Jak poprawić zdolność kredytową w rejestrze BIK?

Jak poprawić zdolność kredytową w rejestrze BIK

Oferty oferujące czyszczenie historii kredytowej można znaleźć wszędzie, niejednokrotnie zamieszczane są nawet poprzez profesjonalne kancelarie prawne. Jak dużo w tym prawdy? Jak dużo możemy zrobić sami, gdy powinniśmy zwrócić się aż do profesjonalnej instytucji i jakiej?

Raz na 6 miesięcy możemy z BIK zdobyć bezpłatnie raport o własnej historii, wystarczy wybrać się na ulicę Postępu 17a w Warszawie z dowodem osobistym i taki raport zostanie nam wydrukowany. Jeżeli nie mieszkamy w stolicy polski, mamy możliwość wysłać takie zapytanie drogą pocztową.
Nie ma możności wymazania historii w BIK i wszystkie zapewnienia przedsiębiorstw rzekomo zajmujących się takimi usługami są zwykłą próbą naciągnięcia. Dużo zależy od tego, jak współpracujemy z bankiem, jednak nie oznacza to, że jeśli mieliśmy poślizg w spłacie raty pożyczki, nigdy nie otrzymamy kredytu. Firmy oferujące czyszczenie historii w BIK zazwyczaj zwracają się do banków z prośbą o restrukturyzacje długu. A to możemy zrobić sami.

Jak oczyścić złą historię w „BIK”

Nie ma możliwości wymazania historii w BIK i wszystkie zapewnienia firm rzekomo zajmujących się takimi usługami są zwykłą próbą naciągnięcia. Dużo zależy od tego, jak współpracujemy z bankiem, jednak nie oznacza to, że jeśli mieliśmy poślizg w spłacie raty pożyczki, nigdy nie otrzymamy kredytu. Firmy oferujące czyszczenie historii w BIK zazwyczaj zwracają się do banków z prośbą o restrukturyzacje długu. A to możemy zrobić sami.

Połączyć kredyty bankowe w jeden

Przede wszystkim postarajmy dogadać się z bankiem. Spróbujmy zrestrukturyzować nasz dług, rozłożyć go na dłuższe raty, opiszmy kondycję, w której się znaleźliśmy, bankowi pozostaje w zależności równie równo, żebyśmy spłacili zobowiązanie. Nierzadko może chociażby umorzyć naszej firmie część procent. Należy zapytać o to co wraz z BIKiem? Jeśli nasze zaległości nie zaakceptować przekroczyły 60 dzionki, musimy napisać pismo służące do agencji bankowej, aby zgłosił służące do BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ wniosek o cofnięcie niepomyślnych wpisów, jeśli aczkolwiek przeterminowania były dłuższe niźli sześcdziesięciu dni, to nie możemy z tym nic zrobić, a historię BIK może przechowywać nawet przez pięć lat. Nie mieści mnie to jednak miły aż do kredytu, część instytucji bankowych udostępnia kredytów gotówkowych jednostkom spośród gorszą historią, trzeba się jednak liczyć wraz z lepszym oprocentowaniem. Jeśli się nie zaakceptować uda, możemy badać przy pożyczki na rayt kredytu, które udzielają środki poniekąd aż do 10 000 złotych.

Jakie znaczenie mają nasze poprzednie zobowiązania finansowe

Historia w BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ nie zaakceptować zawsze oznacza trochę kiepskiego. Często ludzie młodzi odrzucić mają możliwość dostać kredytu, bowiem nie zaakceptować mają historii po BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ, dzieje się faktycznie zatem, że banki odrzucić mają żadnych informacji o tej osobie i boją się jej powierzyć pieniądze. Dlatego czasem opłaca się posiadać kartę kredytową czy wziąć drobną pożyczkę, żeby tę historię wyrobić. Pomoże to nam w przyszłości starać się o większy kredyt, np. na sfinansowanie mieszkania. Bank widząc, że posługiwaliśmy się już kartą kredytową lub spłaciliśmy nasze zadłużenie na czas, będzie miał do nas większe zaufanie i chętniej udzieli kredytu na korzystnych warunkach.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje