Znikają z sieci kolejne strony z Filmami i Serialami online

Znikają z sieci kolejne strony z Filmami i Serialami onlineSkargę złożyli dystrybutorzy filmów szacując straty na około 60 mln złotych. Sprawa karna toczyła się od 2012 r. Śledztwo zostało jednak umorzone w 2013 r. prawdopodobnie na brak możliwości namierzenia właścicieli stron, gdyż właściciele używali m.in spółki w Liechtensteinie, które są anonimowe w skutek czego Polska Policja nie mogła uzyskać informacji o jej właścicielach.

Prawdopodobnie strony takie jak ekino.tv, scs.pl, zalukaj.to, streamo.tv, darmochy.pl i iitv.info funkcjonowałyby do dziś, gdyby właściciele stron nie zaczęli sprowadzać pieniędzy z powrotem do Polski. Jak ujawniono, właściciele stron inwestowali część zarobionych pieniędzy na GPW. Były to ogromne pieniądze – ponad 8 mln złotych. Właścicielom postawiono zarzuty czerpania korzyści materialnych z nielegalnej dystrybucji filmów i seriali oraz prania brudnych pieniędzy.Grozi im, do 10 lat pozbawienia wolności.

Znikają z sieci kolejne strony z Filmami i Serialami online

Portal Kinomaniak.tv na początku 2014 roku wpadł w identyczny sposób – sprowadzając i próbując wprowadzić w obieg pieniądze z nielegalnego interesu. Strony, które zostały dziś zamknięte kontrolowała jedna grupa, stąd zamknięcie kilku serwisów na raz. Razem wszystkie strony miały ponad pół miliona unikalnych użytkowników miesięcznie pomimo tego, że nie były leaderem w tej branży.

 

Znikają z sieci kolejne strony z Filmami i Serialami online

Aktualnie największym ruchem z filmów online cieszy się serwis cda.pl, który w poczekalni posiada praktycznie każdy film, niejednokrotnie szybciej niż dany tytuł wchodzi do kin. Serwis ma jednak nieco odmienny model, gdyż przed seansem wyświetla reklamy, które z pewnością nie są tak dochodowe jak „konta premium”. Nie mniej jednak wokół serwisu cda.pl jest coś magicznego, gdyż Gigant z Mountain View całkowicie pomija skargi dystrybutorów odnośnie materiałów umieszczonych na tej stronie. Strona zajmuje pierwsze pozycje w wyszukiwarce w zasadzie na każdą nazwę popularnego filmu przykładowo:
Szybcy i wściekli 2 – Baner na pół ekranu
Step up 2 – Baner na pół ekranu

Zaraz za cda.pl ogromną popularnością cieszy się strona zalukaj.tv. Strona posiada ponad milion unikalnych odwiedzin miesięcznie. Strona ma identyczny model biznesowy jak dzisiejszy zamknięty biznes i od lat jest dostępna bez przerwy oferując popularne filmy oraz seriale. Skąd tak duża popularność serwisu? Użytkownicy serwisu cienią sobie stabilność strony, wielkość kolekcji i szybkość dodawania materiałów, stąd za pewne tak duże zainteresowanie katalogiem. Z dużych graczy na rynku pozostaje jeszcze kinoman.tv, który w 2014 przejął ruch po upadającym kinomaniaku. Prawdopodobnie to zalukaj.tv i kinoman.tv przejmie teraz ruch po upadającej grupie.

Dla fanów filmów i seriali, którzy nie mogliby oglądać najnowszych dzieł kinematografii bez tego typu katalogów jest to kosmetyczna zmiana. W gorszej sytuacji znajdują się osoby, które miały wykupione abonamenty premium, gdyż tak jak w przypadku kinomaniaka, będą musiały liczyć się z dodatkowymi kosztami wykupując abonament u konkurencji.

Z legalnych alternatyw warto wykorzystać moment i przyjrzeć się takim zbiorom jak vod.pl czy player.pl. Niestety tutaj nie możemy liczyć na tak duże zbiory jak u nielegalnej konkurencji. Na ten moment nie zobaczymy tutaj nowości filmowych i długo jeszcze poczekamy w Polsce zanim powstanie legalny odpowiednik typu netflix.

Ciekawy artykuł o branży filmów i seriali online możemy znaleźć pod adresem:
http://natemat.pl/49895,chomikuj-to-piotr-z-warszawy-zalukaj-tv-to-mateusz-z-wloclawka-zdesperowany-tworca-na-tropie-piratow

Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/111979,Zamkniecie-kolejnych-nieuczciwych-portali-filmowych-Zabezpieczono-majatek-podejr.html

Data publikacji: 08/05/2015

Komentarze

  • Roman 2015-05-08 21:29 Ocenił(a) na: 5,0

    Szkoda bo miałem fajną kolekcję seriali na iitv.

  • Patryk17 2015-05-14 21:54 Ocenił(a) na: 5,0

    Pewno na ich miejsce do dziś już powstało 5 nowych stron. Jak nie oni to kto inny!

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje