Pożyczki pozabankowe i ich zalety

chwilówkiDecydując się na produkty finansowe pozabankowe, najczęściej nie mamy możliwości wzięcia już tradycyjnego kredytu w banku, albo chcemy wziąć drugi, a nie koniecznie bank uznaje nas za posiadających odpowiednio duża zdolność kredytową, aby takiego dodatkowego kredytu nam udzielić.

Pożyczki pozabankowe, jak sama nazwa wskazuje są udzielna, przez instytucje i osoby prywatne, posiadające kapitał, czyli pieniądze, ale nie będące bankami. Pożyczanie pieniędzy na procent, jest bardzo dobrą formą zarabiania, a także daje dość duże zyski w skali roku, bo aż do dwudziestu procent, zatem jest bardzo opłacalne.

Wiąże się także z ryzykiem, bo czasem dłużnicy, mogą mieć problemy z późniejszą spłatą, ale także odsetki naliczane im każdego dnia za zwłokę stanowić mogą dodatkowy zysk dla, tego rodzaju firm pożyczkowych. Zaletami są na pewno, takie okoliczności, jak akceptacja różnych źródeł dochodów, a także dość łatwe otrzymanie takiej pożyczki.

Formalności początkowe

Jeśli chodzi o same formalności, to są one mimo wszystko podobne do tych bankowych, chodzi o możliwość zabezpieczenia wypłacalności pożyczkobiorcy, dlatego też sprawdzane jest jego źródło dochodów. Najlepiej jednak, jeśli ma on dodatkowe pieniądze, pochodzące z innych źródeł, to znaczy jakieś pieniądze dodatkowe, przykładowo z wynajmu mieszkania, w którym nie mieszka, a także renty lub emerytury oraz posiadanie ewentualnych nieruchomości, albo pojazdów pod zastaw.

Ta ostatnia forma zabezpieczenia, jest zazwyczaj najbardziej wiarygodna i dość dobrze uznawana, gdyż w przypadku braku spłaty rat, istnieje możliwość zajęcia mienia w bardzo szybkim czasie. Dodatkowo spłacający kredyt nie chcąc stracić swojego sprzętu, dzięki któremu często zarabia pieniądze, na przykład prowadząc swoją firmę ma dodatkową motywację do rzetelnych i terminowych spłat rat.

Wygoda i szybkość

Aby uzyskać pożyczki pozabankowe, można udać się osobiście do biura, albo skorzystać z internetu i za jego pomocą przesłać niezbędne skany dokumentów. Jednak konieczna będzie co najmniej jedna wizyta osobista, a to po to, żeby podpisać umowę pożyczki. Podpisuje się ją i parafuje na każdej stronie, po uprzednim zapoznaniu się z treścią umowy i harmonogramem spłat.

Publikacja: 13.01.2017

Komentarze

  • alan 2017-01-11 13:16 Ocenił(a) na: 1,0

    nie biorę i nigdy nie wezmę pożyczki bez banku!

  • romi 2017-01-11 13:17 Ocenił(a) na: 4,0

    Oferty pożyczek pozabankowych są wielokrotnie gorsze od ofert firm online. Polecam przejrzeć rankingi na różnych stronach i później udać się do kilku firm lokalnych w celu porównania ofert.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje