Nowy Iphone 5s od Apple a inwestorzy

apple-spadek W ciągu trzech dni od momentu wyjścia na rynek iPhone 5s oraz iPhone 5c sprzedano ponad 9 milionów sztuk tych urządzeń. Jak to odbiło się na notowaniach firmy Apple ? W sklepach internetowych zrobiły się kolejki w oczekiwaniu na przyjście nowej dostawy.

Nowy iPhone 5c (aka Color) jest dość podobny do swojego poprzednika iPhone 5.  Posiada on ten sam 4-calowy wyświetlacz Retina, czujnik BSI oraz procesor A6. Ponadto ten model iPhone może się pochwalić 8 megapixelowym aparatem fotograficznym, a także jest on wyposażony w WiFi 802.11 i Bluetooth 4.0. Kolorowe obudowy zrobiły dość duże wrażenie na kupujących. Dostępne są one w pięciu wersjach kolorystycznych: zielonej, żółtej, niebieskiej, białej oraz różowej. Oczywiście w przypadku obudowy kolor to nie wszystko, ponieważ jest ona solidniejsza od obudowy, która występowała w iPhone 5. Została ona wykonana z wzmacnianego materiały poliwęglowego.


        Bardziej zaawansowaną budowę i więcej funkcji posiada iPhone 5s. Główna zaleta skupia się w procesorze A7, obsługujący technologię OpenGL ES 3.0. Ponadto zawiera on 32-bitowe aplikacje. Kompas, żyroskop oraz akcelometr odpowiedzialne są za zbieranie danych, które gromadzone są następnie w koprocesorze M7. Najnowszy iPhone 5s posiada bardzo jasny obiektyw już o przysłonie f/2.2, dzięki któremu podczas nagrywania filmów w jakości HD z 120 FPS rejestrowany jest obraz o 15% większy niż wcześniej. Filmy i zdjęcia można odtwarzać na 4 calowym wyświetlaczu Retina.

        System TouchID pozwala na odblokowanie iPhone tylko przez jego właściciela, a dokładniej poprzez jego odciska palca nakierowanego na klawisz menu.

iphone-5siphone-5s-2iphone-5s-3

            Mimo, że oba telefony w zaskakującej liczbie zaczęły trafiać do klientów, na giełdzie Apple nie pozyskał takiego samego uznania. Dzień po premierze nowych modeli telefonów, akcje spółki spadły o ok. 5%. Cenę docelową za papiery wartościowe Apple obniżyli  o 15$ chociażby analitycy z Piper Jaffray. Na razie zdania są podzielone. Inni ekonomiści zachowali neutralny stosunek do premiery nowych modeli telefonów, natomiast Ken Polcari z O’Neil Securities stwierdził, że to był bardzo dobry krok.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje