Sprzedaż amerykańskich obligacji na chińskiej Giełdzie

Sprzedaż amerykańskich obligacji na chińskiej Giełdzie

Ostatnie tygodnie w Chinach, a właściwie dla chińskiej gospodarski są naprawdę bardzo burzliwe. Oprócz znacznych spadków na giełdzie, a jednocześnie próby ponoszenia się, doszło do poważnej sprzedaży amerykańskich obligacji.

Chociaż pewnie świat obiegła wiadomość niemalże o treści apokaliptycznej. To specjaliści doskonale wiedzą, że jest to naturalny element ratowania chińskiej waluty po spadku na giełdzie. Do sprzedaży dochodziło bezpośrednio, ale także w tych transakcjach pośredniczyli również Szwajcarzy oraz Belgowie. Mimo, że wszyscy byli zaskoczeni takimi działaniami, Waszyngton miał zostać o wszystkim uprzedzony.

Nadal jednak nie ujawniono, jak wielką wartość osiągnęły sprzedane obligacje. Według danych uznaje się, że Ameryka miała największy dług zaciągnięty właśnie w Chinach. Jego wartość sięgała nawet ponad 1 271 miliarda dolarów. Dodatkowo bardzo możliwe, że 200 miliardów długu jest w Belgii. Ale wierzycielem są tak naprawdę Chiny, które dokonują transakcji za pośrednictwem belgijskiej firmy Euroclear.

Oczywiście niektóre instytucje nie odpuszczają i starają się dotrzeć do danych dotyczących sprzedanych obligacji. Na przykład bank Societe Generale szacuje, że wartość amerykańskich obligacji miałaby sięgnąć sumy ponad 100 miliardów dolarów. Suma aktywów na koniec lipca wynosiła ponad 3,6 biliona dolarów.

Data publikacji: 27/08/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje