WIG20 nie odpuszcza i mocno pnie się do góry

Giełda Papierów Wartościowych wyróżniała się rosnącymi indeksami. Wszystko odbyło się na skutek decyzji Rezerwy Federalnej o podniesieniu głównych stóp procentowych. Jeszcze tego samego dnia, na polskiej giełdzie nie można było odczuć wielkiego zadowolenia, chociaż faktycznie giełda zakończyła się dla wielu spółek na zielono. W porównaniu do europejskich giełd, nie było zbyt mocnych zwyżek.
Zupełnie co innego można było powiedzieć o sesji następnego dnia. Kiedy wzrost CAC, IBEX, czy też DAX mocno przystopował. Natomiast WIG20 poszedł mocno w górę i zakończył on wzrostem o 1,79 procenta. Jednocześnie z tego tytułu znalazł się na trzecim miejscu pod względem wzrostów w Europie.

Natomiast duże spółki nie mogły cieszyć się aż tak dużym skokiem. Giełda dla mWIG oraz sWIG zakończyło się wzrostem o około 0,6 procent. Na WIG-u obroty na poziomie ponad 770 milionów złotych, podskoczyły o 1,33 procent.
WIG-Banki zanotował indeks wyższy o 2,8 procent. Największy wzrost odsetek mógł odczuć bank Pekao (+4,5%), mBank (+3,5%), czy też BZ WBK, po prawie 2%. Zbliżone spółki odniosły bardzo zbliżony wzrost. Mianowicie największym skokiem mogła pochwalić się spółka Getin, aż o 8%. Zaraz za nią pojawił się Getin Noble z 3,6% na plusie, oraz Millennium z zyskiem 3%.

Można mówić o chwilowym zakończeniu trendu spadkowego. To pozwoli na wyliczenie 100% dywidend wśród Pekao oraz Citi Handlowego.

Jeśli chodzi o spółki wchodzące w skład WIG, to można było zauważyć największy wzrost dla spółki Tauron (+6,7%), czy też Synthos (+5,6%). Niestety na czerwono sesja zakończyła się dla Polsatu, Enei, jak i również Aliora.
Na giełdzie po raz pierwszy pojawiła się Krynica Witamin, która jednocześnie nie mogła cieszyć się zbyt zadowalającym wynikiem. Mimo pierwszych bardzo poważnych spadków, jej minus osiadł na poziomie 4,5%. Na spadek narzekać mogła także Agora, która ostatecznie straciła -4,3%. Analitycy pocieszają spółkę, że jeśli chwycą się premiery nowej części Gwiezdnych Wojen, mają szansę na odbicie się od minusa.
Ursus pochwalić się mógł wzrostem na poziomie 6,6%.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje