Wyjątkowo niski kurs dolara!

Wyjątkowo niski kurs dolara!

Łowcy zakupów w zagranicznych serwisach, jak i również inwestorzy, mogą przecierać oczy ze zdumienia. Ponieważ kurs dolara amerykańskiego już od dawna nie utrzymywał się na aż tak niski poziomie. Dokładnie 15 stycznia 2018 roku dolar amerykański kosztuje poniżej 3,40 zł. Warto zapamiętać tę datę. Nie wiadomo, czy dolar będzie jeszcze bardziej taniał. Ale może to jest rzeczywiście dobry moment, żeby zakupić walutę i czekać na jego wzrost. A ulubieńcy amerykańskich serwisów zakupowych, czy nawet samego aliexpres, aż zacierają ręce, ponieważ obniżony kurs dolara oznacza dla nich jeszcze atrakcyjniejsze zakupy.

Przed weekendem nic takiego się nie działo, co miałoby wzbudzić sensację, jeżeli chodzi o notowania dolara. Jednak pojawiają się informację na temat inflacji w Stanach Zjednoczonych. Warto dodać również, że inflacja nie dotyczy cen żywności oraz energii.

Ciekawym zjawiskiem jest również wysoki, jak nie najwyższy wzrost w ostatnim czasie zysków pochodzących z obligacji skarbowych. Amerykanie mogą zatem spokojnie liczyć kolejne dolary na swoim koncie, co jest jeszcze bardziej niesłychane, zwracając uwagę na to, że waluta zaczęła diametralnie słabnąć. Przynajmniej takiej sytuacji nie mieliśmy już od dobrych trzech lat.

Jeszcze parę dni temu za dolara zapłacilibyśmy około 3,52 zł. Dzisiaj jeden dolar amerykański będzie nas kosztować już tylko 3,40 złotych. A w niektórych kantorach nawet kilka groszy mniej. Identycznie zmienił się stosunek dolara amerykańskiego względem europejskiej waluty, czyli Euro.

Co na to ekonomiści? Okazuje się, że nie ma w tej kwestii jednolitego wytłumaczenia. Zatem odpowiedź będzie złożona, jeżeli w ogóle możliwa do odgadnięcia. Z jednej strony za przyczyną spadku dolara może leżeć wzmacniająca się gospodarka Unii Europejskiej, za czym idzie również coraz mocniejsza waluta – euro. Na to wskazują również wypowiedzi Rady Prezesów EBC.

Bardzo możliwe, że w najbliższych miesiącach sytuacja nie tylko się ustabilizuje, ale również dolar powinien zacznie się umacniać. Wprowadzono w życie już pewne projekty, Do nich zalicza się między innymi wzrost stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. A także w końcu powinny zacząć się przekładać obniżone podatki na wzrost gospodarczy. Dlatego osoby, które łowią różne okazje z powodu obniżonej waluty amerykańskiej, powinny się spieszyć. W końcu nie wiadomo, ile jeszcze potrwa ta idylla.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje