Citi Handlowy opinie

Dodaj opinię
1 opinie

Informacje o Citi Handlowy

Historia banku Citi Handlowego rozpoczyna się jeszcze długo przed okresem wojennym. Swoją działalność rozpoczyna pod nawą Banku Handlowego w 1870 roku. Jest to bank komercyjny, który miał swoich prywatnych inwestorów. W 1914 roku, Bank Handlowy wyróżniał się niesamowitą reputacją. Mianowicie był on największą komercyjną placówką bankową, która miała kontakty handlowe z Europą Zachodnią, a także Rosją. Mimo przejścia dwóch wojen światowych, bank ani na chwilę nie przerwał swojej działalności.

Po okresie II Wojny Światowej, Bank Handlowy zyskał monopol na wykonywanie usług związanych z handlem zagranicznym. W ten sposób otworzono oddziały między innymi w Rymie, Berlinie, czy też Nowym Jorku. W 1989 roku sytuacja dość mocno się zmieniła. Pojawiła się konkurencja, która uniemożliwiła Bankowi Handlowemu bycie monopolistą na rynku zagranicznym. W 1991 roku na rynku pojawia się Citibank S.A. Sześć lat później akcje Banku Handlowego ponownie pojawiają się na warszawskiej giełdzie. Dwa banki, Citibank S.A, oraz Bank Handlowy w 2000 roku, przez wykup ponad 75 akcji, łączą się w jeden podmiot. W 2003 roku dochodzi do zmiany nazwy na Citibank Handlowy.

Chociaż Bank Handlowy wyróżnia się wieloletnią historią, to wszelkie nagrody i wyróżnienia przyjmowane są po fuji z bankiem Citibank. Citi Handlowy został w 2015 roku uznany za Najlepszy Globalny Bank. Tytuł został nadany przez miesięczni Euromoney. Również Gazeta Bankowa wiedziała, że należą się słowa uznania placówce. Mianowicie Citi Handlowy otrzymał trzecie miejsce w konkursie na Najlepszy Bank 2015 w kategorii banków komercyjnych.

Citi Bank na razie stawia na uatrakcyjnienie kart kredytowych. Na przykład za założenie Karty Kredytowej CitiBank PremierMiles można zyskać aż 20 tysięcy Citi Mil, które swobodnie wymienimy na przykład na bilety lotnicze, lub gotówkę w postaci Cash back.

Dane teleadresowe Citi Handlowy

Opinie klientów o Citi Handlowy

  • maniana 2015-09-24 00:12 Ocenił(a) na: 5,0

    Miła obsługa, zawsze są pomocni i nie narzucają się. Nie próbują sprzedawać przez telefon produktów, które są poza bankowością. W innym banku miałam taki epizod. Miałam dosyć ciągłych telefonów i zapewnień, że mają dla mnie super ofertę. Teraz mam spokój.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje