradnik-lista.php on line 5

Jak szukać najlepszego kredytu na dom?

Kredyt na mieszkanie jest produktem finansowym, nad którym trzeba bardzo poważnie się zastanowić. Nie tylko nad tym, czy rzeczywiście możemy sobie w ogóle na niego pozwolić, ale również na to, z jakiego banku opłaca się wziąć najkorzystniejszy.

Do wyboru mamy co najmniej kilkanaście przodujących placówek. Z jednej strony dobrze, że banki ze sobą konkurują i walczą o każdego klienta. Z drugiej jednak, dla osoby nie mającej pojęcia o finansach i bankowości, może to być spore utrudnienie. Często patrząc na same oprocentowanie możemy mieć wrażenie, że trafiliśmy na bardzo korzystną erę kredytów mieszkaniowych. Mianowicie mamy do czynienia z bardzo niskimi odsetkami wahającymi się pomiędzy 3, a 5,5%.

Jednak zastanawiając się ile wyniesie nas cała rata kredytu, musimy wziąć pod uwagę także inne koszty, takie jak marża, prowizja za przygotowanie kredytu, czy też ubezpieczenie. Jeśli ktoś obawia się o swoją sytuację zawodową, to powinien zaznajomić się również z kosztami poniesionymi za wszelkie opóźnienia w spłacie.

Rankingi i porównywarki finansowe

Bardzo pomocnymi narzędziami finansowymi na etapie rozglądania się za kredytami mieszkaniowymi, są wszelkiego rodzaju rankingi, a także porównywarki finansowe = https://www.finansoland.pl/kredyty-hipoteczne/kredyty-na-dom/najlepszy-kredyt. Dzięki nim, możemy uzyskać dostęp do aktualnych i jednocześnie najlepszych ofert.

Kredyty mieszkaniowe, jak już wcześniej wspomniano, pomimo bardzo zbliżonego oprocentowania, różnią się między sobą innymi detalami. A mają one naprawdę duży wpływ na to, jak wygląda sytuacja wszystkich opłat. W jednym banku zapłacimy prowizję w wysokości 3% całego kredytu, natomiast w innym już możemy zostać zwolnieni z tej opłaty, jeśli tylko regularnie na nasze konto osobiste będzie wpływała określona kwota.

W innych przypadkach znowu banki życzą sobie opłacenia prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. A to oznacza, że niekoniecznie zawsze będzie opłacać się uregulowanie zadłużenia przed czasem. Ponieważ koszty wyjdą z tego tytułu jeszcze większe.

Ostateczny wybór należy do kredytobiorcy

Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju porównywarki finansowe i tak nie zapewnią nam ostatecznego poglądu na to, który kredyt będzie najkorzystniejszy. Może jedynie naświetlić, przy których ofertach skupić się najbardziej. Ponieważ i tak nie ominie nas czytanie dokładnych warunków umowy. Bez tego, podpisanie kredytu jest ogromnym ryzykiem.

Data publikacji: 10/05/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje