Szybkie pożyczki czy one naprawdę istnieją?

czy istnieją szybkie pożyczki

Świat pożyczek pozabankowych kusi przede wszystkim tym, że są one dostępne niemalże od ręki, a także bez żadnych zbędnych formalności. W tym przypadku powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym rzeczywiście się nie zawiedziemy. Ponieważ czasami możemy mieć do czynienia z takimi pożyczkami, przy których na pieniądze będziemy musieli poczekać nieco więcej czasu.

Na co w takim razie powinniśmy zwracać szczególną uwagę, żeby nie wpaść w długie oczekiwanie na pieniądze. Jest to niezwykle ważne, szczególnie jeżeli zależy nam na pieniądzach jak najszybciej. Ponieważ możemy mieć na głowie bardzo pilne wydatki.

Jeżeli jakaś firma pożyczkowa oferująca produkty pozabankowe reklamuje się w ten sposób, iż udziela błyskawicznych pożyczek, to nie zawsze dla każdego może oznaczać to samo. Należy sprawdzić kilka kwestii, dzięki którym zweryfikujemy, czy w naszym przypadku również czas oczekiwania na pożyczkę wyniesie dosłownie kilka chwil, czy może jednak parę dni roboczych.

Konta bankowe, którymi dysponuje firma pożyczkowa

Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić największą uwagę jest to, jakimi dokładnie kontami osobistymi dysponuje konkretna firma. Ponieważ może się okazać, że nie mamy konta bankowego w tej samej placówce. Dla nas będzie to oznaczać zdecydowanie dłuższy okres księgowania przelewów, który jest uzależniony od sesji między bankami. W takim razie możemy spodziewać się tego, że nasz przelew weryfikacyjny będzie zaksięgowany następnego dnia roboczego, po tym dniu, w którym wysłaliśmy wniosek. Natomiast przelew zawierający w sobie pożyczoną możemy otrzymać jeszcze następnego dnia. Jeżeli nie chcemy lub nie możemy czekać dwóch dni na załatwienie wszelkich formalności, by móc wreszcie skorzystać z pieniędzy, to rzeczywiście powinniśmy poszukać innej firmy pożyczkowej.

Ciekawym rozwiązaniem jest usługa Blue Cash, ponieważ przy jej pomocy zlecenia przelewów w większości banków, są wykonywane niemalże od ręki. W takim razie możemy rzeczywiście spodziewać się pieniędzy nawet w ciągu 15 minut od momentu wysłania i oczywiście zaakceptowania wniosku.

Nieco dłużej na pieniądze przyjdzie czekać nam w momencie, kiedy będziemy zmuszeni do tego, żeby podpisać umowę przysłaną przez kuriera. Ponieważ czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do kilku dni roboczych. Warto zatem sprawdzić nie tylko w jakich bankach Pożyczkodawca posiada konta bankowe, ale również to, w jaki sposób są weryfikowane Twoje dane osobowe.

Dyspozycyjność Biura Obsługi Klienta

Może wydawać Ci się, że nie jest to taki istotny detal. Jeżeli jednak przyjrzysz się temu, że firma jest do dyspozycji swoich Klientów, tylko przez 5 dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, to tym samym możemy spodziewać się tego, iż w weekend na pewno wszystkie sprawy nie zostaną przesunięte do przodu. Tutaj należy wspomnieć przede wszystkim o tym, iż osoby, które pilnie potrzebują pieniędzy w piątek wieczorem, lub też w sobotę, to będą musiały czekać na rozpatrzenie wniosku, aż do poniedziałku. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku firm pożyczkowych, które działają przez siedem dni w tygodniu.

Zanim zdecydujesz się na wysłanie wniosku do konkretnej firmy pożyczkowej, sprawdź nie tylko dni funkcjonowania, ale również godziny. Ponieważ wysłanie wniosku wieczorem do firmy, która działa wyłącznie od 8:00 do 15:00 będzie mijało się z celem. Na pewno tego samego dnia Twój wniosek nie zostanie rozpatrzony.

Wyłączenia w regulaminie

Niestety sprawdzenie tych dwóch kwestii nadal nie przesądza o tym, czy dana pożyczka zostanie udzielona w sposób błyskawiczny, czy jednak z lekkim opóźnieniem. Ponieważ może się okazać, że wszystkie powyższe kwestie zostały przez Ciebie dokładnie sprawdzone, a i tak przyjdzie Ci bardzo długo czekać na gotówkę. Dlaczego tak się dzieje?

Jeżeli przeczytasz dokładnie regulamin pożyczki, bądź też umowę ramową, wtedy możesz się rzeczywiście przekonać o tym, że Pożyczkodawca zastrzega sobie możliwość przelania pieniędzy nawet w ciągu 7 dni od momentu zaakceptowania wniosku. Gdy zauważysz taką informację, musisz się spodziewać właśnie tego, że czasami takie opóźnienia, które właściwie mieszczą się w warunkach umowy, rzeczywiście mogą wystąpić. Oczywiście jest to tylko takie zastrzeżenie, ponieważ Pożyczkodawca zdecydowanie częściej może udzielać chwilówek w ciągu kilkunastu minut od momentu otrzymania przez Klienta konkretnego formularza. Jeżeli jednak pojawią się pewne komplikacje i otrzymasz pożyczkę w po kilku dniach, to tak naprawdę Pożyczkodawca nadal nie złamał regulaminu.

Już teraz wiesz, na jakie aspekty musisz zwracać największą uwagę. Osoby, którym naprawdę się spieszy z otrzymaniem gotówki, powinny poświęcić odrobinę czasu na znalezienie właściwej firmy. W ten sposób przynajmniej pozbędą się wszelkich nieprzyjemnych sytuacji związanych ze zbyt długim oczekiwaniem na pilnie potrzebne pieniądze.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje