Pożyczki gotówkowe – brać czy nie brać?

pozyczki-brac-czy-nie         Generalnie w życiu każdego człowieka przychodzi taki okres w którym jest on zmuszony do sięgnięcia po pomoc. W końcu nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, a środków do życia może zwyczajnie zabraknąć, albo po prostu planujemy zbudować dom na który w normalnej sytuacji nie byłoby nas stać.

Dlaczego warto wybrać pożyczki w Internecie ?

Istnieje kilka korzyści :
◘ możliwość ubiegania się o kredyt on-line pozwala porównać najlepsze oferty w tym samym czasi, bez konieczności odwiedzania placówek .
◘ Wiele z nich oferuje natychmiastową decyzję , pożyczki online , co oznacza, że nie będzie trzeba czekać kilka dni na potwierdzenie wniosku i przyjęcie,
◘ pożyczką można być w stanie zarządzać przez konto co jest o wiele bardziej wygodne.
◘ Niektóre produkty online mogą być tańsze niż ich odpowiedniki ofert lokalnych ze względu na niższe koszty funkcjonowania firm.

Istnieje wiele firm oferujących pożyczki Online takich jak vivus, wonga. Konkurują one z doradcami internetowymi i bankami, dzięki czemu mamy duży wybór.

Tak długo, jak możesz używać komputera, tyle będziesz mógł zarządzać bezpośrednio swoimi kredytami online. Przeszukanie internetu może być najlepszym sposobem na znalezienie pożyczki którą potrzebujesz.

Zwykle w takiej sytuacji ludzie biorą kredyty gotówkowe. Ustalają z bankiem warunki, na których otrzymają określoną sumę pieniędzy, a następnie spłacają je przez określony w umowie czasu. Niestety w przypadku tego typu ofert obowiązują bardzo sztywne zasady. Osoba która chcę otrzymać kredyt musi być wypłacalna, dysponować pewnymi dochodami, a także jej nazwisko nie może widnieć w rejestrze BIK (dłużników). Jeżeli nie spełniamy tych warunków, to niestety nie otrzymamy kredytu.

W takich przypadkach ludzie często decydują się na wzięcie pożyczki. Termin ten można rozumieć jako … operacja, która polega na udzieleniu komuś przez kogoś środków pieniężnych na dany czas. Zwykle pożyczka udzielana jest przez osobę fizyczną. Mogą jej także udzielać instytucje. Pożyczana jest określona kwota środków pieniężnych. Ale pożyczka może także dotyczyć określonych przedmiotów, które oddawane są do dyspozycji pożyczkobiorcy.

Pożyczki udzielane są na czas oznaczony lub nieoznaczony. Różni się ona od kredytu tym, że w przypadku pożyczki nie ma zasad związanych z rejestrem BIK czy wypłacalnością klienta. Innymi słowy o tym czy dana osoba otrzyma tego typu zapomogę decyduje tak naprawdę tylko i wyłącznie wola osoby, która takiej pomocy udziela. Ponadto w przeciwieństwie do kredytu w przypadku pożyczki, klient nie musi tłumaczyć się z tego na co pieniądze zostaną przeznaczone. Ponadto osoba udzielająca pożyczki nie musi pobierać odsetek od osób, którym udziela pomocy co jest typowe w przypadku kiedy strony zainteresowane, są sobie bliskie. Czytając ten krótki opis można dojść do wniosku, że kredyty udzielane przez banki są gorsze i łatwiej po prostu pożyczyć od kogoś pieniądze, bez użeranie się z BIK-iem i tłumaczenia się z tego na co planujemy wydać pieniądze. Niestety to spostrzeżenie mija się z prawdą. Należy pamiętać o tym, że tego typu interesy są wylęgarnią dla firm, które żerują na tym, że ich klienci są często pod ścianą i oferują im pieniądze z nierzadko, absurdalnie wręcz wysokim procentem. Rzadko kiedy instytucje finansowe mają atrakcyjniejsze oferty niż banki, które udzielają kredytów. Mimo to nie narzekają na brak klientów, nie rzadko pchniętych w ich „ramiona” z braku innej alternatywy. Czy zatem każda pożyczka jest zła? Nie. Otóż istnieją pewne firmy, których oferty pożyczkowe mogą być atrakcyjne i warte rozpatrzenia. Przed wyborem ewentualnej instytucji, warto sprawdzić jej „atrakcyjność” za pomocą różnego rodzaju porównywarek takich jak np. finansoland.pl, które są idealnym źródłem informacji na temat instytucji finansowych, parających się udzielaniem pożyczek.

Czy zatem powinniśmy brać pożyczki gotówkowe? Moim zdaniem tak, ale tylko i wyłącznie jeżeli jesteśmy pewni, że są one nam absolutnie niezbędne. W innym przypadku lepiej nie zawracać sobie tym głowy. W końcu nie jest to najlepszy interes, kiedy za każdy pożyczony 1000 zł musimy zwrócić 1500 zł.

 

Komentarze

  • Marek 2014-10-30 12:25 Ocenił(a) na: 4,0

    Moim zdaniem warto korzystać z rynku chwilówek. Oczywiście mam na myśli darmowe pożyczki na 30 dni. Pożyczki gotówkowe z banków są drogie, jedyne co mogę polecić to kredyty hipoteczne / na dom.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje