Co jest zabezpieczeniem kredytu hipotecznego?
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/luk/domains/finansoland.pl/public_html/wp-content/themes/finansoland/single-poradnik-lista.php on line 5

Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego będzie wpis hipoteki do księgi wieczystej danej nieruchomości. Banki pozwalają na zabezpieczenie kredytu na kilku nieruchomościach, których właścicielem jest sam kredytobiorca lub osoby trzecie. W przypadku zmiany właściciela nieruchomości, bank nadal ma prawo do dochodzenia do niej praw. Wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej następuje w momencie wystawienia przez bank odpowiedniego pozwolenia. Następuje to zaraz po spłacie całego kredytu. Sąd, który ostatecznie wykreśla hipotekę z księgi wieczystej, kończy współpracę między bankiem a kredytobiorcą.
Często w momencie oczekiwania na wpis hipoteki do księgi wieczystej, banki wymagają zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, takich jak podwyższone oprocentowanie, ubezpieczenie kredytu czy też weksel własny in blanco.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje