Domy Maklerskie

Domy Maklerskie – co to jest?

Dom Maklerski jest instytucją finansową, która funkcjonuje po otrzymaniu zezwolenia ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. W zakres czynności placówki, wchodzą wszelkie działalności maklerskie polegające udostępnianiu swoim klientom wyspecjalizowanych platform do obrotu pieniędzy na rynkach walutowych, akcjach, obligacjach, oraz innych instrumentach bazowych. Klient może założyć konto w Domu Maklerskim z poziomu Internetu, lub przy bezpośredniej wizycie w Punkcie Obsługi Klienta. Do założenia rachunku potrzebne są wyłącznie podstawowe dane osobowe, jak i również skan dowodu tożsamości. Po podpisaniu umowy, automatycznie uruchamiany jest konto, z którego klient może dokonywać inwestycji. Dom Maklerski nie tylko w swojej platformie udostępnia możliwość inwestowania na różnorodnych instrumentach, ale również stwarza warunki edukacyjne dla początkujących inwestorów, a także aktualizuje bieżące wykresy oraz raporty z notowań giełdowych.

Domy Maklerskie – możliwości

Korzystając z usług Domu Maklerskiego otrzymujemy wsparcie techniczne oraz merytoryczne podczas inwestowania w rozmaite aktywa. Dzięki obszernej ofercie, bez problemu można inwestować w zagraniczne instrumenty bez problemu z Polski. Oferta Domów Maklerskich kierowana jest do każdej osoby, bez względu na jej zaplecze finansowe. Tym bardziej, że większość Domów Maklerskich jednocześnie udostępnia możliwości zaciągnięcia atrakcyjnych kredytów dla inwestorów.

Domy Maklerskie – na co uważać?

Decydując się na założenie rachunku w Domu Maklerskim warto zwrócić uwagę szczególnie na opłaty, z jakimi wiąże się korzystanie z usług platformy inwestycyjnej. Do takich opłat zaliczają się przede wszystkim:

Jak wybrać najlepszy Dom Maklerski?

Przy wyborze najlepszego Domu Maklerskiego, powinniśmy sugerować się co najmniej kilkoma czynnikami. Najlepsze z nich według opinii klientów, jak i również specjalistów, zostały zawarte w naszym rankingu. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, powinniśmy się przyjrzeć aspektom mającym wpływ na dalszą współpracę:

  Porównaj oferty

  Możesz wybrać maksymalnie 4 kryteria porównania jednocześnie

  Prowizje:

  Pozostałe opłaty:

  Inne:

  Dom Maklerski Zamów produkt
  Domem maklerskim jest podmiot posiadającym uprawnienia do sprzedaży i nabywania papierów wartościowych, a także dysponowania i zarządzania papierami wartościowymi swoich klientów. Pozwolenie na prowadzenie domu maklerskiego wydawane jest przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

  Klienci chcący inwestować na poważnie większe sumy pieniędzy, mogą zgłosić się do Domów Maklerskich. Wśród transakcji wymienia się między innymi sprzedaż oraz kupno papierów wartościowych, jak i również pośredniczenie w tych transakcjach pomiędzy swoimi klientami. Dom Maklerski może mieć formę spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki akcyjnej, spółki komandytowej, bądź też spółki komandytowo-akcyjnej.

  Klienci w Domach Maklerskich mają możliwość także założenia specjalnego rachunku inwestycyjnego, na którym będą gromadzone informacje o inwestycjach. Klient zleca swojemu brokerowi w Domu Maklerskim, jak powinien zarządzać swoimi pieniędzmi. Dzięki temu ma nie tylko dostęp do wszystkich produktów inwestycyjnych, ale również do fachowego doradztwa. Aby wybrać najlepszy Dom Maklerski skorzystaj z naszego rankingu.

  Komentarze

  Dodaj swoją opinię

  Ocena:

  Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

  Aktualne promocje