Pożyczki online – statystyki

Internet pozwala na uproszczenie czynności, które dotąd zajmowały sporo czasu. Dotycz to w dużej mierze spraw finansowych. Obecnie, posiadając konto bankowe z możliwością obsługi przez Internet, nie zachodzi już konieczność wychodzenia z domu, stania w kolejce w banku lub na poczcie, żeby opłacić wszystkie rachunki. Można opłacić rachunki przez stronę internetową, bez wychodzenia z domu. Tak samo, jak wykonywanie opłat, łatwe jest również zaciągnięcie kredytu przez Internet. Nie jest to kredyt w pełnym znaczeniu tego słowa, lecz pożyczka pozabankowe, dostępna w jednej z wielu firm pozabankowych, które funkcjonują na polskim rynku finansowym.

Odróżnianie kredytu od pożyczki jest koniecznością, aby nie doszło do nieprzyjemnej pomyłki. Kredyt może być udzielany jedynie przez banki. Zazwyczaj jest on przeznaczany na konkretny, ustalony cel. Z kolei pożyczki mogą być udzielane przez banki, firmy pozabankowe, a nawet osoby prywatne. Tych ich udzielania oraz spłaty wynika z umowy pożyczkowej, której zasady określa ustawa antylichwiarska oraz Kodeks Cywilny. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat kredyt online stał się bardzo popularny jako wsparcie domowych finansów.

Skomplikowane kryteria kredytowania w bankach, korzyścią dla firm pożyczkowych

Komisja Nadzoru Finansowego, gdy tylko kryzys zaczął być odczuwalny w Polsce, wprowadziła liczne wytyczne dla banku, mające na celu ograniczenie ryzyka kredytowego, które ponosiły banki. Powoduje to, że obecnie wiele osób nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Pożyczka na dowód, które kiedyś funkcjonowały, przestały praktycznie istnieć. Jest tylko kilka banków, które oferują kredyt na dowód albo kredyt przez Internet, ale tylko i wyłącznie stałym klientom, którzy są z nimi od lat, mają regularne wpływy na konto i bardzo dobrą historię współpracy.

Zaostrzenia KNF sprawiły, że firmy pozabankowe zaczęły rozwijać się niezwykle prężnie. Mają one w swojej ofercie szybkie pożyczki gotówkowe, przyznawane na bardzo uproszczonych zasadach. Dotyczy to również kredytów przez Internet, a dokładniej – pożyczek udzielanych online. Można ją zaciągnąć oraz spłacić bez konieczności pojawiania się w placówce firmy.

Chwilówki i statystyki

Prawdziwy rozkwit pożyczek udzielanych przez Internet nastąpił w 2012 roku. Od tej pory szybkie pożyczki stanowią alternatywę dla kredytów gotówkowych udzielanych przez banki. Ich popularność wciąż wzrasta, ponieważ posiadają jasne i łatwe zasady zaciągania oraz spłaty długu.
Po latach działalności firm pozabankowych, klienci wiedzą już, że na rynku funkcjonują sprawdzone firmy, a szybkie pożyczki nie są przejawem lichwy, lecz produktem finansowym takim, jak wszystkie inne, udzielaną przez instytucję finansową, zgodnie z warunkami zawartymi w umowie pożyczkowej.
Biuro Informacji Kredytowej zdecydowało się nawet przeprowadzić badania dotyczące firm pozabankowych. W ramach badań ustalono, że aż 64% klientów jest zadowolona ze skorzystania z produktów finansowych firmy pożyczkowej, 29% była umiarkowanie zadowolona. Natomiast tylko 4% klientów wyraziła opinię zdecydowanie negatywną, związaną z małą – według nich – przejrzystością informacji o pożyczkach udzielanych przez firmę pozabankowe.

Dodatkowo, ponad połowa przebadanych osób była zadowolona z kosztów pożyczki online. Wbrew niekorzystnym opiniom, jakie pojawiają się o oprocentowaniu szybkich pożyczek, ich oprocentowanie – tak jak kredytów w bankach – nie może być większe nić czterokrotność stopy lombardowej NBP.

Data publikacji: 10/12/2015

Komentarze

  • Arek 2015-10-13 02:27 Ocenił(a) na: 5,0

    Ja tam nie potrzebuje waszych pożyczek.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje