Czy transakcje bankowe przez Internet należą do bezpiecznych?
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/luk/domains/finansoland.pl/public_html/wp-content/themes/finansoland/single-poradnik-lista.php on line 5

Placówki bankowe mają obowiązek do zachowania wszelkich środków ostrożności i zastosowania systemów bezpieczeństwa środków finansowych wszystkich swoich klientów. Podstawową formą zabezpieczenia jest szyfrowanie transmisji danych między serwerem banku a komputerem klienta. Do tego celu służyć protokół SSL, który nie pozwala na odczytywanie informacji dotyczących rachunku osobistego klienta osobom trzecim.

Banki decydują się na drugi stopień zabezpieczeń, w postaci loginu i hasła ustanawianego przez każdego klienta. Tutaj o bezpieczeństwo środków finansowych dbają również takie elementy jak jednorazowe hasła do transakcji internetowych, wprowadzenie numeru PIN podczas korzystania z karty płatniczej. W przypadku przelewów internetowych, do potwierdzenia transakcji banki coraz częściej wybierają formę wysyłania potwierdzeń, przy pomocy sms-a z numerem kodu danej transakcji. Przelew jest dokonany dopiero po weryfikacji hasła przez właściciela konta.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje