Czy kredyty bez BIK naprawdę istnieją?
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/luk/domains/finansoland.pl/public_html/wp-content/themes/finansoland/single-poradnik-lista.php on line 5

kredyty pomocDla nieco bardziej zorientowanych osób w sprawach finansowych, kwestie pożyczek i kredytów zdają się nie mieć żadnych tajemnic. Okazuje się jednak, że z jeszcze wieloma rzeczami należy się zapoznać, by zrozumieć pewne mechanizmy udzielania pożyczek. W centrum zainteresowania można mieć chociażby kredyt bez BIK.

Czym on tak naprawdę jest, czym jest BIK, a także kto takiego kredytu jest nam w stanie udzielić, to tylko kilka z pytań nasuwających się przeciętnemu człowiekowi. Warto zacząć od wyjaśnienia czym jest BIK. Jak sama nazwa wskazuje, jest to skrót. Pewnie zapytacie od czego? BIK -Biuro Informacji Kredytowej, to tutaj znajdują się wszystkie dane na temat osoby, która w chwili obecnej posiada spłacany kredyt, lub właśnie uregulowała swoje zadłużenie. Dzięki tej instytucji banki wiedzą, czy klient posiada zdolność kredytową, a także czy jest wypłacalnym kredytobiorcą.

Instytucje pozabankowe, w odróżnieniu od tradycyjnych banków, wcale nie mają obowiązku korzystania z BIK. Dlatego często reklamują swój produkt jako kredyt bez BIK. Poniekąd ryzykują one trochę, nie wiedząc, czy klient nie ma w chwili obecnej innych kredytów na głowie, lub opóźnień w spłatach. Ale z drugiej strony, brak takiej weryfikacji jest jak najbardziej korzystne dla samego klienta.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje