Prawdziwa fala imigrantów dopiero przed nami. Przybyło już 140 tys., a kolejne 1,5 mln szykuje się do drogi.

Prawdziwa fala imigrantów dopiero przed nami. Przybyło już 140 tys., a kolejne 1,5 mln szykuje się do drogi.

140 tys. islamskich imigrantów, nad losem których debatowali europosłowie, to jedynie kropla w morzu. Jak podaje Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji, w kierunku Europy zbliża się 1,5 mln uchodźców i imigrantów pochodzących tylko z Syrii. Co więcej, przewidywana liczba imigrantów z państw Afryki Północnej i Subsaharyjskiej może osiągnąć nawet także 1,5 mln ludzi. Cel ich podróży jest wszystkim dobrze znana – Europa.
W obliczu takich przypuszczeń dla państw członkowskich Unii Europejskiej fatalny w skutkach kryzys nie powinien być niespodzianką. Liczby podane przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji mówią same za siebie – 1,5 mln uchodźców przybędzie z Syrii, natomiast unijna agencja ds. granic Frontex już zapowiada kolejne 1,5 mln imigrantów z państw Afryki Północnej i Subsaharyjskiej. Patrząc na sytuację naszych sąsiadów, Węgier oraz Serbii, bunt uchodźców będzie niewątpliwie jedną z pierwszych oznak ich przybycia.
Jak długo Stary Kontynent będzie w stanie udźwignąć kolejne rzesze uchodźców? Czy powstała rozbieżność w poglądach pomiędzy europosłami, a zwykłymi obywatelami Unii Europejskiej poszerzy się? Czy za europejską solidarność nie przypłacimy uciążliwym i wyniszczającym kryzysem? Takie pytania oraz wiele innych nasuwają się do głowy, przyglądając się realizacji planów Unii Europejskiej, dla której solidarność z uchodźcami i islamskimi imigrantami jest pierwszorzędną sprawą.

Data publikacji: 28/09/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje