VAT nie zostanie obniżony

VAT nie zostanie obniżony

Rząd ostatnio bardzo dużo mówił o rzekomych obniżkach VAT-u. Niestety wygląda na to, że nie doczekamy się spełnienia tych obietnic. Na pierwszym miejscu będzie walka o pieniądze publiczne. Ustawa budżetowa na 2016 rok, jest już prawie gotowa. Ministerstwo Finansów jednak nie zdecydowało się na obniżenie VAT.

Dziura budżetowa ma być nieustannie zasypywana pieniędzmi ze strony podatników. Same wydatki mają wzrosnąć nawet o kilkanaście miliardów złotych. Teoretycznie do obniżki podatku dojdzie dopiero w 2017 roku.

Decyzja o poprawianiu sytuacji finansowej państwa, nastąpiła w 2011 roku. Wtedy też obiecywano, że jeśli tylko sytuacja się poprawi, to natychmiast dojdzie do wcześniejszych ustaleń na temat poziomu podatków. Według obietnic Ministra Finansów Mateusza Szczurka, mieliśmy oczekiwać obniżki, kiedy nasze PKB się poprawi. Jednocześnie tłumaczy się z tego, że młode osoby w przyszłym roku mają mieć zagwarantowane miejsca pracy. W związku z tym, kompletnie nie mogą sobie pozwolić na odcięcie się od pieniędzy podatników.

Jeśli obniży się podatek o 1 procent, czyli wróci się do starej stawki 22%, wtedy można liczyć na uszczuplenie budżetu państwa o jakieś 4,6 miliarda złotych.

Data publikacji: 02/09/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje