Przetarg na obligacje skarbowe odwołany

Przetarg na obligacje skarbowe odwołany

Przetarg planowany na dzień 7 maja 2015 został odwołany przez Ministerstwo Finansów. Łączna wartość przetargu miała mieścić się w przedziale 3 do 5 mld zł, ale ze względu na negatywny wpływ na polski rynek długu sytuacji rynków międzynarodowych przetarg musiał zostać przełożony w czasie.

Zaraz po komunikacie złoty na rynkach walutowych osłabił się około 1 procent do głównych walut. Wieczorem odrobił część strat, ale pozostał na minusie. Przeprowadzenie przetargu 21 maja będzie uzależnione od sytuacji na rynkach finansowych. Istnieje możliwość, że MF zrezygnuje całkowicie z przetargu lub będzie próbował zmienić podaż obligacji.

Aktualnie nie ma presji do sprzedaży obligacji długoterminowych gdyż jest sfinansowane około 66 % całorocznych potrzeb i jest do dyspozycji ponad 63 mld zł rezerw. Gdyby jednak doszło do emisji obligacji 21 maja to ich wartość nie przekroczy 4 mld zł.

Więcej informacji oraz kalendarz nadchodzących przetargów na http://www.finanse.mf.gov.pl/dlug-publiczny/bony-i-obligacje-hurtowe/kalendarze-przetargow

 

Data publikacji: 07/05/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje