W jaki sposób wybrać dla siebie dogodne konto osobiste?

W jaki sposób wybrać dla siebie dogodne konto osobiste

Nie masz jeszcze konta osobistego lub zastanawiasz się nad jego zmianą? Warto postawić sobie w tej sytuacji kilka cennych pytań, dzięki czemu podejmiesz właściwą decyzję na temat wyboru dogodnego dla siebie rachunku osobistego.

Bankowość internetowa

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić, czy na pewno konto osobiste, z którego zamierzamy korzystać faktycznie będzie miało dostęp do bankowości internetowej. Takie pytanie w pewnym stopniu może wydawać się mało potrzebne, ponieważ obecnie prawie każdy bank jest w stanie nam to zagwarantować. Jednak warto poczytać opinie na temat tego, w jaki sposób działa taka bankowość internetowa, a także czy nie ma żadnych problemów z dostępem do konta. Niestety niektóre placówki mają bardzo słabe serwery, przez co często Klienci nie mogą zalogować się na swój rachunek. Oczywiście w dzisiejszych czasach jest to bardzo kłopotliwe. Zatem lepiej jest zdecydować się na konto osobiste, które będzie dalekie od tego typu przygód. Dodatkowo warto skupić się na takich rachunkach, do których możemy mieć dostęp również za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej.

Koszty prowadzenia rachunku bankowego

To jest kolejna kluczowa kwestia, od której zależy nasz wybór konta osobistego. Jeżeli przykładowo zdecydujemy się na konto bankowego, z którego będziemy korzystać w sposób sporadyczny, to dowiedzmy się ile w takim razie będziemy musieli płacić za jego utrzymanie. Często również domyślnie do naszych opłat za konto doliczane jest tak zwane ubezpieczenie.
Powinniśmy również zwrócić szczególną uwagę na to, czy czasem nie będziemy mieli żadnych problemów z dodatkowymi kosztami poniesionymi na przykład przy wypłacie pieniędzy z bankomatu. W niektórych bankach możemy korzystać bezpłatnie z dedykowanych bankomatów. W innych znowu możemy bez problemu korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie bez ponoszenia dodatkowych opłat. Ale w niektórych placówkach, za każdorazową wypłatę pobierana jest prowizja.

Karty płatnicze i kredytowe

Jeszcze parę lat temu, pewnie nie zwracaliśmy szczególnej uwag na to, jaką kartę płatniczą otrzymujemy. Obecnie jest to bardzo istotne. Przede wszystkim dlatego, że niektóre karty nie obsługują zbliżeniowych transakcji płatniczych. W związku z tym w dobie, kiedy liczy się każda sekunda, każdorazowe wbijanie pinu nawet przy niewielkich zakupach, może okazać się bardzo kłopotliwe.
Warto dowiedzieć się również, ile będzie kosztować utrzymanie takiej karty płatniczej, lub też jakie warunki musimy spełnić, by tej opłaty rzeczywiście ominąć. Czasami wystarczą regularne wpływy na konto, bądź też wykonanie miesięcznych transakcji za kwotę w wysokości kilkuset złotych miesięcznie.
Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również karty kredytowe. Dowiedz się, jaki jest koszt utrzymania takiej korty, jak długi jest okres bezodsetkowy, a także czy istnieje możliwość, by nie płacić za kartę. Takie rozwiązanie może okazać się naprawdę skuteczne, szczególnie w sytuacji, kiedy nie mamy zachowanej płynności finansowej z powodu zawodu, jaki wykonujemy. Ale przynajmniej nigdy nie będziemy musieli się martwić o to, że nagle zabraknie nam pieniędzy na zakupy.

Dostęp do rachunków oszczędnościowych

Korzystanie z rachunku bankowego, może nauczyć nas nawet oszczędzania. W taki sposób przynajmniej przekonamy się o tym, że wystarczą niewielkie kwoty, by w końcu móc zacząć oszczędzać.
Obecnie do większości kont osobistych można otworzyć konta oszczędnościowe. Wpłata i wypłata zwykle jest bezpłatna. Chociaż w niektórych sytuacjach można zetknąć się nawet z prowizjami pobieranymi za drugą i każdą kolejną wypłatę środków finansowych w miesiącu. W takich okolicznościach możemy albo więcej stracić, niż zyskaliśmy na przechowywaniu oszczędności na subkoncie. Dzieje się tak, jeżeli źle zarządzamy naszą gotówką. Jednak w sytuacji, kiedy podejmujemy się postanowienia, że nie wypłacamy tych pieniędzy, pobieranie prowizji, może okazać się dla nas hamulcem przed ruszaniem naszych oszczędności.

Dostęp do pozostałych produktów bankowych przez Internet

Zwykle zakładając rachunek osobisty, jednocześnie z naszego panelu internetowego zyskujemy dostęp do pozostałych produktów bankowych. Najczęściej są to kredyty gotówkowe oraz różnego rodzaju lokaty. Dzięki temu nie musimy składać żadnych dodatkowych wniosków w placówce banku, ponieważ wszystko możemy załatwić bezpośrednio przez Internet. Tym bardziej w przypadku kredytów gotówkowych, zwykle nie musimy dosyłać żadnych zaświadczeń o dochodach, ponieważ jesteśmy bardzo szybko zweryfikowani pod względem naszej zdolności kredytowej, na podstawie wyciągu z konta.
Jeżeli przewidujesz, że w bliższym lub dalszym czasie chętnie skorzystasz z tego typu produktów, warto nieco wcześniej zainteresować się tym, z jakimi ostatecznie warunkami możemy się zmierzyć. Czy faktycznie zarówno kredyty, jak i również lokaty będą dla nas bardzo opłacalne, czy jednak będziemy musieli takich ofert szukać poza naszym bankiem.

Możliwość zamknięcia rachunku osobistego

Ostatnią rzeczą, jaką powinniśmy się zainteresować, jest oczywiście to, czy nie będziemy mieli najmniejszych problemów z tym, żeby zamknąć w każdej chwili rachunek osobisty. Najczęściej wystarczy zwykłe oświadczenie o zerwaniu umowy, by po 30 dniach, rzeczywiście została ona całkowicie rozwiązana. Pamiętajmy również o tym, że jest to istotne, dlatego że sytuacja na rynku bankowym nieustannie się zmienia. Przez co w każdej chwili możemy spodziewać się dużo ciekawszych ofert, którymi możemy z powodzeniem się zainteresować.

Ranking kont osobistych

Kierowanie się wszystkimi wyżej wymienionymi wskazówkami powinno przyczynić się do tego, że bez najmniejszego problemu znajdziemy dla siebie ofertę, z której faktycznie będziemy zainteresowani. Jeżeli jednak z różnych przyczyn nie chcesz lub nie możesz samodzielnie przeglądać wszystkich ofert, pamiętaj o tym, że w każdej chwili możesz skorzystać z cennego rozwiązania jakim są rankingi kont osobistych np. https://www.finansoland.pl/konta-bankowe/konta-osobiste . Jeżeli zdasz się na specjalistów, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zdecydujesz się na rachunek, z którego rzeczywiście będziesz bardzo zadowolony.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje