Wszystkie kryptowaluty tracą na wartości

Wszystkie kryptowaluty tracą na wartości

Sposobów na pomnażanie swoich oszczędności jest naprawdę wiele. Wśród nich zalicza się również kopanie bitcoinów, czyli kryptowaluty. Wiele osób podchodzi do takiej inwestycji w sposób niezwykle sceptyczny. Nie są w stanie zrozumieć. w jaki sposób można utworzyć pieniądze praktycznie z niczego.

Jednak bitcoin rzeczywiście stał się już oficjalną walutą w świecie wirtualnym. Przy jego pomocy możemy zapłacić za pewne usługi lub produkty. Niestety inwestorzy w walutę wirtualną muszą być przygotowani na niezbyt dobre wieści. Mianowicie bitcoin traci na wartości i to jeszcze w zastraszającym tempie.

Jeszcze w grudniu można było mówić o prawdziwym szczycie bitcoina. Natomiast obecnie jego wartość ponownie spadła, i to w ciągu kilkunastu godzin odnotowano spadek o 10%. Jest to już różnica prawie 40% od wartości, jaką bitocin miał w grudniu. Teraz z jednego bitoina możemy otrzymać zaledwie 11182 dolarów amerykańskich.

Skąd się bierze takie załamanie kryptowaluty, która niosła ze sobą wyjątkowe nadzieje na bogactwo? Wydawałoby się, że dosłownie nic nie może złamać tej waluty, którą praktycznie każdy we własnym zakresie jest w stanie sobie wytworzyć. Przyczyną spadku wartości bitcoina mają być działania chińskich oraz południowokoreańskich rządów. Ich głównym zadaniem jest ograniczenie dostępu ludności do kryptowalut. Rozważają one również zamknięcie wszystkich tamtejszych giełd, jak i również uniemożliwić inwestowanie tamtejszym mieszkańcom na zagranicznych giełdach.

Jak wiadomo, zainteresowanie kryptowalutą z każdym miesiącem rośnie coraz bardziej. Również w samych Chinach oraz w Korei Południowej możemy znaleźć wielu chętnych, którzy chcą się w ten sposób wzbogacić. Okazuje się, że od momentu pojawienia się takiej waluty, bitcoin już kilkakrotnie przechodził chwile załamania. Więc specjaliści uważają, że takie zjawiska są po prostu wpisane w kurs kryptowaluty.

Jednak spadek powinien być przedsmakiem wzrostu bitcoina. Ponieważ analitycy twierdzą, że i tak kryptowaluta w końcu się odbije, a sama wartość jednego bitcoina ma sięgnąć nawet 100 tys dolarów. Wcześniej analityk twierdził, że kurs jednego bitcoina wzrośnie do 2 tys. dolarów, co już obecnie jest rzeczywistością. Więc teraz nie pozostaje nic innego, jak na to, by czekać, aż kryptowaluta osiągnie nowy pułap.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje