TVN zniknie z giełdy

TVN zniknie z giełdy

Jakiś czas temu doszło do przejęcia grupy TVN przez amerykańską spółkę Southbank Media Limited. Spółka zakupiła 156,7 miliona akcji. Takie dane podawane są przez DM Bank Handlowy. Koszt każdej akcji miał kosztować 20 złotych. Po przejęciu stacji przez Amerykanów, TVN do końca 2015 roku ma zniknąć z warszawskiej giełdy.

Akcje wcześniej zostały wykupione od ITI oraz Canal + przez Scripps Networks. Koszt tej transakcji oszacowano na 584 miliony euro. Scripps Networks zajmuje się przede wszystkim produkcją programów kulinarnych, związanych z podróżami, a także aranżacją wnętrz. Wśród nich znajdują się takie kanały telewizyjne jak Great American Country, Travel Channel, czy też Food Network.

Czy widzowie TVN-u będą mogli oczekiwać diametralnych zmian? Okazuje się jednak, że właściciel Joe NeCastro jest jak najbardziej zadowolony z programów. Ale oczywiście będzie można spodziewać się rozwoju niektórych kanałów, szczególnie lifestylowych. Również pracownicy TVN-u nie muszą się obwiać żadnych zwolnień. Ponieważ raczej dojdzie do bardzo dużej stabilizacji w funkcjonowaniu grupy.

Data publikacji: 24/08/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje