Polacy coraz bardziej zainteresowani kredytami

Polacy coraz bardziej zainteresowani kredytami

Sytuacja finansowa Polaków w ostatnim czasie ulega poprawie. To przekłada się nie tylko na wzrost gospodarczy, ale również na zwiększone zainteresowanie kredytami bankowymi. Polacy nie tylko są chętni, by zaciągać takie kredyty, ale również chętnie korzystają z różnych udogodnień. Za kilka lat być może niektóre z kredytów będą możliwe do zaciągnięcia przez Internet.

Polacy nie tylko coraz chętniej korzystają z różnych udogodnień, które gwarantuje nam Internet. Również za pośrednictwem sieci korzystamy z bankowości internetowej. W ramach przeprowadzonych badań, aż 80% uczestników ankiety wypowiedziało się pozytywnie na temat tego, by w kolejnych latach stawiać na rozwój bankowości internetowej, a dokładniej za udostępnianiem kredytów za pośrednictwem aplikacji mobilnych.
Takie badania zostały zlecone przez Bank Millenium, natomiast ankiety przeprowadzone zostały przez IBRiS.

To właśnie według tych badań przewiduje się, że coraz więcej osób przejdzie na tak zwany podpis elektroniczny. Jak wiadomo, jest on bardzo przydatny w załatwianiu wielu różnych formalności, bez wychodzenia z domu. Wizje są naprawdę optymistyczne. Według badanych, w ciągu kilku lat będziemy mogli praktycznie wszystko załatwiać bez wychodzenia z domu.
Nawet 40% osób uważa, że banki już przestaną działać bezpośrednio w oddziałach. Ale wszelkie czynności będziemy mogli załatwić za pośrednictwem Internetu lub właśnie wspomnianej aplikacji mobilnej. Aż 90 % badanych tak sądzi, natomiast wcześniej wspomniana grupa, jest wręcz tego pewna.

W końcu już dzisiaj po większość produktów bankowych możemy sięgnąć bez wychodzenia z domu. Są to niewielkie kredyty gotówkowe, jak i również możliwość założenia lokat. Tym bardziej za 10 lat przewiduje się możliwość korzystania z własnego konta bankowego za pośrednictwem Facebooka, bądź też innego serwisu społecznościowego.

Rzeczywiście nie ma żadnych wątpliwości, że rozwój technologiczny obecnej bankowości, jest niezwykle istotnym aspektem. I bez niego nie można wyobrażać sobie przyszłości. Pozostaje jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie przyjdzie nam się zmierzyć wyłącznie z bardziej rozbudowanymi aplikacjami mobilnymi, a może w grę wejdzie już sztuczna inteligencja? Już teraz na wielu serwisach internetowych, mamy okazję rozmawiać z botami. Więc dlaczego w przyszłości nie mielibyśmy rzeczywiście rozmawiać z robotami, zamiast z żywymi konsultantami. Trochę to wygląda jak scena z filmu sensacyjnego. Jednak chyba to nie jest już uniknione, by po pewnym czasie faktycznie człowiek był wypierany przez robota.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje