PKO Bank Polski opinie

Dodaj opinię
1 opinie

Informacje o PKO Bank Polski

Początki Banku PKO BP, miały miejsce już w latach 1919. Kiedy to powołano do życia Pocztową Kasę Oszczędnościową, założoną przez Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, a także Huberta Lindego. W latach od 1919 do 1938, uruchomiono między innymi Szkolne Kasy Oszczędnościowe, jak i również do życia zaczęto wprowadzać obrót bezgotówkowy.

Niestety okres II Wojny Światowej dla PKO było czasem strat i przestroju. Działalność instytucji ponownie została wszczęta w latach powojennych. Wtedy to również zmieniono nazwę na Powszechną Kasę Oszczędności. W latach od 1949 do 1988, wprowadzono między innymi rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Na początku lat dziewięćdziesiątych instytucja zyskała miano Banku Państwowego. Z oficjalną nazwą Powszechna Kasa Oszczędności – Bank Państwowy – PKO BP. W 2000 roku ponownie doszło do przekształcenia podmiotu. Tym razem bank stał się jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Od tamtej pory nazywa się on PKO BP S.A.

W skład Grupy PKO Banku Polskiego wchodzi: PKO TFI, PKO PTE, PKO Leasing, PKO BP Faktoring, Bankowe Towarzystwo Kapitałowe, Qualia Development, PKO BP Finat Sp. z o.o., Kredobank SA, Inter-Risk Ukraina, PKO Finance AB, PKO Życie TU, Centrum Haffnera Sp. z o.o., PKO Bank Hipoteczny.

Ostatnie nagrody jakie przyjął PKO BP, są chociażby z ramienia czasopisma WPROST w rankingu na najlepszą ofertę Private Banking. Jednocześnie bank zdobył najwyższe miejsce w rankingu Book of Lists 2014, który został sporządzony przez czasopismo Warsaw Business Journal.

Mimo, że jest to bank z wieloletnimi tradycjami, Zarząd nie zapomina o tym, by w odniesieniu do swoich produktów iść z duchem czasu. Jednym z nich jest szybka pożyczka gotówkowa, z możliwością skorzystania aż z 3-miesięcznych wakacji kredytowych. Ponadto oferta obejmuje wiele produktów wchodzących w skład planowania oszczędności na emeryturę.

Ostatnio bardzo popularne jest także konto osobiste za zero złotych z aplikacją mobilną IKO. A klienci chcąc poszerzyć swoje możliwości, mogą skorzystać także z karty kredytowej bez pobierania opłat rocznych.

Dane teleadresowe PKO Bank Polski

Opinie klientów o PKO Bank Polski

  • Szymon 2015-09-12 20:22 Ocenił(a) na: 5,0

    Polski Bank z tradycjami. Polecam, mam konto od ponad 10 lat. Nigdy nie miałem problemów z wypłatą gotówki czy dostępem do rachunku.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje