Pożyczka krótkoterminowa krok po kroku

pozyczki-2Krótkoterminowe pożyczki, zwane również chwilówkami, dostępne są niemalże dla każdej osoby. Sama nazwa tego typu pożyczki wskazuje na to, że jej spłacanie odbywa się w bardzo krótkim terminie wynoszącym maksymalnie 30-dni. Każdorazowe wydłużenie terminu spłaty pociąga za sobą automatycznie o wiele wyższe odsetki. Dlatego dotyczy ona stosunkowo niskich kwot, raczej nie przekraczających kilku tysięcy złotych.

Firmy, które udzielają pożyczek krótkoterminowych, oferują co najmniej dwie możliwości starania się o nią. Pierwszą z nich jest kontakt bezpośredni w biurze firmy. Coraz więcej jest placówek, które proponują przelanie pieniędzy na konto pożyczkobiorcy wciągu piętnastu minut, zaraz po wypełnieniu stosownego wniosku przez Internet. Inną propozycją jest wysłanie wiadomości tekstowej do firmy. Zawsze przedstawiciel w takiej sytuacji po prostu oddzwania.

Oczywiście większość firm udzielających krótkoterminowych pożyczek, wcześniej na podstawie przesłanych danych (serii i numeru dowodu osobistego), sprawdzają czy klient obecnie nie znajduje się na liście dłużników. Mogą to sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej.

Do zalet pożyczek krótkoterminowych, na pewno zaliczać się będzie, szybkie otrzymanie potrzebnej kwoty.Na rynku jest też kilka firm, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo.

Minusem są dużo wyższe odsetki w porównaniu do innych zobowiązań np. kredytu gotówkowego. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z późniejszą spłatą pożyczki. Dlatego trzeba przekalkulować dokładnie swoją zdolność finansową, jeżeli chodzi o uregulowanie należności. Ponadto należy uważać na pseudofirmy oferujące pożyczki. W środowisku internetowym może ich nie brakować. Po pozytywnej weryfikacji firmy, nie ma podstaw do obaw. Po więcej informacji i nasz ranking pożyczek – chwilówek zapraszamy tutaj : pożyczki .

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje