Statystyki udzielania pożyczek krótkoterminowych

parabankiParabanki to instytucje, które w swojej ofercie posiadają pożyczki krótkoterminowe. Czym się one wyróżniają od innych pożyczki ? Tym, że są udzielane one zazwyczaj maksymalnie na 30 dni. A każdy dzień zwłoki podczas spłaty przynosi dodatkowe odsetki.

Żaden z analityków finansowych nie jest w stanie powiedzieć, ile tak naprawdę jest udzielanych pożyczek przez instytucje pozabankowe. Istnieją domysły, że około 10% klientów bankowych korzysta z pożyczek krótkoterminowych w prywatnych firmach i spółkach. Zazwyczaj są to osoby, które nie mają zdolności kredytowej na pożyczkę z banku lub znajdują się już one w Rejestrze Dłużników.

Pewna jest tylko tendencja sprzedaży idąca cały czas ku górze. Przykładem mogą być wyniki sprzedażowe firmy SMS Kredyt Holding SA, która udziela pożyczek gotówkowych o średniej wysokości 1,3 tysiąca złotych. Jej obroty zwiększyły się o blisko 50%, w skali dwóch ostatnich miesięcy. Jest to zatem oszołamiający wynik. W lipcu 2013 roku łączna kwota pożyczek gotówkowych osiągnęła wartość 4,1 milionów złotych.To są dane zaczerpnięte tylko z jednej popularnej firmy pożyczkowej. A co chwilę na polski rynek finansowy wchodzi nowa firma z atrakcyjną ofertą chwilówek.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje