Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne są formą lokowania oszczędności w celu kupowania określonych jednostek, tak aby takie transakcje przyniosły jak skuteczne lub jak najwyższe zyski. Fundusze inwestycyjne w przeciwieństwie do lokat, gwarantują czasem wysoki i szybki zysk, ale jednocześnie mają w swój charakter wpisane często spore ryzyko.

Wymienia się między innymi fundusze inwestycyjne otwarte, zamknięte, specjalistycznie otwarte, specjalistycznie zamknięte oraz mieszane.

Każda osoba fizyczna, jak i również podmioty, nie mające osobowości prawnej, mogą wziąć udział w funduszu inwestycyjnym. Inwestorzy z reguły oddają swoje oszczędności do zarządzania pośrednikom, nad którymi kontrolę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Klient może korzystać z danych zawartych w historii każdego Funduszu. Dzięki temu jest w stanie ocenić z jakim ryzykiem inwestycyjnym ma do czynienia. Czasami jest to fundusz z małym ryzykiem, a czasami z dużym. Te pierwsze wyróżniają się stabilnym, bardzo powolnym wzrostem, natomiast te drugie cechują się bardziej burzliwą historią spadków i wzrostów cen. Klient może w dowolnym momencie wchodzić i zamykać swoje inwestycje. Wybierz najlepszy fundusz inwestycyjny dzięki rankingowi online.

  Porównaj oferty

  Możesz wybrać maksymalnie 4 kryteria porównania jednocześnie

  Zamów produkt

  Komentarze

  Dodaj swoją opinię

  Ocena:

  Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

  Aktualne promocje