Wniosek o kredyt gotówkowy a założenie konta osobistego

wniosek o kredyt gotówkowy a założenie konta osobistego

W końcu natrafiłeś na ofertę, z której jesteś bardzo zadowolony? Koszty kredytu gotówkowego są według Ciebie wyjątkowo przystępne, a w dodatku nie musisz się obawiać tego, że pojawią się jakiekolwiek problemy w spłacie zobowiązania? Odpowiedz jeszcze sobie na pytanie, czy rzeczywiście zapoznałeś się ze wszystkimi warunkami, które pozwalają Ci na skorzystanie z tej niesamowitej promocji?

Promocyjny kredyt, czy na pewno?

Często w przypadku promocyjnych kredytów gotówkowych warto zapoznać się ze wszystkimi warunkami skorzystania z oferty, ponieważ mogą one okazać się nie do końca takie oczywiste, jak nam się wydawało. Mówiąc najprościej zweryfikuj, czy na pewno w danej placówce bankowej, nie będziesz mieć do czynienia z różnymi haczykami. W innym przypadku rzeczywiście pożyczanie pieniędzy może okazać się przynajmniej kłopotliwe.

Jeżeli dany bank oferuje Ci naprawdę promocyjne warunki, pierwszą rzecz na którą powinieneś zwrócić uwagę jest to, czy czasem placówka nie zobowiązuje Cię do założenia rachunku osobistego. Niestety bardzo często bywa tak, że niskie koszty niosą ze sobą konieczność otworzenia rachunku bankowego.

Teoretycznie nie ma w tym niczego złego, pod warunkiem, iż prowadzenie konta osobistego nie wygeneruje w Twoim przypadku kolejnych wydatków. W momencie kiedy otwierasz konto bankowe tylko po to, by móc skorzystać z atrakcyjnej oferty banku, a w rzeczywistości w ogóle nie zamierzasz z niego korzystać, odpowiedz sobie na pytanie, czy faktycznie nie będziesz mieć jakichkolwiek problemów z późniejszymi prowizjami naliczane na konto osobiste.
Są one naliczane tym bardziej, że w ogóle nie korzystasz z rachunku. Lub do konta dodana jest automatycznie karta płatnicza, której utrzymanie w skali miesiąca również będzie pochłaniać kilka lub kilkanaście złotych. Oczywiście może okazać się, że w międzyczasie zrezygnujesz z ówczesnego konta bankowego, ponieważ bardzo spodobają Ci się warunki w nowej placówce. Wtedy takie koszty prawdopodobnie będziesz mógł zniwelować.

Ale w sytuacji, kiedy takie konto będzie nieużywane, w pewnym momencie zobaczysz na nim nie tylko debet, ale również pokaźną sumę na minusie. Tym bardziej, jeżeli kredyt gotówkowy zamierzasz zaciągnąć na kilka lat. Oczywiście jeżeli nie będziesz spłacać tego zadłużenia na koncie, to jednocześnie do niego po pewnym czasie będą doliczane odsetki karne. Po kilku latach możesz spotkać się z niemiłą niespodzianką, ponieważ na Twoim koncie od promocyjnego kredytu, będzie widnieć kilkaset złotych na minusie. Które oczywiście zgodnie z umową zobowiązałeś się płacić.

Warto tutaj na pewno przeliczyć, czy ewentualne koszty prowadzenia konta bankowego nie przyczynią się do tego, iż nagle pożyczka straci na swojej atrakcyjności. Ponieważ jeżeli faktycznie tak miałoby się wydarzyć, to lepiej jest się zainteresować zupełnie inna ofertą.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje