Jak nowa ustawa wpłynie na pożyczki krótkoterminowe?
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/luk/domains/finansoland.pl/public_html/wp-content/themes/finansoland/single-poradnik-lista.php on line 5

pożyczka onlineOsoby śledzące regularnie sytuację produktów finansowych w Polsce, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że firmy pożyczkowe w najbliższych dnia czeka dość spore uderzenie. Mianowicie w sejmie pojawił się nowy projekt ustawy, który ma nieco uregulować działania niektórych firm, które nadal uważane są za mało etyczne.

Prawdą jest, że pożyczka online powinna kojarzyć się z natychmiastowym zastrzykiem finansowym, który można szybko i bez problemu spłacić. Takiego zdania nie mogą powiedzieć osoby, które niestety w niektórych instytucjach wpadły w pętlę zadłużenia. Mimo ustawy antylichwiarskiej, nadal ze strony mniejszych firm, próbujących szybko zarobić, jest bardzo wiele nadużyć.

Popularne w tym środowisku jest „rolowanie” pożyczek, czyli przeciąganie ich przy braku terminowej spłaty. Oczywiście pada propozycja przedłużenia terminu spłaty, jednak przy doliczeniu bardzo wysokiej prowizji. Jeśli ustawa wejdzie w życie, pożyczka pozabankowa może stać się naprawdę przyjaznym produktem dla przeciętnego Polaka, który ma chwilową dziurę w budżecie domowym. Natomiast firmy pożyczkowe znowu przejdą spore przesianie. Zostaną tylko mocni gracze, którzy oferują produkty pozabankowe w sposób etyczny. Małe firmy, mające nadzieje na szybki zarobek, najprawdopodobniej wycofają się z rynku finansowego na stałe.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje