W Brukseli posłowie PO poparli przyjęcie islamskich imigrantów

W Brukseli posłowie PO poparli przyjęcie islamskich imigrantów

Europosłowie zaakceptowali pomysł podzielenia 140 tys. imigrantów na wszystkie państwa Unii Europejskiej. W większości będą to młodzi mężczyźni, islamiści. W trakcie głosowania, w większości europosłowie Platformy Obywatelskiej wstrzymali się od głosu, tym samym pozwalając na wejście w życie tego konceptu.
Szczególnie istotną kwestią w trakcie domniemanej debaty, mającą miejsce tuż przed głosowaniem, był fakt że przewodniczący europarlamentu Martin Schulz nie pozwolił wypowiedzieć się posłom pochodzącym z państw Europy Środkowej. To właśnie w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech obywatele są zdecydowanie przeciwko przyjęciu imigrantów, a przedstawiciele tych państw nie mieli szans na wysunięcie jakichkolwiek kontrargumentów dotyczących już ustalonym liczbom imigrantów przypadających na konkretne państwa.
Wynikiem spotkania europosłów było zaakceptowanie planów Komisji Europejskiej w sprawie przyjęcia około 140 tysięcy uchodźców przez państwa należące do Unii Europejskiej.

Aż 372 europosłów poparło powyższy plan, przeciwnych było 124, natomiast 54 europosłów wstrzymało się od głosu.

Byli to między innymi europosłowie Platformy Obywatelskiej, którzy poprzez nieoddany głos zignorowali sprzeciw swoich obywateli. Oprócz większości która wstrzymała się od głosu, trzech europosłów Platformy Obywatelskiej oddała swoje popracie dla przyjęcia imigrantów. Byli to: Róża von Thun und Hohenstein, Danuta Huebner i Michał Boni... Poprzez taką postawę, którą zaprezentowali nasi europosłowie do Polski wkrótce trafi 9,3 tys. islamskich uchodźców, dla których Polska nie dorasta do pięt Niemcom, Danii lub Szwecji – bo właśnie te państwa są ich celem.
Problem uchodźców to problem na skalę światową, a przyjęcie 140 tys. islamskich uchodźców wydaje się być tylko kroplą w morzu. Jak podają statystyki Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji kolejne półtora miliona imigrantów z Syrii zbliża się do Europy.

Data publikacji: 25/09/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje