Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/luk/domains/finansoland.pl/public_html/wp-content/themes/finansoland/single-poradnik-lista.php on line 5

Czym jest kredyt konsolidacyjny?Kredyt konsolidacyjny, całkowicie niepotrzebnie kojarzy się wielu osobom z instytucjami pozabankowymi. W końcu są to produkty finansowe oferowane także przez tradycyjne placówki bankowe. Dlatego warto się im dokładniej przyjrzeć.

Kredyt konsolidacyjny, a warunki

Warunki kredytu konsolidacyjnego, jeśli chodzi o oprocentowanie, a także możliwość otrzymania, są bardzo zbliżone do kredytu gotówkowego. Oprocentowanie rzeczywiste, czyli oprocentowanie wraz z prowizjami, marżami i ewentualnym ubezpieczeniem waha się od 8 do 35%. Wszystko zależy od tego w jakim banku chcemy pożyczyć pieniądze, na jak długo chcemy je pożyczyć, jak i również jaką kwotę. Nie bez znaczenia jest także nasza historia kredytowa. Im więcej mamy zadłużeń, tym bank będzie oczekiwał większego zabezpieczenia.

Najciekawsze jest to, że chwilówki, a także inne pożyczki pozabankowe, musimy spłacać w ciągu kilku miesięcy. Natomiast maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego wynosi nawet 10 lat. W ten sposób wydłużamy okres kredytowania, a taki proces zdecydowanie zmniejszy nam miesięczną ratę.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie żadnego problemu z tym, żeby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Nawet w tym celu wcale nie musimy wybierać się do siedziby banku. Wystarczy, że posiadamy konto osobiste z dostępem do panelu internetowego. Jeden krótki wniosek w zupełności wystarczy, aby móc otrzymać kredyt. Jeżeli przedstawiciele bankowi będą posiadać jeszcze jakieś wątpliwości, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na spotkanie w celu omówienia szczegółów. Na pewno będzie można wynegocjować dogodne warunki kredytu konsolidacyjnego.

Oczywiście nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w tradycyjny sposób, czyli bezpośrednio w placówce. Natomiast osoby nie mające przekonania co do tego, jaką ofertę najlepiej będzie wybrać, mogą umówić się na spotkanie z doradcą finansowym. Ten kolei przedstawi najkorzystniejsze oferty pod względem naszej sytuacji materialnej.

Data publikacji: 10/08/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje