Szkolna wyprawka kosztuje – sprawdzamy najlepsze oferty pożyczek online

Szkolna wyprawka jest kosztowna, choć w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie otrzymali większość podręczników bezpłatnie.

Większość rodziców sfinansowało szkolną wyprawkę ze świadczenia wychowawczego 500+. Proces kompletowania przyborów i artykułów szkolnych rozpoczął się już w sierpniu, wraz z pojawieniem się promocji w supermarketach wychodzących naprzeciw potrzebom konsumentów.

Lista jest coraz dłuższa

Rodzice otrzymują na początku roku szkolnego lub jeszcze na koniec poprzedniego roku szkolnego listę przyborów i artykułów szkolnych, których zakup jest wymagany przez szkołę. Można zauważyć, że o ile jeszcze 10 lat temu lista obejmowała podstawowe produkty, takie jak zeszyty, kredki, farby i bloki papierowe, o tyle dziś na liście przygotowanej przez nauczyciela można znaleźć co najmniej kilkanaście pozycji, w tym – pędzelki różnej grubości, fartuszek do malowania farbami, wycinankę samoprzylepną, pastele i inne super przybory, które powiększają całkowity koszt wyprawki. Zakup przyborów i artykułów szkolnych może wiązać się z kosztem rzędu ok. 300 – 500 zł w zależności od wyboru marek producentów.

Tornister, plecak, tornister na kółkach z rączką – to koszt rzędu 100 – 300 zł, w zależności od producenta. Można kupić pierwszy lepszy plecak z brzegu, ale przy ilości podręczników – także w najmłodszych klasach szkoły podstawowej – może on okazać się mało trwały i niewygodny dla dziecka. Po wrześniu przychodzi październik, czas uzupełniania szkolnej wyprawki i organizowania szkolnych wydarzeń, np. ślubowania pierwszoklasisty. Dopiero wtedy okres wydatków związanych z wyprawką można uznać za zamknięty.

Rodzice kupują na raty

Roztropni rodzice coraz częściej kompletują wyprawki szkolne swoich pociech na raty. Nie chodzi tu o sprzedaż ratalną, ale o rozłożenie zakupów w czasie. W sierpniu zwykle są nabywane podstawowe przybory i artykuły szkolne, do czego skłaniają wspomniane wcześniej akcje promocyjne organizowane przez sieci supermarketów. Na ostatnią chwilę rodzice kupują obuwie szkolne, strój na w-f oraz tornistry.

Z rozpoczęciem roku szkolnego wiążą się dodatkowe wydatki związane z zakupem dziecięcej odzieży, np. cieplejszej kurtki, butów itd. Jednym słowem – darmowe podręczniki obniżyły znacznie koszt wyprawki szkolnej, ale jej skompletowanie nadal dużo kosztuje.

Pożyczka online na wyprawkę? Czemu nie!

Firmy pożyczkowe doskonale dostrzegają potrzeby pożyczkowe rodziców uczniów w okresie od sierpnia do października. Kumulacja wydatków przypada zwykle na okres września. Mniej zamożne rodziny wielodzietne mogą mieć problem z dopięciem wrześniowego, domowego budżetu.

Jeżeli choćby jeden rodzic pracuje zarobkowo i dodatkowo rodzina otrzymuje świadczenie 500+, skorzystanie z ofert pożyczek online nie musi obciążyć budżetu. Aktualnie niektóre firmy pożyczkowe proponują promocję pożyczki dla nowych klientów – za 0 zł – pod warunkiem spłaty zobowiązania w terminie wskazanym w umowie. Zwykle wynosi on maksymalnie 30 dni. Rozwiązanie pożyczka za 0 zł sprawdzi się w przypadku, gdy rodzice potrzebują do 500 – 600 zł dofinansowania.

Pożyczkę za „0 zł” w ramach promocji oferują takie firmy pożyczkowe jak:
Provident (300 – 4000 zł z 30 – dniowym okresem spłaty)
Extra Portfel (do 2000 zł z 45 – dniowym okresem spłaty)
Lendon (do 2000 zł z 30 – dniowym okresem spłaty)
Vivus (do 2500 zł z 30 – dniowym okresem spłaty)
NetCredit (do 2000 zł z 30 – dniowym okresem spłaty)
InCredit (do 2000 zł z 61 – dniowym okresem spłaty)
Wymienione oferty są najbardziej korzystne pod względem wysokiej kwoty pierwszej, darmowej pożyczki oraz maksymalnego okresu spłaty.

Koszty pożyczki online na wyprawkę szkolną nie ominą rodziców, którzy potrzebują większej kwoty dofinansowania. Jeżeli skorzystają z oferty pożyczki online mogą zapłacić za nią w granicach 25 – 600 zł (koszty odsetek, prowizji i innych opłat), w zależności od okresu spłaty zobowiązania, kwoty oraz firmy pożyczkowej.

Podsumowując powyższe rozważania można stwierdzić, że dla rodziców, którzy nie mogą z różnych powodów skorzystać z promocji typu „pożyczka za 0 zł”, bardziej opłacalne może okazać się skorzystanie z opcji debetu na rachunku bankowym – niektóre banki proponują klientom osiągającym stały dochód swoistą linię kredytową do wysokości 1000 – 2000 zł. Polega ona na tym, że posiadacz rachunku może pobrać środki finansowe do poziomu -1000 zł, albo większego. Koszt skorzystania z tej opcji jest wielokrotnie niższy niż w przypadku pożyczki online.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje