Pożyczka lub kredyt od ręki na wniosek online

Pożyczka lub kredyt od ręki na wniosek online

Potrzebujesz bardzo pilnego zastrzyku gotówki? Pewnie jeżeli jeszcze do tej pory nie miałeś do czynienia z pożyczaniem pieniędzy z dowolnego źródła, chcesz się przy okazji dowiedzieć, w którym miejscu najlepiej jest składać wniosek.

Banki i kredyty gotówkowe

Jeżeli Twoja uwaga zostanie skupiona na bankach, to na pewno w pierwszej kolejności powinieneś też zainteresować się bardziej kredytami gotówkowymi. Nie bez powodu są to produkty bankowe, które jednocześnie są udzielane przez Internet. Ponieważ rzeczywiście nie wymagają aż tak dużej ilości różnych formalności, a dodatkowo banki są jeszcze w stanie zagwarantować, że bank udzieli tego kredytu w bardzo krótkim czasie.

Rzeczywiście pieniądze od momentu złożonego wniosku, mogą znaleźć się na koncie nawet w ciągu kilkunastu minut. Jednak trzeba przy okazji pamiętać o spełnieniu kilku kluczowych warunków. Przede wszystkim banki wymagają od swoich Klientów tego, by wykazywali się odpowiednią zdolnością kredytową, jak i również pozytywną historią kredytową. W takich okolicznościach mamy zwiększone szanse na to, iż faktycznie otrzymamy gotówkę, którą potrzebujemy.

Należy jeszcze koniecznie pamiętać o tym, że bardzo często mamy do czynienia z ograniczonymi godzinami działania Biura Obsługi Klienta. W końcu jest to bank, który najczęściej pracuje od poniedziałku do piątku. Zatem, jeżeli zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt w weekend, raczej przyjdzie nam czekać do najbliższego dnia roboczego. Dodatkowo na błyskawiczny przelew mogą liczyć głównie osoby, które mają już konto w tym samym banku. W innym przypadku może dojść do dłuższego oczekiwania.

W porównaniu do produktów pozabankowych, kredyty gotówkowe wyróżniają się przede wszystkim tym, iż możemy faktycznie wnioskować o zdecydowanie większą kwotę. Mając naprawdę pokaźną zdolność kredytową, możemy wnioskować o kwotę w wysokości nawet 200 tys. złotych. Oczywiście nie we wszystkich placówkach bankowych jest to możliwe. Jednak takie oferty bez problemu powinniśmy znaleźć dzięki rankingom kredytów gotówkowych. Pamiętajmy również o tym, że okres spłaty, który rozbijany jest na miesięczne raty, jest również zdecydowanie dłuższy, niż w porównaniu pożyczek pozabankowych. Przy większych kwotach, możemy spokojnie spłacać naszą pożyczkę, nawet przez 10 lat. Wszystko oczywiście będzie zależeć już od indywidualnej oferty banku.

Pożyczki pozabankowe

Innym sposobem na bardzo szybki zastrzyk gotówki, jest skorzystanie z ofert firm pożyczkowych. Oczywiście w tym celu należy wejść już w zakres produktów pozabankowych. Pewnie wiele osób, które nie miały z tym tematem jeszcze nic do czynienia, zastanawia się, czy rzeczywiście takie pożyczki będą idealnym rozwiązaniem.

Pewnie kierują się w swoich obawach wieloma różnymi stereotypami. Przede wszystkim tym, że koszty są wyjątkowo olbrzymie. Ale czy faktycznie musimy się tego obawiać? Wszystko będzie zależeć głównie od tego, z jakiej konkretnie firmy zdecydujemy się zaciągnąć pożyczkę. Ponieważ faktycznie możemy mieć do czynienia z dość niepewnymi firmami, które nie mają ani własnej siedziby, ani własnej strony internetowej. A jedyną reklamę jaką stosują, jest oklejanie swojego numeru telefonu na różnego rodzaju słupach ogłoszeniowych. Faktycznie od tego typu firm lepiej trzymać się z daleka, ponieważ jest wątpliwe to, czy faktycznie w ogóle współgrają z ustawą o pożyczkach pozabankowych.

Lepiej jest współpracować z firmami pożyczkowymi, które mają nad sobą Komisję Nadzoru Finansowego. Wtedy będziemy wiedzieli, że koszty są naliczone zgodnie z przepisami obowiązującymi w polskim prawie.

Chwilówki faktycznie wyróżniają się tym, że są one dostępne niemalże od ręki. Wystarczy wypełnić krótki wniosek o pożyczkę, by po kilkunastu minutach cieszyć się już gotówką znajdującą się na koncie bankowym.

Jednak, by faktycznie otrzymać szybką pożyczkę, musimy również z bardzo dużą rozwagą wyszukać firmy pożyczkowej, która będzie nam w stanie to zagwarantować. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy na pewno posiadamy rachunek bankowy w tej samej placówce, w której posiada konta firma pożyczkowa. W innym przypadku możemy spodziewać się niestety tego, iż wpłata będzie zaksięgowana zgodnie z obowiązującymi sesjami międzybankowymi.

Dodatkowo warto sprawdzić, w jaki sposób przebiega weryfikacja danych osobowych. Jeżeli również musisz wykonać symboliczny przelew bankowy, na rachunek z zupełnie innego banku, to samo sprawdzanie Twoich danych może zająć więcej czasu, niż tylko kilkanaście minut.

Sprawdź jeszcze to, w jakich godzinach pracuje Biuro Obsługi Klienta. Dzięki temu przynajmniej dowiesz się, czy faktycznie wysyłanie wniosku w sobotę wieczorem będzie miało jakikolwiek sens. Bo jeżeli konsultanci przyjmują wnioski tylko od poniedziałku do piątku, a Tobie naprawdę bardzo mocno zależy na gotówce, to wtedy konieczne jest znalezienie innej firmy.

Tutaj także możesz z powodzeniem posłużyć się rankingami pożyczek pozabankowych. To właśnie dzięki nim będziesz mógł spokojnie ocenić, w jakich w ogóle firmach rzeczywiście opłaca się składać wniosek o pożyczkę. Ponieważ w rankingu zostaną umieszczone wyłącznie sprawdzone firmy, którym można z powodzeniem zaufać. Rozbudowane rankingi dodatkowo posiadają informacje na temat tych wszystkich kwestii, jakie zostały wymienione nieco wcześniej. Dzięki temu dodatkowo oszczędzasz czas, ponieważ nie musisz przeszukiwać każdej oferty z osobna.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje