Bankowość prywatna

Bankowość Prywatna – na czym polega?

Bankowość Prywatna, po angielsku Private Banking, jest zestawem bardzo precyzyjnie dopracowanych oraz indywidualnie dopasowanych usług finansowych do najzamożniejszych klientów. Głównym celem jest ochrona, jak i również pomnażanie aktywów finansowych osób korzystających z usług bankowości prywatnej. Aby móc korzystać z oferty, jaką kieruje Private Banking, trzeba spełnić określone warunki, które w pierwszej kolejności są ustalane w danym kraju, a następnie zostają szczegółowo określone w każdej placówce. Najczęściej klienci muszą wykazywać się bardzo wysokimi dochodami miesięcznymi (ok. 10 000 zł miesięcznie) lub sumą aktywów znajdujących się na koncie (w Polsce od ok. 200-500 tys. zł) Bardzo często Bankowość Prywatna wychodzi poza kwestie finansowe, umożliwiając swoim klientom inwestowanie ich środków finansowych na przykład w metale szlachetne, nieruchomości, a nawet dzieła sztuki. W naszym rankingu ujęte zostały wszystkie najlepsze placówki oferujące Bankowość Prywatną na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków, jakie należy spełnić, by móc skorzystać z konkretnej oferty.

Bankowość Prywatna – możliwości

Bankowość Prywatna w swoim zakresie zawiera przede wszystkim dostęp do:

Bankowość Prywatna – na co uważać?

Decydując się na konto na poziomie Bankowości Prywatnej, dobrze jest sprawdzić, czy wiążą się z tym jakiekolwiek opłaty. Niektóre banki każą płacić sobie za prowadzenie elitarnego konta bankowego nawet 500 złotych miesięcznie. Ponadto w cenniku mogą znaleźć się również inne opłaty, które wynikną podczas korzystania z rachunku. Jak wybrać najlepszą placówkę oferującą Bankowość Prywatną? Wybierając dla siebie Bank, w którym zamierzamy otworzyć niszowy rachunek dla Bankowości Prywatnej, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę między innymi na:

  Porównaj oferty

  Możesz wybrać maksymalnie 4 kryteria porównania jednocześnie

  Ogólne:

  Bank Zamów produkt
  Bankowość prywatna, której klientem jest osoba fizyczna. W Private Banking klient ma zapewnioną kompleksową i dostosowaną do jego potrzeb obsługę jego lub pożyczonych środków finansowych. Osoby zamożne, mające bardzo duże oszczędności, mogą skorzystać z usług bankowości prywatnej, czyli private banking.

  Zazwyczaj warunkiem przystąpienia do indywidualnego programu zarządzania kapitałem jest odpowiednia suma zgromadzona na koncie. Najczęściej o bankowości prywatnej możemy mówić, kiedy ten kapitał wynosi minimum 1 milion złotych. Klient w takiej sytuacji otrzymuje swojego zaufanego doradcę finansowego.

  W Bankowości prywatnej są również dostępne specjalne usługi, oraz produkty, szczególnie inwestycyjne, do których nie mają dostępu mniej zamożne osoby. Takimi produktami są chociażby lokaty rentierskie, bądź też inne inwestycje w dzieła sztuki, architekturę, wina bądź kamienie szlachetne.

  Minimalny wkład inwestycyjny w prywatnej bankowości wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Natomiast z reguły nie ma żadnych odgórnych ograniczeń jeśli chodzi o sumy do inwestowania. To klient ostatecznie sam decyduje w co i jak duże sumy zamierza inwestować. Może jednak oczekiwać indywidualnie dobieranych warunków do jego oczekiwań, a także możliwości finansowych.

  Komentarze

  Dodaj swoją opinię

  Ocena:

  Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

  Aktualne promocje