Umowa kredytowa – czytać, czy nie czytać?

Umowa kredytowa czytać czy nie czytać

Pewnie dla wielu osób wszelkiego rodzaju umowy bankowe, czy też przygotowane przez serwisy pożyczkowe kojarzą się z niezrozumiałą i niezwykle nudną treścią. Czy jednak faktycznie takie podejście uchroni nas przed popełnieniem różnych błędów? Okazuje się, że mimo wszystko dobrze jest poświęcić kilkanaście minut swojego cennego czasu, na dokładne zapoznanie się z treścią umowy.

Czy czytać wszystkie umowy?

Jeżeli dopiero stoisz przed wyborem dla siebie najkorzystniejszej pożyczki pozabankowej, bądź też kredytu gotówkowego, to pewnie przeraża Cię wizja czytania dokładnie wszystkich umów bankowych. Okazuje się, że nie jest to wcale konieczne.
Zacznij od wyszukania tej oferty, z której na pewno, albo przynajmniej na 90% skorzystasz. Możesz tego z powodzeniem dokonać przeglądając rankingi produktów finansowych. W ten sposób będziesz bardzo szybko naprowadzony na bardzo atrakcyjne produkty, z których oczywiście możesz chociaż nie musisz korzystać.

W momencie kiedy zdecydujesz się na konkretny produkt, wtedy rzeczywiście możesz już przejść do czytania jej umowy. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz sporo czasu, ale również nie wprowadzisz do swojej głowy niepotrzebnego mętliku.

Jak czytać umowę?

Nadal przeraża Cię czytanie umowy? Pamiętaj o tym, by przede wszystkim robić to na spokojnie. Wtedy faktycznie masz duże szanse na to, że zrozumiesz jej treść. Zresztą teraz ustawa o kredycie konsumenckim zobowiązuje jednostki finansowe właśnie do tego, by wszystkie zawarte w treści umowy, były dla każdego zrozumiałe.
Jednak w sytuacji, kiedy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, nie wstydź się ich wyjaśniać. Od tego jest właśnie Biuro Obsługi Klienta. Konsultanci są do Twojej dyspozycji. Większość z nich pracuje od rana do wieczora, a także przez siedem dni w tygodniu. W związku z tym masz naprawdę wiele czasu na to, by się skontaktować z pracownikami banku lub firmy pożyczkowej.
Lepiej wyjaśniać takie wątpliwości na samym początku, niż z wątpliwościami zdecydować się na kredyt lub pożyczkę. Ponieważ później spłata zobowiązania, z którego do końca nie jesteś zadowolony, na pewno nie będzie dobrym pomysłem.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje