Kredyty konsolidacyjne

Najważniejszym przeznaczeniem kredytów konsolidacyjnych, jest przekazanie pożyczonych pieniędzy na wcześniejsze zobowiązania finansowe. Dzięki temu, osoby mające długi, lub raty do spłaty w co najmniej kilku placówkach, niekoniecznie bankowych, mają okazję spłacić wszystkie należności, jednocześnie wydłużając okres kredytowania i zmniejszając miesięczną ratę w jednej placówce. Kredyty konsolidacyjne wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają oprocentowanie rzeczywiste wahające się od 4 do niewiele ponad 6%. Jednocześnie w RRSO uwzględniane są wszelkie dodatkowe opłaty, takie jak ubezpieczenie, czy też marża narzucona przez Bank. Niektóre placówki oferują udzielanie kredytów konsolidacyjnych bez zaświadczeń, jednak wtedy trzeba liczyć się z nieco wyższym oprocentowaniem. Innym zabezpieczeniem, które jest często wymagane, będzie oddanie w zastaw swojej nieruchomości. W różnych placówkach bankowych można liczyć na pożyczenie także określonej sumy pieniędzy na wydatki nie związane w wcześniejszymi długami. Okres kredytowania wynosi od kilku miesięcy do nawet kilkudziesięciu lat. Często również banki narzucają minimalną kwotę na kredyty konsolidacyjne wynoszącą najczęściej kilkadziesiąt tysięcy złotych, aż do maksymalnej wartości sięgającej nawet 80% hipoteki. Warto dowiedzieć się, w którym banku mamy możliwość spłaty kredytu przez terminem. A także jakie koszty związane będą z taką operacją. W wybranych placówkach można nawet chwilowo zawiesić spłatę należności, ale dopiero po wcześniejszym wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Wciągnięcie kilku kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny.

Porównaj oferty

Możesz wybrać maksymalnie 4 kryteria porównania jednocześnie

Ogólne

Opłaty

Bank O Kredycie Kwota Kredytu Czas na spłatę Prowizja Marża Banku RRSO Zamów produkt
Kredyt Konsolidacyjny T-Mobile Usługi BankoweKredyt Konsolidacyjny T-Mobile Usługi Bankowe
 • Kredyt konsolidacyjny od T mobile usługi Bankowe to minimum formalności, bez wychodzenia z domu
 • możesz zmniejszyć swoje raty kredytu nawet o 25%
 • maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego do 150 tysięcy zł bez poręczycieli i zabezpieczeń
 • okres kredytowania do 10 lat

do 150,000 zł

do 10 lat

od 0,5% do 5%

od 2,2%

od 5,65%

zamów
Kredyt Konsolidacyjny Alior BankKredyt Konsolidacyjny Alior Bank
 • Kredyt konsolidacyjny od Alior bank to gwarancja najniższej raty kredytu ( Jeśli przed skorzystaniem z oferty Alior Bank lub nawet 2 tygodnie później inny bank zaoferuje Ci mniejszą ratę, Alior Bank przebije jego ofertę i zapewni Ci lepsze warunki. Dostaniesz niższą ratę przy takim samym okresie kredytowania i kwocie kredytu. )
 • minimum formalności – możliwość otrzymania kredytu konsolidacyjnego, bez konieczności dostarczania opinii innych banków
 • możliwość konsolidacji zarówno zobowiązań niezabezpieczonych, jak i zabezpieczonych w złotych polskich. Konsolidowane zobowiązania nie obciążają Twojej zdolności kredytowej.

do 150,000 zł

do 10 lat

od 1,20% do 5,00%

2,50%

od 5,34%

zamów
Kredyt Konsolidacyjny PKO Bank PolskiKredyt Konsolidacyjny PKO Bank Polski
 • Kredyt konsolidacyjny od PKO Bank Polski bez zgody współmałżonka do 120 tyś. zł
 • możliwość sfinansowania również dowolnego celu konsumpcyjnego
 • kredyt dostępny już od 18 lat
 • akceptacja wszystkich źródeł dochodów
 • szansa na pożyczkę dla tych, którzy mają złą historię w rejestrze dłużników
 • uproszczone badanie zdolności kredytowej dla osób zaufania publicznego
 • możliwość wydłużenia spłaty kredytu konsolidacyjnego, koszt 2,00% pozostałej kwoty
 • kredyt konsolidacyjny udzielany tylko w polskich złotych
 • możliwość dobrania kredytu na nie więcej niż 25% wartości początkowej

do 120,000 zł

do 10 lat

2,28%

3,71%

od 10,60%

zamów
Kredyt Konsolidacyjny BGŻ BNP ParibasKredyt Konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas
 • Kredyt konsolidacyjny od banku BGŻ BNP Paribas daje możliwość przez 21 dni odstąpienia od umowy
 • od 0,00% do 2,00% za wcześniejszą spłatę kredytu
 • RRSO na kredyty konsolidacyjne od banku nawet od 10,1%
 • oprocentowanie kredytu i wysokość prowizji zależy od historii kredytowej oraz kwoty kredytu
 • w ramach kredytu możesz też otrzymać dodatkową gotówkę na dowolny cel

od 30,000 zł a maksymalnie do 60% wartości nieruchomości

do 30 lat

od 0,00% do 4,20%

od 1,80% na określone przez bank cele lub od 2,55% na dowlony cel konsumpcyjny

od 5,10%

zamów
Kredyt Konsolidacyjny EurobankKredyt Konsolidacyjny Eurobank
 • Kredyt konsolidacyjny od Eurobank to kredyt nawet na 150,000 zł
 • Szybka wstępna decyzja o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego
 • Mechanizm bilansowania kredytu

Minimalna kwota kredytu 80,000 zł, maksymalna kwota nawet do 75% wartości nieruchomości

do 30 lat

od 0,00% do 4,00%

3,20%

od 5,31%

zamów
Kredyt Konsolidacyjny Millennium BankKredyt Konsolidacyjny Millennium Bank
 • Kredyt konsolidacyjny od Millennium bank możesz spłacać w miesięcznych ratach równych lub malejących
 • Wakacje kredytowe ( możliwość odroczenia płatności jednej raty kredytu w roku )
 • 24-miesięczna karencja ( możliwość odroczenia spłaty kapitału )
 • możliwość zmiany warunków umowy kredytu (podwyższenia kredytu, szybszej spłaty)
 • możliwość wcześniejszej spłaty kredytu konsolidacyjnego – bez opłat w sytuacji, gdy wcześniejsza spłata następuje po okresie 4 lat kredytowania, a także w ciągu pierwszych 4 lat, jeśli łączna suma nadpłat nie przekroczy 30% przyznanej kwoty kredytu.
 • dla aktualnych klientów millennium banku możliwość obniżenia marży kredytu konsolidacyjnego o 0,5%
 • możliwość łączenia celów mieszkaniowych i niemieszkaniowych

od 20,000 zł do 80% wartości nieruchomości

od 3 do 30 lat

2,00%

od 1,69%

od 4,00% do 6,05%

zamów

Komentarze

 • Patryk 2015-08-04 10:01 Ocenił(a) na: 5,0

  Skorzystałem z kredytu konsolidacyjnego w mBanku. Jestem zadowolony, bo 150 tyś. zł bez problemów. Spłacanie tego kredytu wyjdzie mi chyba o połowę taniej niż jakbym spłacał kredyty osobno. Polecam.

 • Eles 2015-08-08 20:23 Ocenił(a) na: 5,0

  Polecam ofertę Alior Banku. Co prawda trochę to trwało ale udało się połączyć 3 mniejsze kredyty. Polecam ten bank.

 • Dorota 2015-08-22 07:39 Ocenił(a) na: 5,0

  Jeszcze pięć lat temu, bardzo surowo, a nawet z ironią oceniałam tych, którzy popadają w długi. Przyznam, że uważałam takie osoby za nieudaczników. Przecież tyle się mówi i rządzeniu swoim życiem. Ale zapomniałam o sprawach niezależnych ode mnie. Straciłam dom. I niestety ubezpieczalnia się na mnie wypięła. Zanim mogłabym w ogóle otrzymać odszkodowanie, musiałam wejść na drogę sądową, a to trwa latami. Przyznam, że od natłoku emocji, tego, że nie miałam gdzie się podziać, zaczęłam brać szybkie pożyczki na przeżycie każdego kolejnego miesiąca. Myślałam, że w następnym miesiącu już na pewno odzyskam pieniądze. I tak brałam kolejne pieniądze na wynajęcie niewielkiej kawalerki. Rany jakie one są drogie! Ledwo mieściliśmy się tam z dziećmi. Gdy zaczęło się pojawiać światełko na odzyskanie swoich pieniędzy, okazało się, że przestałam w tym czasie kontrolować swoje długi. Nie miałam kompletnie do tego głowy. Byłam winna już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za co?! Na szczęście ktoś mądry poradził mi, abym spróbowała uporać się z tym problemem przez kredyt konsolidacyjny. To było jak moja ostatnia deska ratunku. Te wszystkie odsetki naliczane przez parabanki chyba spowodowałyby, że straciłabym cały dorobek życia. Czyli to, co udało mi się jeszcze odzyskać. Nie jest łatwo, ale nie mam już monitów z nierealnymi kwotami. Podchodzę z pokorą do tego co mam. Tak łatwo można wszystko stracić.

 • Anna 2015-09-10 10:22 Ocenił(a) na: 4,0

  Zaczęło się naprawdę niewinnie. Po oświadczynach, wpadłam w prawdziwą przedślubną gorączkę. Przecież jak każda kobieta, marzyłam o tym dniu i chciałam by był wyjątkowy. Zaczęłam popełniać klasyczne błędy. Naczytałam się, że wesele takie naprawdę ekskluzywne spokojnie się zwróci. Szaleństwo – 150 osób na liście gości. Wszystko najdroższe. Gdy mi brakowało na jakąś zaliczkę, to pożyczałam od kogo się dało. Testowanie tortów dań, fryzur ślubnych, makijaży. To wszystko kosztowało 100, 200, 400 zł. Ziarnko do ziarnka. Ale czasami pożyczałam na czynsz, a na takie rzeczy wydawałam całą swoją pensję. Jak się skończyło? Tragicznie. Zapożyczyłam się na suknię ślubną, tort i inne takie ….. Miało się zwrócić. Nie zwróciło się. Narzeczony zostawił mnie na miesiąc przed ślubem. Mam nauczkę, za którą będę płaciła jeszcze kilka lat. Dobrze, że już tylko w jednym banku. Chociaż to mi zostało.

 • Anrek 2015-10-05 14:41 Ocenił(a) na: 1,0

  Kredyty konsolidacyjne brzmią jak pigułka po. Ale tak już jest, że Polak mądry po szkodzie. Najpierw się robi, później się myśli. Dobrze, że jednak jest jeszcze jakoś sposób na to, by wykaraskać się ze swoich błędów.

 • peralka 2015-11-10 15:22 Ocenił(a) na: 5,0

  Jeśli ktoś czuje, że ma chyba za dużo kredytów lub rat na głowie, to może umówić się na spotkanie z pracownikiem banku. Ten po wszystkich wyliczeniach, przekalkuluje i zaproponuje odpowiednie rozwiązania. Nie zawsze się da, ale warto próbować.

 • arek 2016-03-13 00:35 Ocenił(a) na: 5,0

  który z tych kredytów konsolidacyjnych jest teraz najlepszy?

 • begonia 2017-01-11 20:12 Ocenił(a) na: 5,0

  Największym problemem osób, które mają długi jest chyba to, że cały czas obawiamy się stygmatyzacji ze strony bliskich i znajomych. Niektórzy myślą, że cały czas będziemy prosić od nich jakąś pożyczkę. Tak naprawdę musimy sobie radzić sami. Dlatego właśnie, gdy moja sytuacja finansowa z powodu wielu czynników powywracała się do góry nogami, nie pozostało mi nic innego, jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Teraz spłacam tylko jedną ratę w miesiącu i wychodzę z długów.

 • Papaja 2018-02-01 09:52 Ocenił(a) na: 4,0

  Gdyby ktoś jeszcze kilka lat temu powiedział, że będę potrzebować kredytu konsolidacyjnego, to na pewno bym się postukała w czoło. Nigdy nie mów nigdy. Na szczęście to nie jest nic strasznego. Nie radzę tracić rachuby przy swoich wydatkach. Ale już z dwojga złego, gdy się mleko rozleje, to taki kredyt konsolidacyjny, jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

 • Pożyczki
 • Kredyty
 • Karty
 • Konta

Aktualne promocje